فهرست
نیم‌نگاه کی‌روش به آینده؛ جام جوانی
نیم‌نگاه کی‌روش به آینده؛ جام جوانی

نیم‌نگاه کی‌روش به آینده؛ جام جوانی

آی‌اسپورت- کی‌روش در فاصله جام جهانی برزیل تا روسیه نشان داد که روی بازیکنان زیر ۲۵ سالش برای جام جهانی بعدی حساب ویژه‌ای باز می‌کند. هفت بازیکن از لیستی که دیروز کی‌روش منتشر کرد، در جام جهانی برزیل هم حضور داشتند. کی‌روش در جام جهانی قبلی پژمان منتظری، احسان حاجی‌صفی، اشکان دژآگه، مسعود شجاعی، رضا قوچان‌نژاد، علیرضا جهانبخش و کریم انصاری‌فرد را همراه با خود به برزیل برده بود که حالا مسافر جام جهانی روسیه می‌شوند. ضمن این که خانزاده هم راهی برزیل شده بود ولی به‌عنوان آخرین خط‌خورده کی‌روش جایی در لیست نهایی نداشت.

نکته جالب توجه این بود که سه تا از ۵ بازیکن دور قبل که در آن زمان سن‌شان از عدد ۲۵ عبور نکرده بود و آمادگی حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ را داشتند حالا راهی روسیه می‌شوند. احسان حاجی‌صفی در جام جهانی قبلی ۲۴ سال داشت که حالا در ۲۸ سالگی و اوج پختگی به روسیه می‌رود. کی‌روش به جهانبخشِ ۲۰ ساله اعتماد کرده بود که حالا ستاره تیم‌اش است. کریم انصاری‌فرد هم زمانی که مسافر جام جهانی برزیل شده بود ۲۴ سال داشت و حالا در ۲۸ سالگی دومین جام‌جهانی‌اش را تجربه می‌کند. از آن لیست فقط بختیار رحمانی و رضا حقیقی با وجود سن زیر ۳۰ سال اعتماد دوباره کی‌روش برای حضور در جام جهانی را از دست دادند.

اتفاقی که امیدواری را در دل ملی‌پوشان جوان‌تر زنده می‌کند. حالا کی‌روش دقیقا نیمی از لیست‌اش را از بین بازیکنانی انتخاب کرده که هنوز سن‌شان از ۲۵ سال عبور نکرده و برای جام جهانی بعدی هم فرصت تجربه دوباره دارند. در این لیست علیرضا بیرانوند ۲۵ ساله، امیر عابدزاده ۲۵ ساله، میلاد محمدی ۲۴ ساله، روزبه چشمی ۲۴ ساله، مجید حسینی ۲۱ ساله، سعید عزت‌اللهی ۲۱ ساله، سامان قدوس ۲۴ ساله، علیرضا جهانبخش ۲۴ ساله، مهدی ترابی ۲۳ ساله، علی قلی‌زاده ۲۲ ساله، مهدی طارمی ۲۵ ساله و سردار آزمون ۲۳ ساله حضور دارند که در صورت صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ با پختگی کامل آماده حضور در آن تورنمنت هستند.

 

نود

۱۱    
آی اسپورت
2018-05-21 23:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر