فهرست
توانایی‌های صیادمنش را دیدید؟
توانایی‌های صیادمنش را دیدید؟

توانایی‌های صیادمنش را دیدید؟

آی‌اسپورت- انتظار برای اللهیار صیادمنش بالاخره تمام شد و او سرانجام بازی در لیگ ترکیه را تجربه کرد، ولی دقایق کوتاه حضورش مقابل سیواس‌اسپور نه برای اثبات خودش کافی بود نه توانست فنرباغچه را از شکست نجات بدهد. گلزن آماده فصل قبل استقلال با آرزوهای بزرگی راهی تیم مشهور فنرباغچه شد، ولی اوضاع در فصل اول آنطور که انتظار داشت پیش نرفته است. او هرچند در بازی‌های دوستانه پیش‌فصل دقایقی در ترکیب فنر بازی کرد و حتی مقابل بایرن‌مونیخ به میدان رفت، ولی با شروع لیگ مشخص شد که جایی در برنامه‌های تیم ندارد و به تیم دسته دومی استانبول‌اسپور قرض داده شد.

اللهیار در این تیم ۱۲بار (۷ بازی در لیگ یک و ۵ بازی در جام حذفی) به میدان رفت و در جام حذفی موفق شد یک گل هم بزند. او برای نیم‌فصل دوم به فنر برگشت، ولی پیش از بازی یکشنبه فقط روی نیمکت می‌نشست. در دقیقه ۸۸ بازی با سیواس‌اسپور، وقتی فنر در آستانه شکست ۲-۱ بود، طاهر کاراپینار تصمیم گرفت صیادمنش را به‌جای دنیز توروچ به زمین بفرستد. برای فنر که این فصل نتایج خوبی نگرفته و بختی برای قهرمانی ندارد، نتیجه این بازی اهمیت زیادی داشت و می‌توانست بخت این تیم برای کسب سهمیه لیگ اروپا را بالاتر ببرد، با این حال کاراپینار نتوانست راه برتری مقابل تیم سوم جدول را پیدا کند و امتیازی بگیرد.

پس از برتری ۲-۱ سیواس در پایان نیمه اول، سرمربی فنر در نیمه دوم چهار تعویض داشت. اولین تعویض امره بلوزاوغلوی باتجربه بود که در دقیقه 62 به زمین رفت. گری رودریگز و تولگا سیگرچی دو بازیکن دیگری بودند که پس از امره به زمین رفتند و در نهایت اللهیار چهارمین و آخرین تیر در ترکش فنر برای فرار از شکست بود. او در همین زمان کوتاه بسیار باانگیزه بازی کرد و دوبار فرصت داشت با ضربه سر فنر را به گل تساوی برساند. اولین‌بار وقتی بود که صیادمنش کرنر را زودتر از مدافعان سیواس در تیر یک قطع کرد، ولی ضربه‌اش با اختلاف کمی از بالای دروازه بیرون رفت.

صیادمنش در دقایق تلف‌شده هم فرصت خیلی خوبی برای باز کردن دروازه سیواس داشت، وقتی سانتر بازیکن فنر در تیر دوم و دور از مدافعان سیواس به او رسید، ولی ضربه سر شیرجه‌ای‌اش این‌بار هم با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. اللهیار که با شماره ۱۹ بازی می‌کرد و بدنش نسبت به سال گذشته به‌وضوح عضلانی‌تر شده، با کمی خوش‌اقبالی می‌توانست زننده گل تساوی و قهرمان فنرباغچه در این بازی باشد. با این حال همین نمایش کوتاه ولی پرانگیزه ممکن است کاراپینار را متقاعد کند که در دو بازی باقی‌مانده فصل فرصت بیشتری به مهاجم جوان ایرانی‌اش بدهد.

فنر با این شکست در امتیاز ۵۰ باقی ماند و به رده هفتم صعود کرد. آنها برای کسب سهمیه باید بتوانند در دو بازی بعدی به رده چهارم برسند که کار خیلی دشواری است. فنر در هفته سی‌و‌سوم میهمان بشیکتاش است که با ۵۳ امتیاز در رده چهارم قرار دارد. این تیم در هفته آخر میزبان ریزه‌اسپور، تیم پانزدهم جدول است که برای بقا تلاش می‌کند. شش امتیاز از دو بازی شاید بتواند فنر را به رده چهارم پرتاب کند و فصل دشوار این تیم حداقل با دستاوردی به پایان برسد. فنرباغچه در جام حذفی هم بختی برای موفقیت ندارد و در نیمه‌نهایی مغلوب ترابزون‌اسپور شد. کسب سهمیه لیگ اروپا آخرین کورسوی امید برای هواداران پرشمار این تیم استانبولی است که دوران سختی را پشت سر می‌گذارد.

حضور کوتاه صیادمنش در زمین در رسانه‌های ترکیه هم بازتاب داشت. فتوماچ در این باره نوشت: «صیادمنش، بازیکنی که اول فصل با امید زیادی به فنرباغچه آمده بود، در دقیقه ۸۸ به‌جای توروچ به زمین رفت تا برای اولین‌بار فرصت بازی در لیگ ترکیه را به دست آورد. او در همین زمان کوتاه دوبار در موقعیت گل قرار گرفت، ولی ضربات سر او نتوانست راهی چارچوب دروازه شود.»

حلمی تورکای، نویسنده روزنامه جمهوریت که یکی از منتقدان فنرباغچه است هم در تمجید از عملکرد صیادمنش نوشته است: «توانایی‌ها و کارهایی که صیادمنش در سه دقیقه می‌تواند انجام دهد را دیدید؟ این پسر در ایران گلزن مهمی بود. ارسون یانال (سرمربی سابق فنر) او را از همان روز اول به استانبول‌اسپور فرستاد و ما تازه می‌توانیم توانایی‌های او را ببینیم.»

 

۳    
آی اسپورت
2020-07-15 01:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر