فهرست
هشدار روز؛ پول ندهید، ویلموتس هم می‌رود
هشدار روز؛ پول ندهید، ویلموتس هم می‌رود

هشدار روز؛ پول ندهید، ویلموتس هم می‌رود

آی اسپورت - تحت فشار گذاشتن وزارت ورزش و کمیته ملی‌المپیک با جلو انداختن خارجی‌ها، به راه و رسم فدراسیون فوتبال برای دریافت پول تبدیل شده است. نمایش درآمدزایی به شیوه‌ای عجیب که سال‌ها با هنرنمایی کارلوس کی‌روش انجام می‌شد و حالا ویلموتس عهده‌دار این مسوولیت خطیر شده است. این اعترافی بود که علی کفاشیان در مصاحبه 20 اردیبهشت‌ ماهش با ایران ورزشی به زبان آورده بود. در حاشیه برنامه تلویزیونی، کفاشیان تلویحاً گفته بود که ما از کی‌روش برای تحت فشار گذاشتن وزارت ورزش استفاده کردیم. البته اخلاق خاص کی‌روش هم مزید بر علت شده بود تا فدراسیون فوتبال بهتر و بیشتر به اهداف مدنظر خود نزدیک شود.

برخی مدیران فدراسیون فوتبال در وصف روحیات کی‌روش می‌گویند او حتی حاضر نبود پول ویزایش را از جیب خود پرداخت کند. در فرودگاه می‌نشست تا نماینده‌ای از فدراسیون فوتبال برود و این مبلغ را بپردازد. این‌ها البته در نقد کی‌روش نیست که در وصف روحیات او برای دریافت مطالباتش است. فدراسیون هم بی‌پولی خود را کنار لجبازی‌های کی‌روش می‌گذاشت تا وزارت ورزش به خاطر منافع ملی و محبوبیت کی‌روش نزد مردم هم که شده، برای پرداخت حقوق سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به فدراسیون کمک کند.

8 سال در پیش گرفتن این شیوه گویا فدراسیون فوتبال را به تأمین حقوق سرمربی تیم ملی با این روش عادت داده است. فدراسیون فوتبال پول ندارد و وزارت ورزش هم نمی‌تواند کمک‌های مالی خود را به صورت مستقیم به این فدراسیون برساند. مهدی تاج هم که در هر مصاحبه‌ای به طلب 9 میلیون دلاری فدراسیون از فیفا اشاره می‌کند و پول‌های بلوکه شده‌ای که دست مسوولان فدراسیون فوتبال را خالی گذاشته است. از طرفی در کنار همه مشکلات مالی که فدراسیون فوتبال را تهدید می‌کند، ویلموتس و دستیارانش هنوز پیش‌پرداخت قرارداد خود را نگرفته‌اند.

تلاش‌های مهدی تاج برای دریافت پول از منابع دولتی و حل مشکل پول‌های بلوکه شده در فیفا، به وضوح از شدت گرفتن مشکلات مالی در فدراسیون فوتبال خبر می‌دهد. رییس فدراسیون حتی در نامه ای به رئیس بانک مرکزی، درخواستی مبنی بر دریافت 10 میلیون دلار به صورت قرض بوده است. اتفاقاً مهدی تاج در این نامه به این نکته اشاره کرده که فدراسیون این پول را برای عمل به تعهدات خود مقابل ویلموتس نیاز دارد و می‌خواهد با پرداخت به او سرمربی تیم ملی را راضی کند. با درخواست او هنوز موافقت نشده و نامه بی‌پاسخ مانده است.

آخرین گزینه‌های باقی مانده برای دریافت پول پیش پرداخت ویلموتس، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است و همان روش معروف! تهدید به رفتن سرمربی تیم ملی فوتبال در صورت پرداخت نشدن پول به او و تأثیرهای احتمالی این قهر بر جامعه و هواداران فوتبال! مهدی تاج بار دیگر خطر قهر و جدایی سرمربی تیم ملی را دستمایه ای برای دریافت کمک از نهادهای دولتی قرار داده و در درخواست‌هایی که از مسوولان بانک مرکزی، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک داشته، این موضوع را مطرح کرده است.

ویلموتس و حاشیه‌های احتمالی بدون سرمربی ماندن تیم ملی فوتبال ایران، در حال حاضر بزرگ‌ترین بهانه برای دریافت کمک‌های مالی و تزریق پول به فدراسیون فوتبال است. بدون پاسخ ماندن این درخواست‌ها تا کنون اما نشان می‌دهد که ویلموتس هنوز به اندازه کی‌روش برش ندارد یا شاید هنوز برای استفاده از قهر و ناز او برای دریافت پول کمی زود باشد. حداقل درباره کی‌روش زمانی این اتفاقات شروع شد که محبوبیتی بین مردم کسب کرده بود و رفتنش می‌توانست اعتراض‌هایی را به همراه داشته باشد. ویلموتس گرچه هنوز به آن مرحله نرسیده که نازش خریدار داشته باشد اما بازی جدید فدراسیون فوتبال، قهر او را نزدیک و بزرگ جلوه می‌دهد.

ایران ورزشی

  ۱  
آی اسپورت
2019-07-15 22:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیرسلیمانی
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۵۵
این نابغه ها اول باید بتونن درست اسم ویلموتسو بگن ....نگن ویلموس پرداختیش پیشکش!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر