فهرست
مزیت پرسپولیس مقابل استقلال؛ ریزش یک‌هفتمی!
مزیت پرسپولیس مقابل استقلال؛ ریزش یک‌هفتمی!

مزیت پرسپولیس مقابل استقلال؛ ریزش یک‌هفتمی!

آی اسپورت - وحید امیری، اولین بمب پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بود. هر چند او چهره‌ای نا آشنا برای پرسپولیسی‌ها نیست و تا همین یک سال قبل، در این باشگاه به میدان می‌رفت. محمدحسین کنعانی‌زادگان و فرشاد احمدزاده، دیگر خریدهای پرسپولیس هم شرایطی مشابه او را داشتند. در مورد خریدهای این فصل پرسپولیس، اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. بخشی از هواداران موافق و بخشی دیگر، مخالف تصمیمات مدیران پرسپولیس هستند. دلایل رفتن برانکو هم موضوعی است که درباره آن حرف و حدیث زیادی وجود دارد. با این حال هر چقدر در این زمینه‌ها اختلاف نظر باشد، درباره موفقیت پرسپولیس در حفظ ستاره‌های اصلی تیم قهرمان نمی‌توان شک کرد.

پرسپولیس فصل پیش، در نیم فصل دوم عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست با اختلاف 3 امتیازی نسبت به سپاهان قهرمان شود و جام حذفی را هم بدست آورد. بازیکنان اصلی و ذخیره زیادی در مسیر قهرمانی به پرسپولیس کمک کردند و لیست پرسپولیس، مشخص می‌کند آن‌ها هیچکدام از بهترین‌های سال قبل را از دست نداده‌اند.

بررسی نمرات بازیکنان پرسپولیس از تیم آنالیز نود، نشان می‌دهد 10 بازیکن برتر پرسپولیس به لحاظ نمرات، فصل آینده هم در این تیم حضور خواهند داشت. از بین 15 بازیکن برتر هم فقط یک نفر یعنی شایان مصلح با نظر کالدرون کنار گذاشته شده است. با تمدید قرارداد رسن هر 14 نفر دیگر، هنوز بازیکن پرسپولیس هستند. جدا شده‌های پرسپولیس، همگی از بین بازیکنان ضعیف فصل گذشته بودند. از بین 8 بازیکنی که ضعیف‌ترین نمرات را گرفته‌اند جدایی ماریو بودیمیر و سروش رفیعی قطعی شده،  عالیشاه و ربیع‌خواه و شریفی شرایط نامشخصی دارند و بقیه، سهمیه زیر 23 سال هستند.

مقایسه بقیه مدعیان با پرسپولیس، تاثیر ثبات در این تیم را بهتر نشان می‌دهد. در استقلال، جدایی 7 نفر از 15 بازیکنی که بهترین نمرات را در فصل قبل گرفتند قطعی شده که بجز محسن کریمی، بقیه یا بازیکن فیکس یا چرخشی تیم بودند. بجز کریمی آیاندا پاتوسی، پژمان منتظری، امید نورافکن، الله‌یاد صیادمنش، طارق همام و احتمالا روزبه چشمی از استقلال جدا شده‌اند. علی کریمی هم شرایط نامعلومی دارد و در صورت خروجش، رضا اسدی جایش را در ترکیب آن‌ها می‌گیرد. سپاهان که ثبات بیشتری دارد هم از بین بهترین‌هایش بختیار رحمانی، سیاوش یزدانی و مهرداد محمدی را از دست داده است. با این شرایط، پرسپولیسی‌ها با همین خریدها بجز سرمربی، حداقل چیزی از فصل گذشته کم ندارند.

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-07-19 18:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶
موش نخورتت بلا عجب کشفی کردی باهمین فرمون بری جلو امیدواریم صدسال دیگه هم بتونی بفهمی که نقش وزارت در این فضاحت چیه ! سلام مارو هم به بابای پرسپولیس مسعود خان برسون !#مغزهای کوچک زنگ زده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر