فهرست
پرسپولیس و استقلال، بهترین میهمان و میزبان لیگ
پرسپولیس و استقلال، بهترین میهمان و میزبان لیگ

پرسپولیس و استقلال، بهترین میهمان و میزبان لیگ

آی اسپورت - در فاصله تنها دو هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر، پرسپولیس تهران قهرمانی‌اش را در این مسابقات مسجل کرده و سه تیم سایپا، ذوب‌آهن و استقلال رقابت داغی برای کسب عنوان نایب‎‌قهرمانی این دوره از مسابقات دارند.

با بررسی عملکرد تیم های حاضر در این مسابقات مشاهده می‎شود پرسپولیس دارای بهترین عملکرد در دیدارهای خارج از خانه است. سرخ‌پوشان خارج از خانه ۱۴ بار به میدان رفته‌اند که حاصل این تعداد بازی خارج از خانه ۱۱ پیروزی، ۲ مساوی و یک شکست است. شاگردان برانکو خارج از خانه ۲۶ بار گلزنی کرده و ۷ بار گل خورده‌اند و با کسب ۳۵ امتیاز با اختلاف از دیگر تیم‌ها در صدر بازی‌های خارج از خانه قرار می‌گیرند.

پس از پرسپولیس، فولاد خوزستان در بازی‌های خارج از خانه عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته است. شاگردان پورموسوی از ۱۴ مسابقه‌ای که خارج از خانه به میدان رفته‌اند با ۵ پیروزی، ۶ مساوی، ۳ شکست، ۱۱ گل زده، ۱۱ گل خورده و کسب ۲۱ امتیاز دومین تیم برتر در بازی‌های خارج از خانه بودند.

پیکان نیز از ۱۳ بازی خانگی با ۶ پیروزی، ۲ مساوی و۶ شکست، ۱۵ گل زده، ۱۲ گل خورده و ۲۰ امتیاز سومین تیم برتر مسابقات در دیدارهای خارج از خانه هستند. نکته جالب در خصوص سه تیم برتر در بازی‌های خارج از خانه این است که هیچ یک از این سه تیم در طول فصل مربیان خود را تغییر نداده‌اند و با همان مربیانی کار را ادامه می‌دهند که فصل را با آنها آغاز کرده بودند.

استقلال تهران با کسب ۱۴ امتیاز خارج از خانه هشتمین تیم در رده‌بندی مسابقات خارج از خانه می‌باشد. سه تیم ضعیف در مسابقات خارج از خانه به ترتیب سیاه‌جامگان، نفت تهران و سپیدرود هستند که با کسب ۸، ۵ و ۴ امتیاز ضعیف‌ترین عملکرد را در دیدارهای خارج از خانه داشته‌اند.

در دیدارهای خانگی اما شرایط تیم‌ها کاملا متفاوت است. آبی‌پوشان که در دیدارهای خارج از خانه عملکرد متوسطی داشتند، در دیدارهای خانگی با ۹ پیروزی، ۴ مساوی، یک شکست، ۲۶ گل زده، ۵ گل خورده و کسب ۳۱ امتیاز بهترین عملکرد را دارند.

بعد از استقلال تهران، شاگردان علی دایی با ۳۰ امتیاز دومین تیم برتر در مسابقات داخل خانه به حساب می‌آیند. ۹ پیروزی، ۳ مساوی، ۲ شکست، ۲۳ گل زده، ۱۵ گل خورده و ۳۰ امتیاز حاصل تلاش نارنجی‌پوشان در دیدارهای خانگی است.

ذوب‌آهن با ۲۹ امتیاز از ۱۴ بازی خانگی که حاصل ۹ پیروزی، ۲ مساوی، ۳ شکست، ۲۶ گل زده و ۱۱ گل خورده است سومین تیم برتر در دیدارهای داخل خانه است. در این لیست پرسپولیس تهران بعد از صنعت نفت با ۲۷ امتیاز خانگی در رده پنجم قرار دارد.

ضعیف‌ترین عملکرد خانگی هم به تیم سیاه جامگان اختصاص دارد. آنها با یک پیروزی، ۴ مساوی و ۹ شکست و کسب تنها ۷ امتیاز ضعیف‌ترین عملکرد را در دیدارهای خانگی داشته‌اند.

خبرآنلاین

  ۱  
آی اسپورت
2018-04-21 18:10:00
نظر دهید

۱ نظر
احمد
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۴۰
برام جالبه که این سایت حتی اشاره ای به خبر پرتماشاگرترین تیمهای این فصل لیگ قهرمانان آسیا اشاره ای نکرده... احتمالا چون استقلال در این عنوان حتی با دو بازی از سرخ ها با سه بازی با اختلاف فاحش بوی سبقت رو ربوده... البته سرخ تو نود بهترین اند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر