فهرست
پیمان یوسفی؛کما فی السابق خسته کننده!
پیمان یوسفی؛کما فی السابق خسته کننده!

پیمان یوسفی؛کما فی السابق خسته کننده!

آی اسپورت – پیمان یوسفی رفت روسیه اما زودتر از آنچه که فکرش را بکند به ایران برگشت.وقتی مسئولان صدا و سیما باکس مخصوص گزارشگران را خریداری نکرده بودند سفر یوسفی به روسیه فقط سیاحتی بود.به همین دلیل هم بود که خیلی زود از سوی ایران فراخوانده شد تا "کما فی السابق" از داخل استودیو بازی های جام جهانی را گزارش کند!

 اصلا همه چیز از همین بازگشت به عقب شروع شد.پیمان یوسفی که خودش را آماده کرده بود تا حداقل سه بازی ایران را از روسیه و از دل جام جهانی گزارش کند با بازگشت به تهران خیلی ها را خوشحال کرد!این را می شود از کامنت ها،از واکنش ها در فضای مجازی و از کنایه هایی که مردم می زنند به راحتی فهمید.وقتی یوسفی بازی دیشب فرانسه مقابل بلژیک را گزارش کرد و گفت که این آخرین گزارشش در این رقابت ها است طنازی های علاقمندان به فوتبال در شبکه های مختلف مجازی شروع شد.از تکرار کلمات عربی که یوسفی در خلال گزارش هایش به کار می برد گرفته تا این جمله"‏بهترین قسمت بازی فرانسه و بلژیک، آخرین گزارش پیمان یوسفی در جام جهانی 2018 بود."یوسفی خبر از آخرین گزارشش در جام جهانی داد اما کاملا مشخص بود که او اصلا در این جام دل و دماغ نداشت،بی حوصله بود و با این بی حوصلگی خاص خودش مخاطب را هم خسته کرد.

 نکته اینجاست که یوسفی کمی لجباز است.بدون شک او انتقادها را می شنود،پیام ها را می خواند و می داند که مردم چه سبک گزارشی را دوست دارند اما هرگز تلاشی نمی کند تا از دایره لغات خاص خودش خارج شود.بیان جمله هایی مثل  "قس علی هذا"، "من حیث المجموع"،" علی ای‌حال"،چندان برای عشق فوتبال ها جذاب نیست.عشق فوتبال هایی که خیلی های شان معنی جمله هایی که یوسفی می گوید را نمی دانند و ما هم همین طور!دیشب فرانسه به فینال جام جهانی رسید اما چه کسی در ذهن خودش به یاد دارد که یوسفی حرفی،کلمه ای یا جمله ای ماندگار زده باشد؟آرامشی که یوسفی این روزها در خلال گزارش هایش دارد به شدت آزار دهند است و حس و حال مخاطب را از بین می برد.پیمان باید این را قبول کند که دیگر بیان اینکه" شیاطین سرخ دو دقیقه وقت دارند تا شیطونی شون رو نشون بدن!"هواداران فوتبال را جذب نمی کند.یا وقتی تلویزیون در حال سانسور است و تصاویر نخست بازی را نشان می دهد نباید از این کلمه استفاده کرد که" آه و حسرت را می شود در چهره بلژیکی ها دید."

 پیمان یوسفی یکی از گزارشگران خوب صدا و سیما بوده که قطعا مردم هم از او خاطرات خوبی دارند اما ظاهرا او هنوز هم به دلیل اتفاق هایی که در ابتدای جام افتاد ناراحت است و دارد این ناراحتی اش را هم به بیننده القا می کند.دیشب خیلی ها طرفدار فرانسه بودند و آرام بودن یوسفی پس از باز شدن دروازه بلژیک هرگز کمکی به آنها نکرد تا هیجانات خودشان را بیرون بریزند و با مشت های گره کرده شان روی هوا بپرند.آقای یوسفی دیشب شبکه های مختلف خارجی هم بازی فرانسه و بلژیک را نشان دادند و گزارش گرهای زیادی این مسابقه را گزارش کردند.همین حالا خیلی از این گزارش ها در شبکه های اجتماعی موجود است.جستجویی کوتاه کنید و فقط صحنه گل فرانسه را قیاس کنید با گزارشی که خودتان کردید.اگر  شما جای مخاطبان بودید به پیمان یوسفی چه نمره ای از بیست می دادید؟

 

عرفان حاج بابایی / خبرآنلاین

۱۶ ۱۰  
آی اسپورت
2018-07-11 08:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
بهزاد
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۰۹
اینا که خوبه دیشب وقتی کورتوا تک به تک رو با پا گرفت گفت با دست و پای دراز خودش مانع گلزنی میشه. بعد از گل فرانسه هم گفت چه حالی میکنه دشان؟!!! آخه گزارشگر تلویزیون از کلمه بلند میتونه بجای دراز استفاده کنه. حال هم یه معنی دیگه میده جاش تو گزارش بازی نیمه نهایی جام جهانی نیست. من حیث المجموع بنظرم اگه رخت برببنده از تلویزیون فی الواقع مخاطبان خوشحال میشن.
ali
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۲۵
با اختلاف ضعيف ترين گزارشگر صدا و سيما
۸
حمید
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۳۳
کی گفته : خیلی ها !!!! طرفدار فرانسه بوده اند !! ؟؟؟
این نظر شماست که برای خودتون اهمیت داره
۳
جالینوس
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۴۶
روی مخ
۸
Ashkanred
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۵
متاسفانه گزارشگری در ایران و صدا و سیما به صورت حرفه ای دنبال نمی شود. بیشتر گزارشگر های ما نه سواد رسانه‌ای دارند نه سواد انگلیسی. دیگه چه برسه به سواد زبان های آلمانی اسپانیایی، ایتالیا، فرانسوی. و به همین دلیل نمی تواند گزارش های دیگر کشورها رو تجزیه و تحلیل کنند و بهترین گزارشگر ها ادامه دهنده راه شفیعی و علیفر هستند
۷
كامران
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۹
يه روز تو خيابون ديدمش گفتم مرد حسابي چرا اينقدر كلمات عربي استفاده ميكني گفت دلم ميخواد منم تا ميخورد فحشش دادم
ایرانی
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۲۵
چیه شده ای اسپرت .روزی که شایعه ممنوعه التصویری یوسفی بود جانت بود الان شده خسته کننده .روزی که گفت امیدوارم بانوان هم در استادیوم باشند جانت بود الان شده خسته کننده.شما دیگه چه آدم هایی هستید .رسانه های زنجیره ایی تا زمانی که مطابق میلشون باشید قدیس هستید بر خلاف ک شدی حکم تکفیرت میدن
۲
سروش
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۴۷
بهترین گزارش گرا ایران عادل فردوسی پور و محمد رضا احمدی بقیه زیر صفرن امیدوارم گزارش گرای جدید بیان
۷
محسن
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۱
واقعا رو مخ بود، رو تک تک سلول های عصبی آدم راه میرفت. از اول تا آخر بازی فقط آمار بازی های ملی آنری رو میداد، آزارد داشت چپ و راست دربیل میزد این داشت آمار ورزشگاه که چقدر حرجش شده رو میداد، چه گناهی کردیم این و خیابانی و علی فر و ... باید رو مخ ما راه برن. باز قبلنا میخوابید میزاشت صدای ورزشگاه رو بشنویم الان فقط داستان میگفت
۶
میلاد
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۷
بره بمیره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر