فهرست
بازیکنانی که حاضر نیستند مثل برانکو باشند
بازیکنانی که حاضر نیستند مثل برانکو باشند

بازیکنانی که حاضر نیستند مثل برانکو باشند

آی اسپورت - پرسپولیس در روزی که مثل دیدارهای گذشته‌اش نبود دو امتیاز حساس را برابر ذوب‌آهن از دست داد تا فاصله‌اش با دیگر مدعیان قهرمانی کمتر شود. در اینکه پرسپولیس قرار نیست همیشه ببرد شکی وجود ندارد اما بدون شک عوامل حاشیه‌ای پیرامون پرسپولیس که بعد از بازی مقابل سایپا در اطراف این تیم دیده شد در تساوی در اصفهان نمی‌تواند بی‌تأثیر باشد.

پرسپولیس با دست خودش وارد حاشیه شد

بازیکنان پرسپولیس دو روز قبل از بازی حساس با ذوب‌آهن در یک پست اینستاگرامی به وضعیت مالی باشگاه اعتراض کردند تا نشان دهند در مسائل غیرفنی هم هماهنگی خوبی بین آنها وجود دارد. این پست عدم تمرکز بازیکنان روی شرایط حساس تیم‌شان را نیز به‌خوبی نشان داد. شاید بهتر بود در روز‌هایی که مدیریت باشگاه پرسپولیس سخت در تلاش است تا مطالبات عقب‌افتاده برانکو را فراهم و پرداخت کند بازیکنان این تیم چند روزی دندان روی جگر گذاشته و حداقل بعد از اینکه سرمربی‌شان پولش را گرفت، عکس‌العمل نشان می‌دادند. روی سخن بیشتر به کاپیتان‌های پرسپولیس است که این روز‌ها ترجیح می‌دهند سکوت اختیار کنند.

برانکو الگویی برای شاگردانش

سرمربی پرسپولیس در چند ماه اخیر هر موقع پول به باشگاه آمده از مدیریت خواسته بازیکنان و دستیارانش در اولویت قرار بگیرند و همین مسئله باعث شده حقوق او چند ماهی عقب بیفتد، با این حال برانکو حتی یک بار هم در مصاحبه‌هایش به این مسئله اشاره نکرده و بارها تأکید داشته دیر یا زود پولش را از باشگاه دریافت خواهد کرد. به‌خلاف برانکو، بازیکنان بزرگتر پرسپولیس چندان صبور نبوده و در حالی که چندی پیش پاداش‌های چند صد میلیونی حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کرده‌اند لب به اعتراض گشوده‌اند، پاداش‌هایی که در یک اقدام عجیب و قابل پیگیری از سوی مدیریت قبلی پرسپولیس، هیچ ربطی به قرارداد سرخپوشان نداشت و به‌نوعی پاداش ویژه بود. در شرایطی که همان مدیر در امضای قرارداد با همین نفرات بندهایی را در آن قرار داد که اگر پرسپولیس مرحله به مرحله در لیگ قهرمانان پیش برود به مبلغ قرارداد‌ها اضافه شود، در این میان البته نفراتی جوان در پرسپولیس هستند که از پاداش ویژه فینال آسیا یک ریال هم سهم نداشتند و در واقع فقط باید به آنها حق داد که از شرایط موجود ناراحت باشند چرا که پرداختی به این نفرات خیلی کمتر انجام شده است.

اقدامی علیه آنچه مدیرعامل گفت

ایرج عرب در تازه‌ترین اظهارات خود متذکر شد که همه اعضای تیمش در یک قایق سوار هستند و همزمان پارو می‌زنند ازاین‌رو باید متحد باشند تا این روز‌های حساس را با موفقیت پشت‌سر بگذارند اما در فاصله چند ساعت بعد از این مصاحبه، کاپیتان پرسپولیس به‌نشانه اعتراض به شرایط مالی‌ پست اینستاگرامی گذاشت و بقیه نفرات این تیم هم از او تبعیت کردند. این اقدام آنها در واقع به‌نوعی اعتراض به صحبت‌های مدیرعامل باشگاه برای آرامش دادن به تیمش بود، در حقیقت پرسپولیسی‌ها با این کار خودشان را وارد حاشیه، و آرامش را از تیم خود دور کردند، در این شرایط شاید تعطیل کردن تمرین فردای بازی با ذوب‌‌آهن از سوی برانکو بهترین تصمیمی بود که می‌‌توانست لحاظ شود. نکته قابل توجه اینکه بازیکنان پرسپولیس که اکثراً چند فصلی از حضورشان در این باشگاه می‌گذرد و تا اینجای کار همه مطالبات خود از فصول گذشته را دریافت کرده‌اند، می‌دانند پرداختی به آنها دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد. ای‌کاش بزرگترهای پرسپولیس که این‌ روز‌ها دم از مشکلات مالی می‌زنند، تا حدی هم هواداران خود را درک کنند که در شرایط سخت اقتصادی جامعه از جیب خود هزینه کرده و برای حمایت از پرسپولیس به ورزشگاه می‌آیند، هوادارانی که در سخت‌ترین شرایط هم تیم محبوب خود را تنها نگذاشته‌اند.

 

تسنیم 

۱۱ ۵  
آی اسپورت
2019-04-19 12:13:00
نظر دهید

۵ نظر
مصطفی
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۱۷
واسه اینه که پرسپولیسی ها مدیران دزدشون رو میشناسن.میدونن اگه چیزی نگن همه پول ها رفته تو جیب اقایون دزد
۵
برانکو هستم دلال کروات
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۲۰
دیر نکنید امروز ناهار مهمان من هستید نامداری بچه ها را بردار زود بیا
امید از تفت
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۲۰
بازیکنان حق دارند چون دارند می بینند پول اسپانسر مشترک لعنتی داره خرج استقلال میشه. واقعاً این موضوع غیرقابل تحمل است. من به بازیکنان تمام و کمال حق می دهم. چطور ممکنه استقلال با درآمد کمتر، بیشتر از پرسپولیس خرج کنه و بازیکنان میلیون دلاری خارجی بگیره!!؟ این عین ظلم و بی عدالتی و تبعیض است. وزارت ورزش و هیئت مدیره باید شفاف سازی کنند. برانکو در رسانه ها حرفی نزد ولی تا الان دو نامه داده. چقدر دندان روی جگر بگذارند!!؟ فصل تمام شد.
فرامرز
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۲۳
از نظر ایرج عرب همه باید پارو بزنند به غیر از ایشان. وقتی تیم رتبه اول است یعنی کادرفنی و بازیکنان کار خود را خوب انجام داده اند و وقتی پول نگرفته اند یعنی مدیریت از انجام مهمترین کار خود عاجز است. سرمربی پرسپولیس اگر به مدیریت اعتماد داشت اینگونه برخورد نمیکرد. او می داند که پول خودش حتما پرداخت خواهدشد چون خارجی است. از طرفی می داند که پول بازیکنان هم قطعا کامل پرداخت نخواهدشد.
۶
پرسپولیسی ام
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۱۲
مطلب لایک داره
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر