فهرست
بهترین بازیکن آسیا، محصول اکادمی اسپایر
بهترین بازیکن آسیا، محصول اکادمی اسپایر

بهترین بازیکن آسیا، محصول اکادمی اسپایر

آی اسپورت - جایزه برترین بازیکن سال که معمولا در تمام کنفدراسیون‌های دنیا به بازیکنان هجومی‌تر تعلق می گیرد این بار در آسیا به یک مدافع چب خوش قد و قامت از قطر رسید.عبدالحسن کریم تنها 25 سال سن دارد و با قامتی به طول 1.86 در سمت چپ خط دفاعی السد وتیم ملی قطربازی می کند. او جزو آن دسته از بازیکنانی است که در سال 2011 از طرف فدراسیون  قطر برای پیشرفت هر چه بیشتر به کمپ  ASPIRE Academy for Spor  رفته و الفبای فوتبال را زیر نظر مربیان برتر دنیا فرا گرفت این کمپ با هدف مهیا کردن نسلی از بازیکنان در قطر راه اندازی شد تا بتوانند در جام جهانی 2020 قطر به کمک تیم ملی کشورشان بیایند.

حسن بعد از فارق التحصیلی در این آکادمی پیشرفته به باشگاه السد قطر منتقل شد و جالب اینجاست که اولین بازی اش را در جام باشگاه های آسیا مقابل استقلال در سال 2011 انجام داد در حالی که فقط 17  سال سن داشت و آن زمان جوان ترین بازیکن این مسابقات شد. او همراه با السد به قهرمانی لیگ ستارگان قطر دست یافت در حالی که او درهمان سال عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ را نیزازآن خود کرد. بعد از شش سال درخشش درباشگاه السد و تیم ملی در سال 2017 با انتقالی قرضی به یوپن بلژیک پیوست و دوباره به السد بازگشت .

او در دوران حضورش در تیم ملی 69 بار به میدان رفته و با اینکه در دفاع چپ حضور دارد توانسته 10 گل به ثمر برساند.حسن در تمام تورنمنت‌هایی که در رده پایه حضور داشت در تیم منتخب جام انتخاب شده ا و ازهمان ابتدا نشان داد بازیکن بزرگی محسوب می شود و یکی از ارکان اصلی قطر در جام ملت های آسیا به شمار می‌رود. بازی های خوب حسن در لیگ قطر و لیگ قهرمانان آسیا  باعث شد در نهایت به عنوان مرد سال آسیا برگزیده شد تا بعد از خلفان ابراهیم دومین برنده قطری این جایزه باشد.

۵    
آی اسپورت
2018-11-30 23:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر