فهرست
جنسن باتن پایان فصل فرمول یک بازنشسته می‌شود
جنسن باتن پایان فصل فرمول یک بازنشسته می‌شود

جنسن باتن پایان فصل فرمول یک بازنشسته می‌شود

آی اسپورت- شب گذشته، جنسن باتن،راننده بریتانیایی تیم مک‌لارن، اعلام کرد که قصد دارد پس از پایان فصل جاری مسابقات فرمول یک بازنشته شود. با این حساب مسابقه روز یک‌شنبه در شهر ابوظبی آخرین حضور این راننده ۳۶ ساله در مسابقات فرمول یک خواهد بود. قهرمان سال ۲۰۰۹ گفت: "در حال حاضر نمی‌خواهم که بعد از امسال در فرمول یک مسابقه دهم."

پیش از این، مدیران تیم مک‌لارن اعلام کرده بودند باتن - که قرارداش در سال ۲۰۱۸ به پایان می‌رسد - فصل آینده (۲۰۱۷) یکی از دو راننده اصلی آن‌ها نخواهد بود. هرچند، این تیم هنوز اعلام نکرده بود که برنامه‌شان برای سال ۲۰۱۸ چیست.

جنسن باتن درباره قرارداش توضیح داده: "درست است که تا سال ۲۰۱۸ قرارداد دارم، اما در حال حاضر می‌دانم که در سال ۲۰۱۸ مسابقه نخواهم داد. قرارداد تا سال ۲۰۱۸ است، به این دلیل که اگر ۳ ماه پس از بازنشستگی نظرم را عوض کردم، بتوانم دوباره به فرمول یک بازگردم. اما نمی‌خواهم قبل از مسابقه این هفته فکر کنم که این آخرین مسابقه من است، در حالی که آخرین مسابقه‌ام است."

جنسن باتن در سال ۲۰۰۰، وقتی که ۲۰ سالش بود، برای اولین بار در مسابقات فورمول یک حضور پیدا کرد. او که موفق شد در سال ۲۰۰۹ همراه با تیم برون عنوان قهرمانی مسابقات فرمول یک را به دست آورد، تجربه حضور در تیم‌های ویلیامز، بنتون، رنو، بی‌ای‌آر، هوندا، برون و مک‌لارن را دارد.

در ۱۷ سال حضور در فرمول یک، باتن در ۳۰۴ مسابقه برای هفت تیم شرکت کرد، و موفق شد که ۱۵ بار نفر اول شود، و ۵۰ بار هم به عنوان یکی از سه نفر اول روی سکو رفت. جنسن باتن با حضور یافتن برای سیصد و پنجمین بار در مسابقات فرمول یک رقابت خواهد کرد. فقط روبنس باریکلو، راننده پیشین تیم فراری، که ۳۲۲ بار در مسابقات فرمول یک شرکت کرد، و مایکل شوماخر - که تجربه حضور در ۳۰۶ مسابقه را دارد - کارنامه طولانی‌تری از باتن دارند.

     
آی اسپورت
2016-11-26 21:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر