فهرست
کونته - مورینیو؛  چه کسی دست خالی می ماند؟
کونته - مورینیو؛ چه کسی دست خالی می ماند؟

کونته - مورینیو؛ چه کسی دست خالی می ماند؟

آی اسپورت - ژوزه مورینیو و آنتونیو کونته خصومت فوتبالی‌شان را شنبه شب در حالی از سر می‌گیرند که در این جنگ پای یک جام در میان است.  این بار نه امتیاز و نه رده بالاتر در لیگ بلکه پای عنوانی که به هر یک از دو تیم اجازه می‌دهد فصل را دست خالی به پایان نرسانند، بخصوص برای آبی‌پوشان لندن که برخلاف رقیب منچستری امسال سهمیه لیگ قهرمانان را هم نگرفته‌اند و پیروزی در فینال جام حذفی می‌تواند گوشه‌ای از ناراحتی ناشی از ناکامی‌های تیم در لیگ برتر را جبران کند.

در مقایسه با ژوزه مورینیو در منچستریونایتد، آنتونیو کونته نیاز بیشتری به این جام احساس می‌کند. پس از ناکامی در گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده، خیلی‌ها به بازی امشب در ورزشگاه ویمبلی به‌عنوان آخرین فرصت سرمربی ایتالیایی چلسی برای ابقا شدنش در این تیم نگاه می‌کنند و برخی دیگر هم معتقدند هر نتیجه‌ای که در این بازی رقم بخورد، حتی اگر چلسی قهرمان شود، باز هم این بازی آخرین حضور کونته روی نیمکت آبی‌پوشان لندن خواهد بود.

در هر صورت هر کدام از این گمانه‌زنی‌ها درست از آب درآید، برای کونته هیچ چیز نمی‌تواند لذت‌بخش‌تر از کسب قهرمانی شود، قهرمانی که با شکست دادن اصلی‌ترین دشمنش در لیگ برتر انگلیس حاصل شود و حتی اگر به او کوچکترین فرصتی برای جلب دوباره اعتماد رومن آبراموویچ ندهد، حداقل سبب می‌شود که با خاطره‌ای خوش استمفوردبریج را ترک کند.

این بازی برای کونته سوای اهمیتی که برای حفظ اعتبار و جایگاهش به‌عنوان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر دارد، از این نظر که رقیبش مورینیو است، اهمیتی دو چندان دارد. در دو سالی که کونته در لیگ برتر مربیگری کرده، هیچ کسی مانند مورینیو به او طعنه و کنایه نزده و با او درگیری لفظی پیدا نکرده است. در اواخر نیم فصل نخست بود که کونته پاسخ اظهارات نیش‌دار مورینیو را با خطاب کردن او با توصیف‌هایی همچون «یک آدم حقیر و جعلی» داد.

 مورینیو چند روز قبل از آن کونته را به تبانی با سیه‌نا برای رساندن این تیم به سری A‌متهم کرده بود، اگرچه کونته با دلیل و مدرک ثابت کرده بود که هیچ دخالتی در آن پرونده نداشته است. ماجرای دشمنی این دو اما به فصل اول حضور کونته در چلسی برمی‌گردد، به زمانی که مرد ایتالیایی بعد از هر گلی که تیمش در خانه به منچستریونایتد می‌زد، از فرط خوشحالی چنان واکنش‌هایی نشان می‌داد که در لیگ برتر بی‌سابقه بود و به مذاق آقای خاص خوش نیامد. کونته اگرچه بعد از آن بازی بیشتر خویشتنداری کرد اما هرگز رابطه‌اش با مورینیو مانند قبل نشد بخصوص پس از اظهارنظر کنایه‌آمیزش که گفت نمی‌خواهد مانند مورینیو در چلسی به سرمربی تبدیل شود که فصل بعد از قهرمانی‌اش از این تیم اخراج می‌شود.

قهرمانی اگرچه برای چلسی مهم‌تر است اما مورینیو هم قطعاً به راحتی حاضر به از دست دادن فرصت تنها جامش در این فصل نیست. او برای اینکه هواداران به کم شدن فاصله تیم‌شان با منچسترسیتی در فصل آینده امیدوار بمانند باید این بازی را ببرد بخصوص که تیمش در سه بازی گذشته تنها یک گل زده و مدتی است که مورد انتقاد واقع می‌شود. این بازی فرصتی است که مورینیو نشان دهد راه گرفتن بیشترین بازده از قوای هجومی تیمش را برای کم کردن فاصله با من‌سیتی در فصل آینده پیدا کرده است.

۳    
آی اسپورت
2018-05-17 12:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر