فهرست
آقای مهندس نیمار!
آقای مهندس نیمار!

آقای مهندس نیمار!

آی اسپورت – اینروزها همه جا صحبت از درخشش علی علیپور در پرسپولیس است. بازیکنی که با گل هایش برای پرسپولیس نه تنها کاری کرده که جای خالی مهدی طارمی در این تیم احساس نشود بلکه گلهای او نقش مهمی در صدرنشینی مقتدرانه قرمزها در لیگ برتر داشته. به جز علیپور باید از یک بازیکن دیگر هم نام برد که برانکو صدرنشینی اش را تقریبا مدیون اوست. بازیکنی که البته سیدجلال حسینی نیست! بلکه می خواهیم درباره محسن مسلمان صحبت کنیم. هافبکی که با 9 پاس گل، بهترین پاسور فعلی لیگ محسوب می شود او جلوی فولاد، نفت، گسترش( 2 پاس)، استقلال خوزستان، ذوب آهن،سپیدرود، فولاد( بازی برگشت) و تراکتورسازی پاس گل داده.

مسلمان که در مقطعی نیمکت نشین بشار رسن شده بود، در 5 بازی اخیر پرسپولیس عملکرد فوق العاده ای داشته و 4 پاس گل داده است.  نکته جالب اینکه به جز بازی با فولاد که با تساوی 1-1 به پایان رسید، در سایر بازیهایی که شماره 77 قرمزها پاس گل داده، این تیم بازیش را برده است. مسلمان در شرایطی در پایان هفته هفدهم به آمار 9 پاس گل رسیده که بنا به ادعای سایت برنامه نود، فصل گذشته ایمان مبعلی با 8 پاس گل بهترین پاسور لیگ شد و کاوه رضایی و احسان حاج صفی با 7 پاس گل در رده های بعدی قرار گرفتند. دو فصل قبل هم امید عالیشاه با 8 پاس گل صاحب عنوان بهترین پاسور لیگ شد. مسلمان برای آنکه تبدیل به بهترین پاسور لیگ در طول سالیان اخیر شود باید 3 پاس گل دیگر دهد تا از رکورد 11 پاس گل ایمان مبعلی در لیگ چهاردهم عبور کند.محسن مسلمان تا امروز و در تاریخ بازیهای لیگ برتر، در 155 بازی 26 پاس گل داده.   او در این زمینه فقط یک پاس گل با ایمان مبعلی فاصله دارد که 27 پاس گل در تاریخ لیگ برتر داده. حالا می توان لقب آقای مهندس را که پیش از این در اختیار ایمان مبعلی بود، با خیال راحت به محسن مسلمان اعطا کرد.

محسن مثل نیمار

برای اینکه بیشتر به ارزش کار محسن مسلمان در پرسپولیس پی ببریم آمار پاس گلهای او در این فصل را با آمار بهترین پاسورها در لیگهای معتبر اروپایی مقایسه کردیم . منبع ما برای این قیاس آمار سایت foxsports است. در بوندس لیگا و در پایان هفته هفدهم، فیلیپ مکس بازیکن تیم آگزبورگ با 10 پاس گل بهترین پاسور این رقابتها تا اینجای مسابقات بوده. در لیگ برتر انگلیس و در پایان هفته بیستم، کوین دی بروین هافبک بلژیکی منچستر سیتی با 9 پاس گل در صدر جدول بهترین پاسورها حضور دارد. در لالیگا و در پایان هفته هفدهم، پیونه سیستو بازیکن تیم سلتاویگو با 9 پاس بهترین پاسور لیگ اسپانیا محسوب می شود. در سری A ایتالیا و قبل از پایان رقابتهای هفته نوزدهم این مسابقات، آنتونیو کاندروا بازیکن تیم اینتر 8 پاس گل داده و در لیگ فرانسه و در پایان هفته نوزدهم این رقابتها، نیمار با 9 پاس گل بهترین پاسور فعلی این مسابقات است.

 

روزنامه هفت صبح

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2017-12-31 08:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
بیا بیا کاجی شش تایی فوتبال ایران مهدی که نیست علیپور میزنه...... رو .......
يكشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۳۲
این مطالب یه عده بینوا را بدجوری می چزونه خخخخخ
۸ ۱
حسین آبی
يكشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۰۳
اصلا هزار تا پاس گل بده ولی وقتی شخصیت فرهنگی نداره دوزار نمی ارزه وقتی هموطناشو مسخره میکنه و.... خیلی چیزا
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر