فهرست
تراکتور یک مدیر کاربلد را از دست داد
تراکتور یک مدیر کاربلد را از دست داد

تراکتور یک مدیر کاربلد را از دست داد

آی‌اسپورت- عملکرد خوب محمد علی پور در سمت مدیرعاملی تراکتور باعث شده است که خیلی از طرفداران این تیم از رفتن این مدیر کاربلد ناراحت و نگران باشند. کمتر از دو ماه پیش محمد علی پور با کارنامه و سوابق مثبت در مدیریت فوتبالی به سمت مدیرعاملی تراکتور منصوب شد تا خیال هواداران پرتعداد و پرشور این تیم بعد از مدت‌ها از بابت مدیریت کاملا راحت شود. علی پور که اصالتی مراغه‌ای (شهری در آذربایجان شرقی) دارد، از همان روزهای نخست مدیریتش اعلام کرد که طرفدار پر و پا قرص تراکتور است و همین سبب شد تا انگیزه بیشتری در مسئولیت جدیدش داشته باشد. او حتی از انتخاب تراکتور در مقابل سایر پیشنهادات مدیریتی به خاطر «عشق» و علاقه به تیم محبویش گفت.  

بسیاری از فوتبالی‌ها محمد علی پور را به خاطر مدیریت موفقش در تیم نفت می‌شناختند. زمانی که تیم نفت تهران توانست به افتخارات زیادی از جمله قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵، نائب قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران ۹۴–۱۳۹۳، صعود به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۹۴-۹۵ و قرار گرفتن در آستانه فتح لیگ برتر خلیج فارس، برسد. اما این مدیر محبوب و موفق فوتبالی در حدود ۴۵ روز مدیریتش در تراکتور، فعالیت‌های جالب توجه‌تری نیز داشت که اگر ادامه پیدا می‌کرد موفقیت‌های بزرگتری را برای او رقم می‌زد.

چرا علی پور محبوب تی‌تی‌ها شد؟ 

محمد علی پور در دوره بسیار کوتاه مدیریتش، فعالیت‌های خاصی انجام داد که پیش از آن ممکن نشده بود. علی پور بیشتر از همه مدیران سابق تراکتور در جبهه هواداران این تیم قرار گرفت و به اکثریت خواسته‌های هواداران رسیدگی کرد.  این مدیر کاربلد می‌دانست تراکتور تیمی «هوادار محور» است و در کنار تجارب ارزنده مدیریتی و شخصیت مورد احترامی که داشت به نظرات و نقدهای طرفداران پرتعداد تیمش احترام گذاشت. 

علی پور در اولین اقدام‌ها برای برقراری ارتباط مستقیم و نزدیک‌تر با هواداران تراکتور، فعالیت شخصی خود را در شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام) شروع کرد و به تک تک خواسته‌ها و سوالات تی‌تی‌ها واکنش نشان داد. قبل از حضور علی‌پور، تراکتور فعالیت آنچنانی در نقل و انتقالات نداشت و این موضوع همه هواداران این تیم را به شدت نگران کرده بود. اما این مدیر با تجربه در نخستین روزهای شروع کارش در یک مصاحبه ویدیویی، همه مسئولیت عملکرد ضعیف مدیران سابق را شخصا به گردن گرفت و به هواداران قول داد تا به زودی تیم را با جذب بازیکنان جدید وارد بازار نقل و انتقالات می‌کند. صحبت‌های رو در رو، متواضعانه، پاسخگویانه و مسئولیت‌پذیر علی‌پور در مصاحبه‌های ویدیویی که با رسانه رسمی تراکتور داشت، خیلی زود به دل هواداران نشست؛ طوری که اکثر صفحات هواداری تراکتور بعد از چندسال از کاربلدی مدیریت جدید صحبت به میان آوردند. بعد از شروع فعالیت علی پور در جذب بازیکنان جدید و عمل کردن به قول‌هایی که در این زمینه داده بود، نوبت به اخذ تیک آبی برای صفحه رسمی اینستاگرام این باشگاه رسید. اتفاقی که از مدت‌ها قبل از خواسته‌های تی‌تی‌ها بود. 

محمد علی پور در قدم بعدی با رسانه‌های طرفداری، فعالان رسانه‌ای و عوامل سابق روابط عمومی و رسانه تراکتور دست آشتی داد و علاوه بر تقدیر از رسانه‌ای‌های سابق باشگاه، روند چند شکایت تراکتور از عوامل رسانه‌ای را متوقف کرد. مدیرعامل سابق تراکتور بارها و بارها از طریق مصاحبه‌های شفاف و صمیمانه ویدیویی به سوالات و درخواست‌های اصلی تی‌تی‌ها پاسخ داد و از روند اجرایی فعالیت‌های باشگاه برای برآورده ساختن آنها سخن گفت.  

هواداران پرتعداد تراکتور یکی از مشکلات اصلی تیمشان را نبود مهاجم تمام‌کننده در تیم می‌دانستند و محمد علی‌پور با بازگرداندن عکاشه حمزویی، جذب امین اسدی و محمد عباس‌زاده تا حد توان خود و باشگاه این خواسته را پاسخ داد. علی‌پور همچنین به طور شفاف از مذاکرات متعدد با چند مهاجم دورگه مورد نظر هواداران و پیمان بابایی با هواداران سخن گفت؛ جایی که به نظر می‌رسید مشکلات مالی یا سیاست‌های جدید هیات مدیره اصلی‌ترین مانع برای جذب بود. 

محمد علی‌پور که خود اصالت آذربایجانی دارد، بارها و بارها با تی‌تی‌ها و اعتقادات آنها همدل شد و حتی در روزهای سخت از دست دادن مادرش دست از تلاش و فعالیت برای تیم محبوبش برنداشت.  او با نامه‌نگاری‌ها و جلسات متعدد، چالش پخش اچ‌دی مسابقات فوتبال تراکتر در تبریز را به سرانجام رساند، از مسئولان صدا و سیما و شبکه سه خواست تا بازی‌های پرطرفدارترین تیم ایران (نتیجه نظرسنجی AFC) را همانند بازی‌های استقلال و پرسپولیس، مستقیما پخش کنند و برای راه‌اندازی فروشگاه اختصاصی هواداران اقدامات قابل توجهی انجام داد.

استعفای ناگهانی و ابهام در قطع همکاری 

محمد علی پور در حالی که به محبوب‌ترین مدیرعامل تاریخ تراکتور تبدیل شده بود، به صورت ناگهانی استعفا داد و تی‌تی‌ها را به شوک فرو برد. پس از استعفای علی‌پور گمانه‌زنی‌ها برای چرایی قطع همکاری این مدیر کاربلد با تراکتور شروع شد. تا جایی که هواداران تراکتور مطمئن شدند استعفایی در کار نبوده و قطع همکاری با میل مالک باشگاه و هیات مدیره تراکتور صورت گرفته است.  محمد علی پور در صفحه اینستاگرام خود از «فضای مه آلود» سخن گفت و اعلام کرد که شرایط برای ادامه همکاری میسر نبوده است. اما گفت که مشکلی با مالک باشگاه ندارد.

اعتراض هواداران و اتهامات در فضای رسانه‌ای 

تی‌تی‌ها که از اقدامات هیات مدیره باشگاه در تغییرات متعدد و عدم ثبات مدیران عامل در تراکتور حسابی شاکی بودند، به دلیل اقدامات مثبت و شخصیت محبوب علی‌پور، بیشتر از گذشته از این قطع همکاری دلخور شدند. 

بعد از دلخوری و ابراز نگرانی شدید هواداران تراکتور، سیل اتهامات به سمت محمد علی پور از طرف بعضی از رسانه‌ها و خبرنگاران جاری شد تا حاشیه‌های این قطع همکاری به بیشترین حد ممکن برسد.  در این میان هواداران و صفحات هواداری تراکتور از طرق مختلف از مدیرعامل سابق خود خواستار شفاف‌سازی شدند. انگار معلوم بود صحبت علی پور از فضای مه آلود به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده بود. 

علی پور فقط برای هواداران محبوب نبود. بسیاری از بازیکنان سابق و فعلی تراکتور و تیم ملی از شخصیت جالب و توانایی‌هایی او سخن به میان آوردند. تا جایی که ایمان سلیمی مدافع تازه جدا شده تراکتور هم اعلام کرد که اگر علی پور زودتر آمده بود، در تراکتور می‌ماند.  اما محمد علی پور برای اتمام حاشیه‌ها ترجیح داد سکوت اختیار کند و در یک پست اینستاگرامی اعلام کرد که به اتهامات بعد از بازی حساس تراکتور در هفته دوم پاسخ خواهد داد. علی پور ساعتی بعد همین پست اینستاگرامی را هم حذف کرد تا مشکلات حاشیه‌ای بیشتری گریبان تیم محبوبش را نگیرد.

اتهام در مقابله با محبوبیت و آینده‌ای مبهوم 

برخلاف ادعاهای شیطنت‌آمیز، هواداران تراکتور بسیاری از اتهاماتی که به محمد علی پور و عملکرد او وارد شده بود را قبول ندارند. این را می‌شود از نظرات آنها پای پست‌های صفحات هواداری برداشت کرد.  رسانه‌های مجازی هواداری تراکتور هم در پست‌های مختلف با استدلال‌های جالب توجه به نقض و رد اتهامات علیه مدیرعامل محبوبشان پرداختند. بعضی‌ها هم حتی کمپین هشتگ «علی پور را برگردانید» را راه انداختند. 

مشکلات خاص تراکتور و بازی‌های پیش رو اما باعث شد تا بسیاری از هواداران درست مثل محمد علی پور برای دوری از ایجاد حاشیه منتظر عملکرد تیم در بازی مقابل نساجی باشند و فعلا سکوت اختیار کنند. با این حال این تیم و باشگاه تراکتور است که مدیرعاملی کاربلد و محبوب را از دست داد و نگرانی از آینده مدیریت تراکتور همچنان ذهن و دل هواداران پرشمار و پر شور این تیم را آزار می‌دهد.

۱۵ ۱  
آی اسپورت
2020-11-19 00:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹، ۰۶:۲۶
کاربلد!!! البته ک حق هوادارهای احمقی مثل تو همین لمپنها نظیر علیپور و فرشینگه... یک فرزند آذربایجان و عاشق تراکتور بگه و دوتا درگیری هم با پرسپولیس داشته باشه برای خر کردن ساده لوحیهایی مثل تو کافیه... وقتی خر بزرگتون زنوزی باشه دیگه چه انتظاری از امثال تو میره؟ راستی پرطرفدارترین بعد منچستر یا قبلش؟؟؟!!!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر