فهرست
سانچو کافی نیست
سانچو کافی نیست

سانچو کافی نیست

آی‌اسپورت- جیدون سانچو ۱۱ بازی ملی دارد. او در ۱۹ سالگی عضو تیم منتخب فصل بوندس‌لیگا بوده است. تصمیماتی که او در جریان بازی می‌گیرد یادآور وین رونی در نوجوانی است. او بازیکنی دوپا، گلزن و گل‌ساز است که در زمین شعبده‌بازی می‌کند. با این حال، اگر منچستر یونایتد تنها او را بخرد، تیم اوله‌گونار سولشر امیدی اندک به مدعی بودن برای فصل بعد خواهد داشت. سانچو با قیمت بیش از ۱۰۰ میلیون پوند به یونایتد خواهد پیوست اما حضور او باید شروع و نه پایان فاز دوم بازسازی زیر نظر سولشر باشد.

فاز اول، بازسازی روحیه تیم و پرورش استعدادها بود. چندین بازیکن مانند مارکوس رشفورد، هری مگوایر، آنتونی مارسیال و میسون گرین‌وود بازیکنان اصلی این دوره بودند و سولشر توانست با آنها نتایج خوبی بگیرد. در نهایت، یونایتد در این فصل لیگ برتر سوم شد و می‌تواند امیدوار به موفقیت در لیگ اروپا باشد. یونایتد در فاز دوم باید به شکلی بی‌رحمانه بر پایه موفقیت‌هایش به پیش برود و خرید سانچو می‌تواند آغازی برای تقویت تیم باشد. تمرکز یونایتد حالا باید روی مرکز دفاع باشد، جایی که سر الکس فرگوسن به دیوید مویس گفت تقویتش کند، ولی اینطور نشد.

خط حمله یونایتد با سانچو، رشفورد، مارسیال و گرین‌وود به کار نخواهد آمد، اگر خط دفاعی یونایتد عملکرد خوبی نداشته باشد. در این سال‌ها، ریو فردیناند پابه‌سن‌گذاشته جایش را به دالی بلیند داد و حالا مگوایر و ویکتور لیندلوف هستند که روی سرعت مهاجمان حریف ضعف دارند.

مگوایر و لیندلوف مقابل مهاجمان سریع به مشکل برمی‌خورند و این را می‌شد در بازی با بورنموث دید. یونایتد پنج بر دو پیروز شد اما مشکلات دفاعی این تیم در این دیدار آشکار شد. منچستر سیتی در راه دفاع از قهرمانی فصل پیش خود دردسر بزرگی داشت، اینکه برای مدتی طولانی، تنها آیمریک لاپورت را به عنوان یک مدافع میانی در حد تیم اصلی در اختیار داشت. اگر یک مدافع میانی سریع به یونایتد اضافه نشود، کار آنها در فصل پیش رو سخت خواهد بود.

کالیدو کولیبالی گزینه ایده‌آلی است اما مشخص نیست که اد وودوارد حاضر باشد برای این بازیکن ۲۹ ساله ناپولی، بیش از ۸۰ میلیون پوند بپردازد. مشکل این است که در این پست، خبری از رقابت نیست. اریک بایی مرتباً مصدوم می‌شود و هرچند سولشر به اکسل توانزبه امید بسته و او را در دیدار جام اتحادیه برابر راچدیل به عنوان کاپیتان تیم به زمین فرستاد اما این بازیکن ۲۲ ساله در حفظ آمادگی‌اش دچار مشکل است. او از دسامبر ۲۰۱۸ تاکنون چهار بار مصدوم شده و ۲۵۷ روز غایب بوده است و تا فصل بعد هم به میادین برنمی‌گردد.
فیل جونز نمی‌تواند به تیم اصلی برسد و کریس اسمالینگ و مارکوس روخو هم احتمالاً یونایتد را ترک خواهند کرد. اینکه تندی منگی ۱۸ ساله در لیست ۳۰ نفره یونایتد برای لیگ اروپا قرار می‌گیرد گویای همه چیز است.

سولشر ممکن است به سراغ تقویت پست مدافع کناری تیمش هم برود. دیوگو دالوت که ژوزه مورینیو او را خرید، نتوانسته در حد یک ذخیره مطمئن ظاهر شود. براندون ویلیامز ۱۹ساله توانسته در این فصل خوش بدرخشد. او نشان داده که نشاط لازم برای بازی را دارد اما آیا او می‌تواند مانند اندی رابرتسون لیورپول باشد، که در ۱۵۱ بازی در لیگ ۳۲ پاس گل داده است؟

مشکل دیگری که از زمان فرگوسن باقی مانده در خط میانی است. سولشر البته تیم را از روزهای تاریک بازی با تام کلورلی، باستین شواین‌اشتایگر و مورگان اشنایدرلین نجات داده و برونو فرناندس، بازیکنی که در ژانویه به یونایتد اضافه شد، توانست عنوان بهترین بازیکن فصل را از آن خود کند. مسأله یونایتد در اینجا پل پوگبا است. این بازیکن فرانسوی پس از ازسرگیری مسابقات لیگ برتر توانسته بارقه‌هایی از امید را به نمایش بگذارد. سرانجام، به نظر می‌رسد که این بازیکن ۲۷ساله از حضور در یونایتد راضی است اما با توجه به انتقادهای مینو رایولا، ایجنت او، از باشگاه یونایتد، احتمال ماندن این بازیکن در باشگاه صد درصد نیست.

مسأله دیگر این است: آیا آمدن سانچو به این معناست که یونایتد می‌تواند جایگاه خود را به عنوان یک مدعی باز یابد؟ سولشر فوتبالیستی را در اختیار خواهد داشت که هم توان تهاجمی‌اش و هم ذهنیتش باعث تقویت تیم می‌شود. در تابستان ۲۰۱۷، که سانچو پیشنهاد قرارداد جدید منچستر سیتی را رد کرد و به دورتموند رفت، ضربه سختی به رقیب همشهری یونایتد زد. سانچو نشان داد که در کشوری خارجی هم می‌تواند اعتماد به نفس بالایی داشته باشد. با حضور او، سولشر بازیکنی بزرگ به جمع امثال مگوایر، فرناندس، پوگبا، نمانیا ماتیچ و مارسیال اضافه خواهد کرد. حالا زمان آن رسیده که از مربی حمایت شود.

منبع: گاردین

۱    
آی اسپورت
2020-08-06 12:41:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر