فهرست
آقای تاج چرا از تحقيق و تفحص می‌ترسيد؟
آقای تاج چرا از تحقيق و تفحص می‌ترسيد؟

آقای تاج چرا از تحقيق و تفحص می‌ترسيد؟

آی اسپورت - واكنش رئيس فدراسيون فوتبال به طرح تحقيق و تفحص مجلس از پرسپوليس و استقلال، نااميد كننده بود. مهدی تاج از نمايندگان خواسته تحقيق و تفحص را در «پوشش ديگری» انجام دهند چرا كه به ادعای او «ممکن است فوتبال ایران در عرصه بین‌المللی تعلیق و دچار آسیب شود.»

اين موضع محافظه‌كارانه دو ايراد اساسي دارد. اول: فدراسيون فوتبال اگر مدعی است كه يكي از ماموريت‌هايش مبارزه با فساد و ايجاد شفافيت در مجموعه فوتبال كشور است، بايد از كمك هر دستگاه و مجموعه بيرونی براي رسيدن به اين هدف استفاده كند. به يقين خود اين فدراسيون با توجه به محدوديت‌هایی كه دارد، به تنهایی نمی‌تواند چنين ماموريت مهمی را درست انجام بدهد. اتفاقا بهتر بود مديران فدراسيون فوتبال، قبل از آنكه كسی سراغشان بيايد، خودشان از مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های نظارتی و قضایی و ديگر نهادهای مرتبط می‎خواستند كه در چارچوب‌های مشخص و كنترل شده، به كمك فوتبال بيايند.

دوم: تهديد با چماق تعليق، مدت‌هاست شيوه‌ای نخ‌نما شده. چرا بايد فيفا به تحقيق و تفحص در فوتبال واكنش نشان دهد؟ مگر قرار است از دل اين تحقيق و تفحص چه چيزی بيرون بيايد؟ همين ديروز سخنگوی فراكسيون ورزش در گفت‌وگو با همشهری‌ ورزشي توضيح داده بود كه هدف اين طرح مچ‌گيری نيست بلكه كمك به اصلاح ساختارها و روش‌هاست. خب كجای اين حرف نگران‌كننده است؟ مگر غير از اين است كه اغلب كارشناسان، مربيان، بازيكنان و حتی خود مديران فوتبال، به شيوه فعلی اداره باشگاه‌ها نقد جدی دارند؟ آقای تاج نگران چه چيزی هستند؟ اينكه با تحقيق و تفحص معلوم شود كه چه بی‌تدبيری‌ها و سوءمديريت‌هایی در استقلال و پرسپوليس صورت گرفته؟ كه چطور هركدام از اين دو باشگاه بدهی‌هايشان از مرز 150‌ميليارد‌تومان هم گذشته؟ كه تراز مالی‌شان هر سال منفی است و فدراسيون فوتبال مجبور است گزارش دروغ به كنفدراسيون فوتبال آسيا بدهد تا مبادا از ليگ‌قهرمانان حذفشان بكنند؟

آقاي تاج! اگر خودتان اراده‌ای برای اصلاح اين بلبشوی مديريتی در فوتبال نداريد، اگر فكر می‌كنيد اين همه بدهی، اين همه شكايت و شكايت‌كشی در AFC و FIFA و دادگاه عالی ورزش، ايرادی ندارد و نگران آبرویی نيستيد كه از فوتبال ايران می‌رود، لطفا جلوی پای كسانی كه دنبال اصلاح هستند، سنگ نياندازيد.

فراموش نكنيم كه بسياری از رسوایی‌های فوتبال در دنيا را نهادهایی بيرون از فدراسيون‌ها و كنفدراسيون‌ها كليد زده‌اند يا پيگيری آن را به عهده گرفته‌اند. از كالچوپولی در ايتاليا تا همين رسوایی سال گذشته در فيفا. در هيچ‌كدام از اين موارد هم كسی ديگران را از خطر تعليق نترسانده است.

همشهری ورزشی

۷ ۶  
آی اسپورت
2018-01-25 15:10:00
نظر دهید

۶ نظر
ویلی
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
سفره ای پهنه و یه عده لمپن و سردار و کارچاق کن و دلال دارن میخورن چیکار به کارشون دارید؟ مهم اینه پرشورترین هواداران دنیا رو داریم و دومین تیمی بودیم که به جام جهانی صعود کرده.....دیگه شما روشنفکرای خودفروخته دردتون چیه گیر دادید به این مدیران جهادی و ارزشی و سرمایه های نظام؟ حتمن از موفقیتای فدراسیون و سازمان لیگ سوختین چون به قطار درحال حرکت سنگ میزنن!!
پدر ويلي
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۰۸
از تربيت نخاله اي مثل ويلي شرمنده ام
۱
محسن
پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۴۶
شما اجازه بده تحقیق بشه،قطعا تا پایان ریاست شما زمان میبرد تا نتایج اعلام شود.تا حالا کدام تحقیق به نتیجه رسیده که از زیر مجموعه شما به نتیجه مثبت یا منفی منجر بشود؟فراموش نکنید که شما ماموریت خود را(نه وظیفه خود را)به نحو احسن انجام داده اید.انتخابات ریاست جمهوری با حداکثر رای برگزار و به نتیجه دلخواه رسیده.حتی اگر کثافتکاری کسی کشف و افشا شود نتیجه عوض نمیشود!!!! طبق قانون.اصلا شما از خودشان هستی،اشنایی!!!!
۲
اسمان
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۱۷
لطفا قوه قضاییه وسازمان بازرسی به امورات مالی فدراسیون رسیدگی کنه چطور به فیفارسیدگی شد وسپ بلاتر از کاربرکنارشد.
اسمان
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۱۷
لطفا قوه قضاییه وسازمان بازرسی به امورات مالی فدراسیون رسیدگی کنه چطور به فیفارسیدگی شد وسپ بلاتر از کاربرکنارشد.
بابک تبریز
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۲۰
تاج و دار و دستش فاسد فوتبال ایرانه... یاشاسین علی کریمی که دستشونو رو کرده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر