فهرست
در چه صورتی تکلیف لیگ امروز مشخص می‌شود؟
در چه صورتی تکلیف لیگ امروز مشخص می‌شود؟

در چه صورتی تکلیف لیگ امروز مشخص می‌شود؟

آی اسپورت – در بالای جدول لیگ برتر سه تیم سایپا، استقلال و ذوب‌آهن برای نایب قهرمانی می‌جنگند. پیکان هم برای چهارم شدن بدون شانس نیست. فولاد هم روی کاغذ شانس چهارمی دارد ولی عملا بعید است بتواند در پایان فصل چهارم شود. در انتهای جدول اگر تراکتورسازی را در بین نامزدهای سقوط قرار ندهیم، پنج تیم نفت تهران، استقلال خوزستان، سپیدرود رشت، استقلال خوزستان و سپاهان برای بقا تلاش می‌کنند.

در واقع بازیهای امروز برای ۹ تیم بسیار مهم است. احتمال می‌رود که این حساسیت به هفته آخر لیگ هم منتقل شود اما یک سری احتمال هم وجود دارد که همین امروز تکلیف برخی ابهامات لیگ وجود دارد.

اگر نتایج بازی‌ها طوری رقم بخورد که نفت تهران چهار امتیاز از استقلال خوزستان عقب بیفتد که همین امروز تکلیف دومین تیم سقوط‌کننده مشخص خواهد شد. مثلا اگر نفت تهران در جم شکست بخورد و استقلال خوزستان یک مساوی از سپاهان بگیرد، یا نفت مساوی کند و استقلال خوزستان ببرد، در این صورت نفت تهران همین امروز سقوط می‌کند و چهار تیم استقلال خوزستان، سپیدرود رشت، استقلال خوزستان و سپاهان از خطر سقوط فرار می‌کنند. پیش از این سقوط سیاه‌جامگان قطعی شده بود.

اگر نفت تهران امروز سقوط کند بازی‌های نفت آبادان-استقلال خوزستان، گسترش فولاد-پدیده، فولاد-تراکتورسازی، سیاه جامگان-پارس جنوبی و پرسپولیس- سپیدرود در هفته آخر دیدارهای کم‌اهمیتی می‌شود و ضرورتی نیست که همزمان برگزار شود.

در بالای جدول هم احتمال نایب‌قهرمانی سایپا در همین امروز وجود دارد. سایپا اگر گسترش را شکست دهد، ذوب‌آهن به پرسپولیس ببازد و استقلال پیکان را نبرد، علی دایی همین امروز دومی تیم خود را جشن می‌گیرد.

اگر این اتفاقات بیفتد تنها ابهام باقیمانده در هفته آخر کسب رده سوم است که سه تیم استقلال، ذوب‌آهن و پیکان برای آن تلاش خواهند کرد. برگزاری همزمان سه بازی نفت تهران-ذوب‌آهن، پیکان-سایپا و استقلال-سپاهان هم این حساسیت را حفظ می‌کند.

نود

     
آی اسپورت
2018-04-22 17:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر