فهرست
مهاجرانی: مربی به خاطر لجبازی کسی را خط نمی‌زند
مهاجرانی: مربی به خاطر لجبازی کسی را خط نمی‌زند

مهاجرانی: مربی به خاطر لجبازی کسی را خط نمی‌زند

آی‌اسپورت- سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: «کارلوس‌ کی‌روش به خاطر لجبازی با مربیان دیگر تیم خودش را ضعیف نمی‌کند.» حشمت مهاجرانی، در مورد فهرست تیم ملی فوتبال که انتقادهای زیادی را به همراه داشته، گفت:

«مربیان بر اساس تفکرات خود بازیکنان مورد نظرشان را انتخاب می‌کنند. گاهی بر اساس تاکتیک یا فیزیک بدنی خوب بازیکنی انتخاب می‌شود. هنر مربی این است که از این توانایی‌های فردی بازیکنان یک تیم خوب و منسجم تشکیل دهد. مربی باید خیلی خوشبخت باشد که بازیکنانش در چند پست مختلف بازی می‌کنند. مثلا اگر دفاع راستش مصدوم شد بتواند از ورویا غفوری در این پست استفاده کند. داشتن بازیکن چند پسته به سود مربی است. کارلوس اگر قصد جوان‌گرایی داشت باید پس از آن که سوت پایان مسابقات جام ملت‌ها یا جام جهانی به صدا در می‌آمد به فکر جوان‌گرایی می‌افتاد نه آن که در آستانه جام جهانی روسیه صحبت از جوان‌گرایی کند و بازیکنان کلیدی و باتجربه خود را کنار بگذارد. اکنون صحبت از کدام آینده برای جوان‌گرایی است؟ آیا از جام جهانی مهم‌تر هم داریم؟ این حرف‌ها منطقی به نظر نمی‌رسد اما اگر کی‌روش بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ بگوید برای جام جهانی ۲۰۲۲ می‌خواهد جوان‌گرایی کند این حرف منطقی است اما نه این که بازیکنان کلیدی و باتجربه خود مثل سیدجلال حسینی و ورویا غفوری را کنار بگذارد. تک تک این بازیکنانی که از تیم ملی کنار گذاشته شدند می‌تـوانستند در جام جهانی برای تیم ملی مفید باشند. این که برخی فکر می‌کنند فوتبال حساب و کتاب ندارد درست نیست. فوتبال خیلی هم روی حساب و کتاب و منطق است. مگر می‌شود یک دفاع مستحکم و یک بازیکن خوب را کنار گذاشت. فکر نمی‌کنم هیچ مربی چنین کاری بکند و بخواهد از روی لجبازی با مربیان دیگر بازیکنان خوبش را کنار بگذارد. من چنین حرفی را نمی‌پسندم؛ این که بگوییم یک مربی به خاطر لجبازی با مربیان دیگر تیم خودش را تضعیف می‌کند. زیرا در آن صورت آن مربی خودش را شکست داده است و به خودش ضربه زده است. کی‌روش هم سعی می‌کند بهترین بازیکنان را برای تیم ملی انتخاب کند هر چند بازیکنانی که از تیم ملی خط خورده‌اند در مسابقات‌شان بهترین بالانس را داشتند و با کمترین نوسان در مسابقات لیگ بازی کردند و می‌توانستند برای تیم ملی ایران در جام جهانی مفید باشند.»

 

طرفداری

۸ ۳  
آی اسپورت
2018-05-23 00:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
امید از تفت
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۲۵
سیدجلال در لیست انتظار است و صبر می کنیم ببینیم به تیم ملی برمگیرده یانه. و در هر صورت تا بعد از جام جهانی هم صبر می کنیم تا عملکرد تیم ملی را در جام جهانی ببینیم. نبود دو بازیکن با هیچ منطقی سازگار نیست. اول سیدجلال بهترین دفاع دو دهه اخیر فوتبال ایران و دوم بهترین بازیکن فصل استقلال و بهترین دفاع راست فعلی ایران وریا غفوری
۵ ۱
**
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
تو چیکاره ای که صبر کنی با نکنی.من نمیدونم بابات چطور اجازه میده توی الف بچه بیای تو فضای مجازی
عمله یاب
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۱۴
همه یه طوری نظر میدن انگار توی تمرین ها دارن هر روز عملکرد بازیکن ها رو میسنجن. بابا چرا زور میگید. مربی سوئد زلاتان رو خط زده. وریا و سید جلال چی میگن دیگه. ضمنا با رفتار غیر حرفه ای در ری اکشن شون و لایک کردن توهین های علی کریمی و میناوند بدست خط خورده ها دیگه جایی برای بازگشت خودشون باز نذاشتن. مسخره ست. آقا به زور میخوایین بازیکن سالاری رو برگردونین. دلش نمیخواد دعوت کنه و بهترین نتیجه رو هم تا الان کیروش گرفته و چیزخل هم نیست که بخواد آبروی تیمش رو ببره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر