فهرست
پیش‌بازی رئال-بارسا/ ورق بر می‌گردد؟
پیش‌بازی رئال-بارسا/ ورق بر می‌گردد؟

پیش‌بازی رئال-بارسا/ ورق بر می‌گردد؟

آی‌اسپورت- تنها 3 روز بعد از دیدار رفت سوپرجام اسپانیا در نوکمپ که با برتری 3 بر یک رئال‌مادرید برابر بارسلونا خاتمه پیدا کرد، امشب از ساعت 1:30 به وقت ایران ال‌کلاسیکوی برگشت سوپرجام در سانتیاگوبرنابئو برگزار خواهد شد. دیداری که بارسلونا در آن به بازگشت فکر می‌کند و رئال‌مادرید برای حفظ برتری بازی رفت به میدان خواهد رفت.

بارسلونا‌‌؛ در فکر بازگشت تاریخی

بدتر، تلخ‌تر و ضعیف‌تر از آنچه که هواداران بارسلونا تصور می‌کردند! شروعی که ارنستو والورده با بارسلونا داشت، هیچ‌گاه از یاد هواداران متعصب کاتالان‌ها نخواهد رفت. در ال‌کلاسیکوی رفت سوپرجام که اولین بازی رسمی بارسا تحت هدایت والورده بود، تیم او تنها مالکیت توپ را در اختیار داشت و هرچه زد به در بسته خورد. جای خالی نیمار به خوبی حس شد و مشخص شد جرارد دلوفئو هنور بازیکنی نیست که بتواند با مسی و سوارس یک مثلث ایده‌آل برای آبی‌واناری‌ها تشکیل بدهد. بدتر از خط حمله بارسا که در جریان بازی یک گل هم نزد، عملکرد دفاعی تیم بود. نقطه عطف دیدار رفت را می‌توان گل ‌به‌ خودی پیکه دانست، گلی که سرنوشت کهکشانی‌ها را تغییر داد. زیدان راحت‌تر از چیزی که فکر می‌کرد به گل نخست رسید و در ضدحملات بعدی هم خط دفاعی بارسا به ستاره‌های زهردار خط حمله رئال «نه» نگفتند. بارسلونا سال گذشته در بازی برگشت لالیگا خاطره خوبی در سانتیاگوبرنابئو رقم زد و 2 سال پیش هم 4 گل در زمین حریف زد اما داستان بازی رفت و برگشتی در فینال با دیدارهای لالیگایی متفاوت است، آن هم با شرایط فعلی کاتالان‌ها پیش از شروع فصل جدید. شاید حضور آلکاسر در کنار سوارس و تهاجمی‌تر کردن تیم بتواند در برنابئو شرایط بهتری برای بارسلونا رقم بزند و امیدوار به بازگشت باشند.

رئال‌مادرید‌‌؛ زیزو در انتظار هفتمین قهرمانی

زیدان استاد قهرمانی شده و در هر شرایطی تیمش در فینال‌ها نتیجه خوبی می‌گیرد. در دیدار رفت کریس رونالدو را نیمکت‌نشین کرد و در بهترین زمان ممکن او را به میدان فرستاد تا یک گل ارزشمند در ال‌کلاسیکوی سوپرجام بزند. با اخراج فوق‌ستاره پرتغالی احتمالا برای رئال‌مادرید مشکل ایجاد شود اما عملکرد ایسکو در دیدارهای گذشته و مارکو آسنسیو ذخیره طلایی زیدان خیال هواداران رئال‌مادرید راحت شده و نگرانی بابت محرومیت 5 جلسه‌ای کریس ندارند. رئال‌مادرید در بازی رفت توپ را به حریف داد و نتیجه را گرفت. نیمه دوم ال‌کلاسیکوی رفت هر حمله‌ای که رئال روی دروازه بارسا ترتیب داد، خطرناک بود. آسنسیو که می‌تواند در مادرید تاریخ‌ساز شود، در نخستین سوپرجام اسپانیا هم مثل تمامی رقابت‌هایی که در اولین بازی‌اش گلزنی کرده بود، گل زد. زیدان در همین مدت زمان کوتاه حضورش روی نیمکت مادریدی‌ها 6 قهرمانی برای تیمش به ارمغان آورده و علاوه بر اسطوره در زمان بازی با سرعت به سمت اسطوره شدن در مربیگری هم پیش می‌رود. امشب او می‌تواند فصل را با ایده‌آل‌ترین حالت ممکن آغاز کند و یک قهرمانی را در سانتیاگوبرنابئو به فاصله چند روز تا شروع لالیگا جشن بگیرد. برخلاف اینکه همه منتظر بودند او در تیمش تغییر ایجاد کند اما تصمیم عاقلانه زیزو حفظ اسکلت اصلی همان تیمی بود که 2 مرتبه به قهرمانی لیگ قهرمانان رسیده و بعید نیست قهرمانی‌های جدید هم در فصل جدید برای آنها در راه باشد.

 مصدومان و محرومان

کریس رونالدو در دیدار رفت اخراج شد و داور را هُل داد تا علاوه بر دیدار برگشت سوپرجام در 4 بازی ابتدایی لالیگا هم غایب باشد. خبر خوب برای زیدان بازگشت لوکا مودریچ پس از پشت‌ سر گذاشتن محرومیت یک جلسه‌ای است. بارسلونا هم توماس فرمائلن و رافینیا را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت.

 آمار بازی

268) تعداد بازی‌های ال‌کلاسیکو به عدد 268 رسیده. رئال‌مادرید در دیدار رفت به برد شماره 98 رسید و بارسا در عدد 111 باقی ماند.

5) آخرین تیمی که پس از شکست در سوپرجام رفت موفق شد در بازی برگشت پیروز شود و به جام برسد، رئال‌مادرید بود که سال 2012 بازی برگشت را از بارسا برد و قهرمان شد.

12) بارسلونا در صورت قهرمان نشدن هم با 12 قهرمانی در سوپرجام پرافتخارترین تیم این جام خواهد ماند. رئالی‌ها تا به حال 9 جام گرفته‌اند.

4) کریس رونالدو چهارمین بازیکنی بود که در 6 ال‌کلاسیکوی اخیر اخراج شده است.

2) بارسلونا در 7 بازی گذشته 2 مرتبه از رئال‌مادرید شکست خورده که این شکست‌ها در نوکمپ بوده.

7) کاتالان‌ها در 2 ال‌کلاسیکوی آخر در سانتیاگوبرنابئو 7 گل زده‌اند و امشب باید حداقل 3 گل به ثبت برسانند و گلی نخورند تا بازنده سوپرجام نباشند.

3) رئال‌مادرید 3 مرتبه در سوپرجام بازی رفت را از بارسلونا برده که در بازی برگشت با حفظ نتیجه قهرمان شده است.

ترکیب احتمالی دو تیم

رئال‌مادرید: ناواس، کارواخال، واران، راموس، مارسلو، کروس، کاسمیرو، مودریچ، ایسکو، بیل و بن‌زما

بارسلونا: تراشتگن، ویدال، اومتیتی، پیکه، آلبا، راکیتیچ، بوسکتس، اینیستا، مسی، دلوفئو (آلکاسر) و سوارس

 

۲    
آی اسپورت
2017-08-16 17:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر