فهرست
بحرین ۱-۰ ایران؛ این طلسم لعنتی
بحرین ۱-۰ ایران؛ این طلسم لعنتی

بحرین ۱-۰ ایران؛ این طلسم لعنتی

آی اسپورت – در شبی که شاگردان مارک ویلموتس نمایش خوبی نداشتند، بحرین با یک ضربه پنالتی انها را شکست داد

هفته سوم مقدماتی جام جهانی، سه شنبه ۲۳/۷/۹۸ ، ساعت ۲۰:۰۰، ورزشگاه ملی بحرین

داور: والنتین کوالنکو از ازبکستان                کمک ها: آندری سانپکو و تیمور جانیولین

تیم ملی بحرین: سید محمد جعفر، عبدالله هزاع، سید مهدی باقر، ولید الحیام، احمد بوغمار(۸۰سیدرضا عیسی)، محمد الحردان، عبدالوهاب المالود، جاسم الشیخ، مهدی حمیدان(۷۳کمیل الاسود)، سید ضیا سعید، عبدالله یوسف

سرمربی: هلیو سوسا

تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، حسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، میلاد محمدی، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی(۷۴احمد نوراللهی، محمد محبی(۶۰مهرداد محمدی)، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد(۷۰وحید امیری)، سردار آزمون

سرمربی: مارک ویلموتس

کارت زرد:

احسان حاج صفی(۶۲) از ایران

احمد الشیخ(۸۲) از بحرین

سردار آزمون(۹۲) از ایران

شرح گل:

بحرین ۱-۰ ایران (دقیقه ۶۵، محمد حردان) : حرکت تند و تیز مهاجم بحرینی در محوطه جریمه با ممانعت سیدمجید حسینی روبرو شد و در نهایت داور نیز به نشانه پنالتی در سوت خود دمید و محمد حردان نیز توانست با زدن توپ برخلاف جهت بیرانوند اولین گل بازی را به ثمر برساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۳– اولین حرکت مهم بازی در این دقیقه اتفاق افتاد و کریم انصاری فرد از روی خط محوطه جریمه با شوتی محکم دروازه بحرین را تهدید کرد اما این توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹– خطرناک ترین موقعیت تیم ملی در این دقیقه اتفاق افتاد و پاس دیدنی طارمی در موقعیتی خوب به حاج صفی رسید اما ضربه کاپیتان تیم ملی با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳– یک موقعیت دیگر برای ملی پوشان ایران شد اما باز هم مدافعان بحرینی در آفسایدگیری موفق بودند.

دقیقه ۳۲– شوت بحرینی ها با واکنش مدافع ایران راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۲– کرنر بحرینی با ضربه سر خطرناک هافبک این تیم دروازه ایران را به شدت تهدید کرد اما این فرصت از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه ۳۴– سید سعید موقعیت کاملا خطرناکی روی دروازه ایران داشت اما ضربه او از زاویه بسته با خوش شانسی ایران به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵– ضربه سر حمیدان به دروازه ایران با دو ضرب توسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه ۳۶– موقعیت سازی فوق العاده محبی شرایط ضربه زنی را برای سردار مهیا کرد اما ضربه سنگین سردار راهی بیرون از زمین شد.

دقیقه ۳۷– نفوذ رامین رضاییان با برخورد مشکوک وی با مدافع بحرینی در محوطه جریمه بحرینی ها ادامه یافت اما برخلاف بازیکنان ایران، داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۴۴– ضربه احسان حاج صفی در آخرین دقایق نیمه اول، از فاصله ای دور و از روی ضربه ایستگاهی توسط دروازه بان بحرینی مهار شد.

دقیقه ۴۸- اولین موقعیت در نیمه دوم برای ایران به وجود آمد و در حالیکه کریم انصاری‌فرد می‌توانست استفاده بهتری از موقعیت به دست آمده کند موفق نشد و توپ او توسط مدافعان تیم بحرین گرفته شد.

دقیقه ۴۹- یک موقعیت خوب دیگر برای ملی پوشان ایران در این دقیقه به وجود آمد اما باز هم توپ راهی به دروازه بحرین نیافت.

دقیقه ۵۱- حمله سریع دیگر ملی پوشان ایران باعث رسیدن توپ پشت محوطه جریمه به مهدی طارمی شد اما ضربه او توسط گلر بحرینی مهار شد.

دقیقه ۵۲- بحرینی ها که به دنبال دور کردن تیم ملی ایران از دروازه خود بودند در این لحظه با یک ضد حمله سعی در تهدید دروازه ایران داشتند اما توپ ارسالی مهاجم این تیم از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳- باز هم یک فرصت دیگر برای ملی پوشان ایران که تفاوت زیادی با نیمه اول دارند. ارسال رامین رضاییان با ضربه سر مهدی طارمی فرصت بسیار خطرناکی روی دروازه بحرین به وجود آورد اما ضربه او با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه ۵۸- ضربه مهاجم بحرینی پس از مدتها به دروازه ایران رسید و توسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه ۶۰- موقعیت فوق العاده ای در این دقیقه نصیب بحرینی ها شد اما ضربه مهاجم این تیم با سماجت و برخورد به پای مدافع تیم ملی به کرنر رفت.

دقیقه ۸۶– موقعیت خوبی پشت محوطه جریمه برای مهاجمان تیم ملی به وجود آمد اما آزمون موفق نشد مهاجم دیگر تیم ملی را صاحب توپ کند.

دقیقه ۸۷– یکی از طلایی ترین موقعیت های ایران در این دقیقه به وجود آمد اما سردار آزمون نتوانست آن را به گل تبدیل کند و توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

حاشیه:

* تیم ملی فوتبال ایران پیش موفق نشده در بحرین برابر این تیم به موفقیت برسد. نکته ای که سرمربی ایران نیز در نشست پیش از بازی به آن اشاره کرده بود و به همین دلیل سعی در چینش تیمی هجومی دارد تا بتواند تاریخ سازی کند.

* ترکیب اعلام شده توسط سرمربی تیم ملی نشان داد ویلموتس برای این بازی دو تغییر را در ترکیب خود ایجاد کرد.

* محمد محبی که دقایقی پیش از آغاز دیدار قبلی تیم ملی و به علت مصدوم شدن دژاگه پا به ترکیب اصلی تیم ملی گذاشته بود در این دیدار نیز از ابتدا به میدان رفت.

* اشکان دژاگه، هافبک مصدوم کشورمان نیز برای این بازی همراه دیگر ملی پوشان به بحرین نیامد تا با حضور در آلمان به درمان پای آسیب دیده خود بپردازد.

* با حضور ملی پوشان در میدان و خواندن سرود ملی، هواداران بحرینی با بی ادبی و با سوت های ممتد خود به سرود ملی کشورمان توهین کردند.

* آفسایدگیری های پیاپی مدافعان بحرینی در نیمه اول مهاجمان تیم ملی را به شدت کلافه کرد و انصاری فرد و طارمی و آزمون به دنبال این هستند با یک اشتباه مدافعان حریف از آفساید فرار کنند و خود را به دروازه برسانند.

* هرچه از ابتدای بازی می گشت ویلموتس حرص و جوش بیشتری در کنار خط داشت و این موضوع در دقایق پایانی نیمه اول به بیشترین میزان خود رسیده بود.

*ملی پوشان فوتبال ایران پس از آغاز نیمه دوم به دلیل هوای شرجی بحرین لباس های خود را عوض کردند.

*پس از پیش افتادن بحرینی ها از تیم ملی ایران باز هم همان حکایت همیشگی آنها مانند اتلاف وقت شروع شد.

۳ ۳  
آی اسپورت
2019-10-15 22:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
رضا
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۹
من احساس کردم از لحاظ بدنی بچه ها یکم ضعیف بودن به خاطر شرایط اب و هوایی . با یه باخت دست از حمایت تیم ملی بر نمیداریم .بحرین بازی برگشت ابکش میشه تو ازادی بدبختا خوشحالیشون کوتاهه.
۱
فرهاد
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۰۹
کی روش رویت سفید . 7 سال به هیچ عربی نباختی برگشتیم به ده سال قبل .
۵
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۰۱:۵۹
طناب دار برای لنگیون خبیث زنا زاده . شاه کی‌روش لنگی کش کبیر رو به کمک ناموس فروش کروات فراری دادید تا این چاقال بلژیکی بیاد؟! یه فکر فردای پس از روباه بنفش باشید . ارتش تاجیان اصیل و شریف و کبیر آسیا شما را مثل خوکها ذبح می‌کند .
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر