فهرست
فوتبال پاک است اگر ما قهرمان شویم!
فوتبال پاک است اگر ما قهرمان شویم!

فوتبال پاک است اگر ما قهرمان شویم!

آی اسپورت - این داستان مربوط به امروز و دیروز نیست، سال‌هاست که این ماجرا را می‌‌شنویم و می‌بینیم. سال‌هاست گوش‌مان عادت کرده به شنیدن اینکه «دست‌های پشت‌پرده نمی‌خواهند قهرمان شویم»، «می‌خواهند فلان تیم را قهرمان کنند»، «اراده‌ای هست که جام را به ما ندهند» و... چقدر این جملات آشناست. از ‌۱۵-۱۶ سال پیش که لیگ برتر تازه راه افتاده بود از این حرف‌ها می‌زدند و اکنون با گسترده شدن شبکه‌های اجتماعی راحت‌تر این صحبت‌ها را انجام می‌دهند.

حکایت فوتبال ایران این روزها حکایت عجیبی است، همه از همه چیز ناراضی هستند و همه می‌گویند که همه چیز علیه آنهاست. هر ۱۶ تیم لیگ برتری می‌گویند از داوری ضربه خورده‌اند و اگر اشتباهات داوری نبود الآن جایگاه بهتری داشتند. مشخص نیست چگونه هر ۱۶ تیم ضرر دیده‌اند و هیچ تیمی هم سود نکرده است!

لیگ برتر که به هفته‌های پایانی‌اش می‌رسد بیشتر شاهد چنین مسائلی هستیم. اعتراض، داد و فریاد، صحبت از دست‌های پشت‌پرده، صحبت از پرسپولیسی و استقلالی بودن فلان مسئول، صحبت از اینکه می‌خواهند یک تیم خاص قهرمان شود، صحبت از شرط‌بندی‌های میلیون‌ دلاری. دیگر حالمان را بد کرده‌اند با این حرف‌ها! وقتی پیروز می‌شوند حتماً بر اساس شایستگی‌های فنی‌شان بوده و ارتباطی هم به مسائل داوری و پشت‌پرده ندارد اما کافی است که در یک بازی بازنده باشند، آن وقت است که زمین و زمان را به هم می‌دوزند.

در اینکه اشتباهات داوری در فوتبال ایران وجود دارد، شکی نیست، در اینکه در فوتبال ایران فساد وجود دارد و مسائلی مانند تبانی و شرط‌بندی هم هست شکی وجود ندارد اما چگونه است که وقتی پیروز می‌شویم و اتفاقاً در آن بازی اشتباه داوری به‌سودمان است هیچ‌کدام از این مسائل مطرح نمی‌شود؟ چطور وقتی می‌بریم و از داوری سود می‌کنیم، حرفی از شرط‌بندی و پشت‌پرده و داوری نیست اما به‌محض اینکه می‌بازیم پای همه این موارد به‌میان کشیده می‌شود؟

واقعیت این است که تمام تیم‌ها، هم از داوری سود کرده‌اند و هم ضرر دیده‌اند که البته مقدار آن کم و زیاد است و ممکن است ضررها بیشتر باشد یا بالعکس، آن چیزی که اهمیت دارد نحوه برخورد ما با این اتفاقات است. شرایط طوری شده که فوتبال پاک است به‌شرط اینکه ما موفق و قهرمان شویم.

 

تسنیم 

۱۷ ۱۰  
آی اسپورت
2019-05-13 10:36:00
نظر دهید

۱۰ نظر
6
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۰۶
این داستان دیگه زیادی لوث شده و فقط توجیح کم کاری خودشونه؛ پرسپولیس 5 هفته اس نبرده یکی تون میرفتین صدر! به همین راحتی.
ماجرا وقتی باحال میشه که مثلا مدیرعامل سپاهان هم میاد میگه چند فصله دارن قهرمانی رو ازشون میگیرن! درحالیکه حداقل به 3 فصل قبل برگردین میبیند تیمش اصلا تو موقعیت قهرمانی نبوده
احسان تاجی
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۸
ماست مالی کردن برای مافیایی ترین و دزدترین تیم جهان فایده نداره!!
۷ ۱
کیسه زباله
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۲۰
به جهنم تا کونت بسوزه کیسه کش خخخخ
ل.ع
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۴۴
مردود كردن گل استقلال اشتباه داوري نبود چون كسي كه نزديك صحنه بود پرچم نزد كسي سوت زد كه اصلاً ديد نداشت .اگر رسيدگي نكنن از اين به بعد فوتبال بازيچه داوري خواهد شد
۱ ۱
جیگر
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۴۲
نابغه داور پشت دروازه که پرچم نمیزنه!!!
یعنی تابلوه که کلا از فوتبال هیچی، تاکید می کنم که هیچی نمیفهمی!!!!!!
یعنی نمیفهمی ها!!!!
شاسگول داور وسط و داورهای پشت دروازه پرچم ندارند اساسا که پرچم بزنند!!!
فقط داورهای خط پرچم می زنند!!
در ضمن مهم نزدیکی نیست، مهم موقعیت داور هست که بتونی روی خط عرضی موقعیت درست توپ رو ببینه!!
خدایا ببین با کیا داریم بحث فوتبالی می کنیم!
طرف هنوز نمیدونه که فقط داور خط پرچم میزنه.
اونوقت میان اینجا حرف از .........
Ap8
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۰۳
داوری بخوره تو سره این کیسه کشا.اونا اگه مرد هستن بیان بگن درآمدشان چقدره هزینهاشون چقدره.مگه مدیرعامل و کاپیتانشون نمیگفتن پول فصلشون پیش خور شده از کجا آوردن پول شوفرو تمام و کمال دادن از کجا آوردن این همه بازیکن خریدن.اون ۴۰۰ میلیاردی که حاج فتل میگه از کجا اومده.اینو جواب بدن ما پرسپولیسیا اصلا از فصل بعد تو لیگ شرکت نمی کنیم.تا زمانیکه این پولهای حروم خرج کیسه میشه اینا یه روز خوش نمیبینن.حالا تو فکر کن فرشید اسماعیلی چیپ زد ولی نه داداش کار اون بالاسری بود
امیرسلیمانی
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۲۵
اینکه حال شما از چی بد میشود خوب به خودتان مربوط است اینکه چون پرسپولیس در حال قهرمان شدنست پس همه چیز عادیست به خودتان مربوط است اما دیگر خداوکیلی واقعیت فلک زده را ذبح نکنید
اثبات اینکه پرسپولیس بدون حمایت داوران الان قطعا در صدر نبود آنقدر روشن و مشخص است که دیگر ابنجور توجیه گری ها تنها بدرد عمه مبارکتان میخورد کمی به شعور خود و مخاطبتان احترام بگذارید اگر هم نمیتوانید واقعا لزومی ندارد شعور نداشته تان را فریاد بزنید!
۴ ۱
00
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۲۰
یه بار فکر کن چرا تیمت مخالف var بود! مثل روز روشنه که خود مدیران استقلال میدونن چطور امتیاز جمع کردن و شک نکن امسال هم مثل سال های قبل استقلال بیشترین سود رو از داوری برده.
یاسین
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۴۲
برای امیر سلیمانی باشعور

جدا فکر می کنی اگه حمایت داوران نبود، پرسپولیس در صدر نبود؟!!!!!
واقعاً؟!!!!!!
اولین علامت بیمار روانی، انکار بیماری است.
توصیه می کنم بری پیش یک روانپزشک خودتو نشون بدی
۸
جیگر
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۷
...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر