فهرست
منشا-علیپور؛ خطرناک اما نگران‌کننده
منشا-علیپور؛ خطرناک اما نگران‌کننده

منشا-علیپور؛ خطرناک اما نگران‌کننده

آی اسپورت - درست بعد از بازی نسف قارشی سرمربی این تیم دو مهاجم پرسپولیس را بهترین بازیکنان این تیم نامید.وی با اینکه منشا در نیمه دوم افت کرده بود او را برتر از نفراتی مثل محرمی، احمدزاده، انصاری، سیدجلال و خلیل‌زاده دانست. البته که بردیف واقعیت میدان و جنگندگی همراه با گلزنی این زوج را دیده و لمس کرده بود اما حتی این درخشش فوق‌العاده هم نمی‌تواند چشم‌ها را به روی واقعیت ببندد. درست بعد از پایان بازی با نسف تعریف و تمجید از خط حمله پرسپولیس آغاز شده اما حتما خود برانکو و مهاجمانش می‌دانند بازی به بازی کار برای آنها سخت‌تر و گلزنی دشوارتر می‌شود. این نخستین بازی مرحله گروهی بود و همانطور که پرسپولیس از حریفش شناخت زیادی نداشت نسف نیز پرسپولیس و مهاجمانش را درست نمی‌شناخت. مطمئنا از بازی دوم شناخت تیم‌ها نسبت به همگروهی‌های‌شان بیشتر خواهد شد و همانطور که آنالیزور پرسپولیس بازی السد – الوصل را از نزدیک دیده و تحلیل دقیقی برای برانکو دارد نمایندگان دو تیم حاضر در آن مسابقه نیز بازی پرسپولیس و کیفیت خط حمله این تیم را رصد کرده و دیده‌اند.

با این حساب یقین داشته باشید از بازی دوم کار برای زوج منشا – علیپور سخت‌تر خواهد شد. این شرایط در دور برگشت که تیم‌ها یک دور به میدان رفته‌اند دشوارتر می‌شود و در مراحل حذفی به اوج می‌رسد. در واقع بازی به بازی و مرحله به مرحله شرایط برای گلزنی آنها پیچیده‌تر می‌شود. یادتان نرود مهدی طارمی به‌عنوان بهترین مهاجم پرسپولیس در فصل گذشته رقابت‌های لیگ قهرمانان و خطرناکترین بازیکن در محوطه جریمه رقبای آسیایی در مرحله مقدماتی 6 گل به ثمر رساند اما در دو بازی مرحله یک هشتم نهایی ناکام بود و در دو مسابقه یک چهارم نهایی تنها یک گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و از بازی نیمه نهایی هم که محروم بود.

هر چند کیفیت فوق‌العاده علیپور و رشد روز به روز او پرسپولیسی‌ها را امیدوار می‌کند و شرایط ویژه منشا در لیگ آسیا باعث دلگرمی است اما نباید فراموش کرد که این دو بازیکن هیچ گزینه جانشینی ندارند و در تمام بازی‌ها برای گلزنی فقط باید به آنها دل بست. در واقع همانطور که در بازی نسف قارشی هیچ مهاجمی روی نیمکت پرسپولیس حضور نداشت در بازی‌های مرحله گروهی و حتی تا پایان رقابت‌ها هم قرار نیست مهاجمی به این تیم اضافه شود و اگر روزی زوج منشا – علیپور به هر دلیلی از کار بیفتد، (حالا یا با افت فنی و بدنی این دو بازیکن یا آنالیز و یارگیری دقیق مدافعان حریف) آن وقت هیچ نیروی متفاوتی روی نیمکت نیست که بیاید و ورق را برگرداند. فصل قبل منشا در مرحله یک چهارم به بعد این نقش را تا حدودی برای پرسپولیس ایفا کرد اما حالا هیچ ژوکری در خط حمله نمی‌بینیم و این نگرانی به موازات امیدواری نسبت به خط حمله پرسپولیس احساس می‌شود.

۶ ۷  
آی اسپورت
2018-02-15 11:15:00
نظر دهید

۷ نظر
لنگ اسپورت
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۱
هیچ خبری مهم در مورد استقلال وجود ندارد فقط شده پرسپولیس
۲
كسري
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۶
اخه احمق خان تو داري پرسپوليس تيم سرورت رو با كيسه مقايسه ميكني .خوب گوسفند حتي خبرنگارهاي كيسه هم إينو ميدونن بعد تو خودت رو به نفهمي ميزني؟ اره فرق هست بين ما و شما خيلي فرق ،كه بزرگترينش همين ميزان إقبال عمومي تيممون هست .به قول بزرگي از دست ما حرص بخور و از اين حرص بمير .
مهدی اینتر
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
ساکت شو پسرجان...
۱
مهدی اینتر
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
ساکت شو پسرجان...
۱
نسسسسف قارچی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۱
برنامه ریزی لیگ فدراسیون لنگی طوری برا استقلال چیده شده که استقلال خسته به بازی با لنگ برسد! استقلال روز یکم با الهلال بازی نفس گیری خواهد داشت و فقط با 4 روز استراحت در اهواز مقابل فولاد باید بازی کند!! و با 5 روز استراحت مقابل تیم محبوب وزارت لنگ قرار می گیرد!!!
۲ ۱
___
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۴
به یمن این اتفاق بریزن سایت وزارت امورخارجه چون این کار از دست وزیر ورزش پرسپولیسی خارجه . یه مشت کیسه کش اسگول دور هم جمع شدن
۷
یونس
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۸
اگه کامیابی نیا و مسلمان بازی نکنن افت میکنند جناب برانکو
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر