فهرست
خسته مثل سربازهای مورینیو
خسته مثل سربازهای مورینیو

خسته مثل سربازهای مورینیو

آی اسپورت - هرچند بازی با تساوی ۲-۲ به پایان رسید اما بازنده مطلق بازی بازهم منچستر بود. مورینیو که از رسیدن به ۴ تیم بالای جدول سخن می‌گفت حالا با سه تساوی و از دست دادن ۶ امتیاز کمی منصفانه به قضیه نگاه کرده. کیفیت نفرات آرسنال، تیمی که سنگ بنای آن از ونگر به ارث رسیده به هیچ وجه قابل قیاس با نفرات یونایتد نیست. برای مثال در خط حمله آرسنال وقتی اوبامیانگ دچار افت نسبی می‌شود، لاکازت باتغییر پست به مهاجم نوک تیم تبدیل خواهد شد.در مثالی دیگر، امری به اوزیل که دچار افت مقطعی شده اجازه حضور در ترکیب را نداد.  گوندوزی برای تثبیت موقعیت خود در ترکیب باید با لوکاس توریرا و گرانیت ژاکا بجنگد. در همین پست برای منچستر، چه جایگزینی برای لوکاکوی تنزل یافته وجود دارد؟ برای دادن سرعت بیشتر انتقال توپ از دفاع به حمله چه جایگزینی برای ماتیچ وجود دارد؟ 

البته که تمام این قضیه مربوط به مورینیو نیست. او با همین اسکواد نه چندان قدرتمند خود علاوه بر متوقف کردن چلسی ساری، یووه راهم در خانه شکست داد و به دور حذفی لیگ قهرمانان هم رسید. اما جرقه‌های کوتاه به هیچ وجه قابل قیاس با شعله‌های سیتی و لیورپول نیست. پس منصفانه است که بگوییم حضور در4 تیم بالای جدول این فصل چیزی شبیه معجزه قهرمانی لستر خواهد بود. بدون رقیب بودن برای رسیدن به ترکیب اصلی یونایتد حالا تبدیل به یک سم شده. لینگارد و راشفورد می‌دانند حتی اگر خوب هم نباشند یار تعویضی ثابت خواهند بود.

برای درک بیشتر این موضوع به ترکیب چند تیم بالانشین جدول نگاه کنید. در سیتی، اوتامندی باید با لاپورته و جان استونز بجنگد. لوفتوس چیک در چلسی برای فیکس بودن باید با ویلیان، پدرو و هازارد رقابت سختی داشته باشد. نبی کیتا برای قرار گرفتن در ترکیب فیکس لیورپول باید با هندرسون، میلنر نبرد سختی داشته باشد. نبردهایی که به خودی خود کیفیت هر بازیکنی را بالا خواهد برد.

شرایط ایده‌آل برای یونایتد چیست؟

رسانه‌ها از برنامه ۱۰۰ میلیون یورویی یونایتد برای تقویت خط دفاعی در زمستان می‌گویند. هرچد این برنامه بیشتر حکم استامینوفن را داراست و می‌تواند برزخ دفاعی تیم را بیرون بکشد اما ضعف‌ها همچنان باقی می‌مانند. شرایط ایده‌آل برای یونایتد حضور در یک‌هشتم لیگ قهرمانان و کسب رتبه آبرومندانه در جدول پریمرلیگ خواهد بود. البته اگر ژوزه در راس کار باقی بماند. اخراج او نه تنها یونایتد را به جلو نخواهد برد بلکه باعث درجا زدن هرچه بیشتر تیم هم خواهد شد. هیچ مربی نخواهد توانست با اسکواد یونایتد که حالا دچار افت شدیدی شده، معجزه ای را به ارمغان بیاورد.

۷    
آی اسپورت
2018-12-06 14:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر