فهرست
احسان بدون بازوبند: پاس طلایی دقیقه ۸۸
احسان بدون بازوبند: پاس طلایی دقیقه ۸۸

احسان بدون بازوبند: پاس طلایی دقیقه ۸۸

آی اسپورت - احسان حاج‌صفی یازده سال است پیراهن تیم ملی را به تن می‌کند و جزو معدود بازیکنان باشگاه صدتایی‌های تیم ملی است. نکته ویژه در مورد احسان اینجاست که او طی یازده سالی که برای تیم ملی بازی کرده بین پست دفاع چپ و هافبک میانی در تردد بوده است! شماره ۳ کم حاشیه تیم ملی سه تا جام ملت‌ها و دو تا جام جهانی بازی کرده و شاید تعداد حضورش در جام جهانی را به ۳ هم برساند که چرا که در قطر ۲۰۲۲ سی و چهار ساله خواهد شد و چنانچه آمادگی امروزش را داشته باشد از حالا می‌توان گفت جزو مردان اصلی ویلموتس درآن تورنمنت خواهد بود.

احسان در جام ملت‌های ۲۰۱۱ در تیم قطبی مدافع چپ بود اما در جام ملت‌های ۲۰۱۵ با حضور مهرداد پولادی به هافبک میانی رفت. او در جام جهانی ۲۰۱۴ هم در میانه میدان بازی کرد اما در روسیه ۲۰۱۸ دوباره مدافع چپ شد. او در آخرین تورنمنت مهم ملی در امارات هم دوباره تبدیل به هافبک میانی شد تا میلاد محمدی در دفاع چپ بازی کند.

احسان در اولین بازی تحت هدایت مارک ویلموتس با بازوبند کاپیتانی به میدان رفت. در دوران تازه‌ای که اشکان دژاگه به تیم ملی دعوت نشده و مسعود شجاعی نیمکت‌نشین است احسان به عنوان کاپیتان تیم ملی وارد میدان شد. در مدل بازی بسیاری از بازیکنان تیم ملی مشهود بود که یا به تکاپو افتاده بودند تا خودی نشان دهند یا سعی داشتند راحت بازی کنند اما تلاش‌شان در این خصوص هم بیرون می‌زد.

احسان حاج‌صفی اما خودش بود و در میانه زمین دوباره نمایشی ارائه داد که ویلموتس نمی‌تواند چشم به آن بپوشاند. حاج‌صفی با دو کرنر، دو گل ساخت اما کافی است به پاس هنرمندانه دقیقه ۸۸ او برای وریا غفوری دقت کنید تا کلاس بالای بازی‌اش به چشم بیاید. پاسی که بدون بازوبند کاپیتانی بیشتر از آن دو گلی که ساخت به چشم آمد.

۱    
آی اسپورت
2019-06-07 21:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر