فهرست
نت اشتباه در سمفونی کونته
نت اشتباه در سمفونی کونته

نت اشتباه در سمفونی کونته

آی‌اسپورت- آنتونیو کونته مربی است که انتظارات بالایی از بازیکنانش دارد و به آنها سخت می‌گیرد. او حتی اگر در یک رستوران با سه ستاره میشلن هم غذا بخورد، این حس را دارید که ممکن است اعتراض کند و بگوید کراوات یکی از پیشخدمت‌ها کمی کج بوده است. تیم او صدرنشین سری آ است اما او بی‌تردید بسیار ناراحت است که از لیگ قهرمانان کنار رفته. در شبی که اینتر باید بی‌نقص بازی می‌کرد، اشکالات فراوانی داشت و نتوانست مقابل بارسلونا حتی به نتیجه مساوی برسد. پیروزی در این دیدار آنها را به دور بعد لیگ قهرمانان می‌رساند اما آنها دو بر یک باختند. 

مشخص بود که بازی مقابل تیم دوم بارسلونا که هیچ فشاری را حس نمی‌کرد، در سن‌سیرو، دیدار جالبی خواهد شد. اینتر انگیزه کم نداشت اما آنها اضطرابی داشتند که باعث می‌شد فرصت‌هایشان را از دست بدهند. در نهایت، اشتیاق و اراده اینتر نتوانست رقیب کلاس، کیفیت و یکی از جذاب‌ترین استعدادهای جوان فوتبال دنیا، یعنی آنسو فاتی شود. 

شاید در ایتالیا، تیمی که برد و باخت برایش اهمیت ندارد بی‌تفاوت بازی کند و برد را هدیه بدهد اما در بزرگ‌ترین رقابت اروپا، اوضاع کمی متفاوت است و حتی تیمی که به ظاهر تیم دوم رقیب است، می‌تواند برایتان بسیار دردسرساز شود. بارسا توانست در اکثر دقایق مسابقه، اینتر را مهار کند، مانند آنتونی جاشوا که دور اندی روییس جونیور می‌چرخید اما ضربه ناک‌اوت‌کننده، هم دردناک بود و هم کار را تمام کرد. باید گفت غیبت برخی بازیکنان اینتر باعث شد مربی نتواند ترکیبی که دوست دارد را به میدان بفرستد، به ویژه در خط میانی. نیکولو بارلا و استفانو سنسی می‌توانستند بازیکنان کلیدی این شب باشند؛ شبی که همه بازیکنان باید بالاترین سطح بازی خود را انجام می‌دادند تا تیمشان صعود کند اما تماشاگران در حالی به خانه‌هایشان بازگشتند که در این اندیشه بودند که در صورت حضور آنها، چه اتفاقی می‌افتاد. اما این ناکامی در صعود به دلیل شکست مقابل یکی از بزرگان جهان در روز پایانی نبود. اینتر در اوایل این مسابقات فرصت‌های خود را از دست داد. 

آنها در خانه برابر اسلاویا پراگ به‌سختی مساوی گرفتند و در حالی که در خانه بارسلونا و بوروسیا دورتموند پیش افتاده بودند، در هر دو دیدار شکست خوردند. آنها زیرکی و تجربه لازم را نداشتند و همین کارشان را ساخت و باعث شد سرنوشت آنها به روز آخر کشیده شود، در حالی که صعودشان می‌توانست زودتر از این‌ها قطعی شود. این بازی نقاط درخشان خود را داشت؛ به ویژه لائوتارو مارتینس اما بازیکنان اینتر آن قدرت تمام‌کنندگی که کونته دوست دارد را نداشتند. روملو لوکاکو یک گل زد که البته توپ به پای حریف برخورد کرد اما او فرصت‌های دیگری را از دست داد که گل کردنشان می‌توانست پیروزی را برای اینتر به همراه بیاورد. بازیکنان دیگر هم فرصت‌های خوبی را از دست دادند و نوربرتو نتو، در بازگشت‌اش به ایتالیا، چند واکنش خوب داشت. در لیگ قهرمانان باید آماده‌تر و خونسردتر از رقابت‌های داخلی باشید. 

این درس‌ها را بی‌تردید کونته - که به اندازه مته بی‌رحم است - بر سر بازیکنانش خواهد کوبید. او از این شکست و سقوط به لیگ اروپا استفاده خواهد کرد تا از بازیکنانش بخواهد که بیشتر تلاش کنند و در هفته‌های پیش رو بهتر کار کنند.  اگر این کار نتیجه بدهد، ممکن است اینتر به اسکودتو برسد و این بی‌تردید مرهمی بر درد بسیاری از هواداران خواهد بود اما برای مربی، این شکست مانند نتی بود که در سمفونی او، اشتباه نواخته شد. 

منبع: فوتبال ایتالیا
 

۲    
آی اسپورت
2019-12-13 09:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر