فهرست
سقف برای خارجی‌ها/ صدای محمدحسن در آمد!
سقف برای خارجی‌ها/ صدای محمدحسن در آمد!

سقف برای خارجی‌ها/ صدای محمدحسن در آمد!

آی‌اسپورت- وزارت ورزش و جوانان برای جذب بازیکنان خارجی توسط تیم‌های ایرانی سقف قرارداد تعیین کرده است.  وضعیت ارز در کشور به جایی رسیده که رویکرد دولت، صرفه جویی هرچه بیشتر در خرج کردن آن است. از طرفی مدتی است که ردپای تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی کشور، در فوتبال هم دیده می‌شود.

اولین بار پس از اینکه فدراسیون فوتبال در پرداخت حقوق مارک ویلموتس به مشکل برخورد زنگ خطر به صدا درآمد. مورد بعدی هم فسخ یک طرفه قرارداد با استقلال توسط آندره‌آ استراماچونی بود. بعدها مشخص شد دلیل اصلی آن مشکلات باشگاه استقلال در پرداخت حقوق این سرمربی بوده است. جدا از موارد بالا، بسیاری از بازیکنان خارجی ناکارآمد هم مشکلاتی ایجاد کرده‌اند. مانند جونیور براندائو، بازیکن برزیلی سابق پرسپولیس، که بدون اثرگذاری خاصی در ترکیب این تیم، قراردادی به یورو بست و با دریافت بخشی از قراردادش ایران را ترک کرد. به همین دلیل وزارت ورزش و جوانان تصمیم گرفته است تا برای ورود خارجی‌ها به ایران سقف قرارداد تعریف کند و امیدوار است با این روش بتواند خرج کردن منابع ارزی کشور صرفه جویی شود.

اتفاقی که به مذاق تیم‌های لیگ برتری خوش نیامده است. شنیده‌های فوتبالی حاکی از آن است که محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل پرسپولیس، از اولین منتقدان این طرح است. گویا پرسپولیس قصد جذب بازیکنی خارجی را داشته که مبلغ قراردادش بالاتر از سقف تعیین شده توسط وزارت ورزش بوده است. در نتیجه جذب او منتفی شده و ناراحتی انصاری‌فرد را هم به دنبال داشته است. در تجربه قبلی تعیین سقف قرارداد، تجربه خوبی عاید فوتبال ایران نشد و با دور زدن آن به انواع روش‌ها، زیرمیزی‌های زیادی رد و بدل شد.

هنوز پنجره نقل و انتقالات نیم فصل فوتبال ایران باز نشده و به نظر حواشی آن بسیار زودتر آغاز شده است. باید منتظر ماند و دید با ورود بقیه تیم‌ها به بازار نقل و انتقالات و مواجه شدن با سد جدید جذب بازیکن خارجی، چه حواشی ایجاد خواهد شد.

۴ ۳  
آی اسپورت
2019-12-12 02:20:00
نظر دهید

۳ نظر
مكتب هوچیگری و باجگیری
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۰۸
یعنی با همه توان قصد زمین زدن پرسپولیس و بالا كشیدن كیسه رو دارن تو همین دوتا بازی اخیر بازی كه كیسه مهمان بود رو مثل اب خوردن میزبان كردن بازی بعدیشون رو هم به امید رسیدن مربی یك روز عقب انداختن كل مملكت بسیج شدن ایم مردك رو از ایتالیا با سلام و صلوات وكلی باج ذلت بار برگردونن برانكو 1 سال تمام بدون حقوق كار كرد. پرسپولیس هم تیم حكومتیه كیسه هم مظلوم
اهواز آبی
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۲۹
برانکو بدون ریالی کار میکرد و هوا میخورد و بعد از تمرین شهر رو جارو میکشید و شبها به خونه یتیمان سر میزد؛ حتی میگن برادرش رو اورده بود برای کمک در کارگری برای ساخت ایران، دستیارهاش که همون هوا رو نمیخوردن و با هیچی به فتوسنتز ادامه میدادن
فرهاد
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۲۵
باید هم محمد حسن داد بزند اگه این خارجی ها خوب درامدی برای مدیران فاسد دارند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر