فهرست
خیز ماتادور برای لادسیما3 / نادال-واورینکا در فینال
خیز ماتادور برای لادسیما3 / نادال-واورینکا در فینال

خیز ماتادور برای لادسیما3 / نادال-واورینکا در فینال

آی‌اسپورت- رافائل نادال با شکست دومینیک تیم به یک قدمی دهمین عنوان خود در رولان گاروس و ثبت یک رکورد تاریخی دیگر رسید.  در دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه، رافائل نادال، تنیس‌باز صاحب‌نام اسپانیایی موفق شد دومینیک تیم، نفر هفتم جهان را در سه ست متوالی (۰-۶ ۴-۶ ۳-۶) مغلوب کند و برای دهمین بار به فینال این رقابت‌ها راه یابد. نادال در دیدار پایانی به مصاف استن واورینکا خواهد رفت که در بازی اول مرحله نیمه‌نهایی مقابل اندی ماری به برتری رسید.

قهرمان نه دوره آزاد فرانسه که سه هفته پیش در مسترز رم به دومینیک تیم باخته بود،امروز به جوان اتریشی اجازه خودنمایی نداد و با ارائه یک بازی کاملا برتر انتقام تنها شکست خود در مسابقات خاک امسال را گرفت. نادال در حالی به دیدار پایانی رولان گاروس رسید که در ۶ مسابقه قبلی خود حتی یک ست هم واگذار نکرده و تنها ۲۹ گیم از دست داده است.


بازیکن ۳۱ ساله مایورکایی با راهیابی به فینال رولان گاروس، پس از بیل تیلدن (۱۰ فینال آزاد آمریکا) و راجر فدرر (۱۰ فینال ویمبلدون) به سومین بازیکن تاریخ تنیس تبدیل شد که حضور در ۱۰ فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کند و در صورت قهرمانی، اولین و تنها بازیکن تاریخ لقب خواهد گرفت که تعداد قهرمانی‌های خود در یک گرند اسلم را به عدد ۱۰ می‌رساند.

سلطان زمین‌های رسی درحالی روز یک‌شنبه در دیدار پایانی دومین گرند اسلم به مصاف استن واورینکا خواهد رفت که در دیدارهای رو در رو، ۱۵ به ۳ از او پیش است. وی در خصوص بازی با واورینکا گفت: «درست است که تا اینجا تورنمنت خیلی خوبی برای من بوده، اما استن هم فوق‌العاده عمل کرده است؛ مسابقه‌ی بسیار دشواری خواهد بود. او ضربات قدرتمندی دارد.»

نادال امسال یکی از بهترین فصل‌های خاک دوران ورزشی خود را سپری می‌کند؛ او پیش‌تر موفق شد با کسب دهمین عنوان خود در تورنمنت‌های مونته‌کارلو و بارسلونا، دو «لا د سیما» رقم بزند و در مادرید هم به پنجمین قهرمانی خود دست یافت. این تنیس‌باز اسطوره‌ای روز یک‌شنبه در استادیوم فیلیپ شاتریه برای لا دسیمای سوم و ثبت یک رکورد تاریخی دیگر تلاش خواهد کرد.

پیش از این استن واورینکا، مرد شماره سه تنیس جهان با شکست اندی ماری به دومین فینال خود در مسابقات رولان گاروس راه یافت. در نخستین مسابقه مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه، استن واورینکا، تنیس‌باز سوییسی و قهرمان سال ۲۰۱۵ این رقابت‌ها موفق شد در دیداری که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید، اندی ماری، نفر اول رده‌بندی جهانی را با حساب ۳ بر ۲ شکست دهد و انتقام شکست سال گذشته خود در همین مرحله را از او بگیرد. واورینکا در این دیدار با نتایج (۱-۶ ۶-۷ ۷-۵ ۳-۶ ۷-۶) به برتری رسید.

این برای چهارمین بار است که تنیس‌باز ۳۲ ساله سوییسی به دیدار پایانی یک گرند اسلم صعود می‌کند. او هم‌چنین مسن‌ترین فینالیست مسابقات رولند گروس از سال ۱۹۷۳ به این سو به حساب می‌آید.

     
آی اسپورت
2017-06-10 02:24:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر