فهرست
هت‌تریک پروفسور در 90/ حرفه‌ای، مثل سوشا!
هت‌تریک پروفسور در 90/ حرفه‌ای، مثل سوشا!

هت‌تریک پروفسور در 90/ حرفه‌ای، مثل سوشا!

آی اسپورت- نام مدافع چپ ثابت پرسپولیس در لیگ شانزدهم، بیشتر از هر بازیکن دیگری در گفتگوی شب گذشته برانکو ایوانکوویچ با عادل فردوسی‌پور در برنامه نود تکرار شد. سرمربی قرمزهای پایتخت که ربیع‌‌خواه را در گفتگوی تلویزیونی‌اش نیز فیکس کرده بود، حتی قبل از اولین سوال مجری نود درباره کیفیت این بازیکن برای بازی در پرسپولیس، او را مورد تمجید قرار داد و از این بازیکن به عنوان یک «پدیده غافلگیرکننده» نام برد. واضح است که تا پیش از زمان نقل و انتقالات تابستانی، برانکو مثل هواداران تیمش هیچ شناختی از ربیع‌خواه نداشت و این برخی چهره‌های حاضر در بخش مدیریتی باشگاه بودند که پای این بازیکن را به پرسپولیس باز کردند. با این وجود لحن جملات ایوانکوویچ در مورد ربیع‌خواه نشان می‌دهد او در شرایط فعلی هیچ تمایلی برای کنار گذاشتن این مدافع از تیمش در نیم‌فصل دوم ندارد و احتمالا به روند استفاده از او به عنوان بازیکن ثابت، ادامه خواهد داد. پاس‌های رو به عقب مداوم، عدم حضور در حملات، بازی بدون ریسک و اشتباهات دفاعی، بخشی از ویژگی‌های پدیده غافلگیرکننده تیم برانکو هستند.

ستایش از ربیع‌خواه، تنها جمله عجیب برانکو در استودیوی نود نبود. او لقب «حرفه‌ای بزرگ» را برای سوشا مکانی در نظر گرفت و نام یکی از غیرحرفه‌ای‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران را به چنین توصیفی دوخت. مهره‌ای که تصاویر زندگی خصوصی‌اش مدام روی اینترنت دست به دست می‌شدند. گلری که در حساس‌ترین روزهای پرسپولیس با ظاهر عجیب‌اش در جلسه‌های تمرینی، جو تیم را تحت‌تاثیر قرار می‌داد و البته تزلزل همیشگی‌اش در درون دروازه، غیرقابل انکار بود. سوشا یکی از عوامل اصلی از دست رفتن قهرمانی فصل گذشته برای پرسپولیس بود اما ظاهرا برانکو، همه اشتباه‌ها و رفتارهای ناخوشایند این دروازه‌بان را از یاد برده تا بین او و حرفه‌ای‌گری، پیوندی باورنکردنی برقرار کند.

سومین و خاص‌ترین بخش از ستایش‌های شب گذشته برانکو، سهم رضا خالقی‌فر شد. بازیکنی که هرگز در قواره‌های پرسپولیس نبود و در لباس این باشگاه حتی اصول اولیه فوتبال را در زمین پیاده نمی‌کرد اما ایوانکوویچ او را به عنوان بازیکنی در حد تیم ملی معرفی کرد. بازیکنی که به خاطر فشار هوادارها و رسانه‌ها، به درخواست برانکو برای تمدید قرارداد پاسخ منفی داد. بدون تردید برانکو یکی از بهترین مربیان حال حاضر فوتبال ایران است اما این گزاره، او را تبدیل به خوش‌سلیقه‌ترین مربی فوتبال ایران نمی‌کند. پرفسور که در سال‌های نشستن روی نیمکت تیم ملی نیز با اعتقاد عجیب به چند بازیکن خاص، در هر شرایطی از آن‌ها بهره می‌برد، حالا همه جملات ستایش‌آمیزش را خرج بازیکنانی کرد که شاید در نگاه خودشان نیز، برای بازی در پرسپولیس کوچک هستند.

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-01-03 14:39:00
نظر دهید

۱ نظر
آرش
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۴۳
خدایی این 3 نفر را گل گفتی جالبه خالقی فر را میخواست نگه داره اما تو هیچ تیمی اسمی ازش به عنوان ستاره نیست
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر