فهرست
استقلال بد کرد؛ هم به خود و هم به حسینی
استقلال بد کرد؛ هم به خود و هم به حسینی

استقلال بد کرد؛ هم به خود و هم به حسینی

آی اسپورت - سیدحسین حسینی، البته که دروازه‌بان خوبی است و در همین بازی هم سیو‌های خوبی داشت، اما قابل پیش‌بینی است فصل پیش‌رو برای او فصل خوبی نباشد! و حتی باز هم از این دست گل‌ها بخورد. این یک نگاه بدبینانه نیست؛ حسینی در استقلال رقیب ندارد و تحت هر شرایطی می‌داند مرد شماره یک استقلال است! در چنین شرایطی طبیعی است که احساس خطر نکند و تحت فشار قرار نگیرد و چنین گلری، هر که می‌خواهد باشد، اشتباه می‌کند.

گلر بدون رقیب با گذشت زمان بی‌انگیزه می‌شود، چون این رقیب است که برای گلر انگیزه ایجاد می‌کند. فصل گذشته تا سیدمهدی رحمتی بود هر‌گاه حسینی به زمین می‌رفت سعی می‌کرد بهترین گلری اش را به نمایش بگذارد تا رحمتی اجازه حضور در ترکیب تیم را پیدا نکند و همین ذهنیت را سیدمهدی رحمتی هم داشت و این در نهایت به سود دو دروازه‌بان و استقلال تمام می‌شد.

سیدمهدی رحمتی از استقلال رفت! و دروازه‌بان هم‌سطحی جانشین او نشد. نمی‌دانیم این حرف درست است یا نادرست؛ می‌گویند استقلال می‌خواسته دروازه‌بان خارجی به خدمت بگیرد، اما سیدحسین حسینی مانع شده است. اگر این واقعیت داشته باشد باید به حال باشگاه استقلال تأسف خورد که اجازه داد بازیکن برای منافع باشگاه تصمیم بگیرد و اگر این خبر فقط یک شایعه باشد، باز هم باید گفت باشگاه استقلال با کنار زدن سیدمهدی رحمتی و عدم به کارگیری دروازه‌بانی در حد و اندازه‌های او هم در حق خود خیانت کرد و هم در حق حسینی. افت حسینی در دروازه‌بانی فقط به ضرر تیم استقلال نمی‌شود. حسینی هم متضرر می‌شود و چه بسا پیراهن تیم ملی را از دست بدهد چراکه این دروازه‌بان در استقلال تحت هر شرایطی مرد شماره یک است.

یک تیم بزرگ باید دو دروازه‌بان خوب داشته باشد. دو دروازه‌بانی که از نظر فنی شرایط ایده‌آلی داشته باشند. در تیم‌های حرفه‌ای دروازه‌بان دوم از نظر اسمی کوچک‌تر از دروازه‌بان اول است، اما از نظر فنی با دروازه‌بان اول هم‌سطح است تا زمانی که دروازه‌بان اول مصدوم یا محروم شد، تیم متضرر نشود. تصمیم به کنار گذاشتن سیدمهدی رحمتی، قابل احترام است و نمی‌شود به باشگاه استقلال به خاطر اجرای این تصمیم خرده گرفت به خصوص که حضور این دو دروازه‌بان کنار هم چالش‌هایی را برای تیم ایجاد کرده بود، اما باشگاه به طور حتم باید یک دروازه‌بان خوب در حد و اندازه‌های سیدمهدی رحمتی به خدمت می‌گرفت. در نهایت دروازه‌بانی که جانشین رحمتی شد، حسین پورحمیدی بود که پایان فصل گذشته همراه استقلال خوزستان به لیگ یک صعود کرد و پیش از حضور در استقلال مورد توجه تیم گل‌گهر سیرجان قرار گرفته بود. تیمی که اولین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند.

بهترین برند‌ها ادعا می‌کنند اگر پای رقیب در میان نبود پیشرفت نمی‌کردند، اما سیدحسین حسینی تصمیم گرفت رقیب نداشته باشد و استقلال هم تمکین کرد. نتیجه هم گل‌های بدی است که وارد دروازه استقلال می‌شود و از قدیم گفته‌اند خود کرده را تدبیر نیست. حسینی آنقدر از حضورش در ترکیب تیم مطمئن است که حتی لباس شهرآورد را هم سفارش داده است. او به هر شکلی بازی کند دروازه‌بان استقلال است.

 

خبر ورزشی

۱۰    
آی اسپورت
2019-09-17 17:14:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر