فهرست
فرار مرد هلندی از تقدیری تلخ!
فرار مرد هلندی از تقدیری تلخ!

فرار مرد هلندی از تقدیری تلخ!

آی اسپورت – صحبت‌ها و گفتمان‌ها از بارسای رونالد کومان به یک دو راهی بزرگ برخورد کرد. دو راهی که راه اول آن تشابه سرنوشت کومان با ستین و والورده و در نهایت اخراج وی از بارسلونا و راه دوم رستگاری و تحولی بزرگ برای رونالد در بارسا را فرا می‌خواند. چیزی که معادله را دشوارتر می‌کرد، تصمیمی بود که کومان باید در ادامه مسیر خود انتخاب می‌کرد. این مرد هلندی راهی را در شان اسم رونالد کومان برگزید و تلاش بی‌وقفه خود را برای تحول در بارسا را شروع کرد. گام اول تحول، برد ۳ بر ۲ برابر بیلبائو و فوتبالی درخشان از سوی بازیکنان بارسا بعد از بازی‌های بی‌کیفیتی بود که به هواداران خویش ارائه دادند و در گام دوم، برد کوبنده و قاطع بارسلون در برابر گرانادا، کومان را رو سپید می‌کرد.

حلاوت برد برابر گرانادا به قدری زیاد بود که علاوه بر پیروزی با تعداد گل بالا، روحیه تمامی بازیکنان، کادر فنی و هواداران کاتالانی دگرگون شد ولی دلیل این تحولات چیزی بود که مهم‌تر به نظر می‌رسید. اولین و کلیدی‌ترین دلیل در این امر، تغییر اساسی در سبک بازی مسی بود. فردی که تا لبش خندان است، لب بارسا نیز می‌خندد. لئو کسی بود که به دلیل مسائل مدیریتی و انگیزه پایین در شروع فصل نتوانست آن جور که باید در ترکیب بارسا خوب ظاهر شود. البته فشار روانی و خلاصه شدن تمام تاکنیک‌های تیم بر روی دوش مسی، کار وی را بسیار سخت‌تر می‌کرد اما چیزی که توانست مسی را تغییر دهد، پیدا کردن ترکیبی مطمئن برای بارسا بود. بارسلونایی که خیلی به ثبات خاصی در ترکیب نرسیده بود و مهاجمین تیم پی در پی در حال تغییر بودند، امروزه به دستورات تاکنیکی و ترکیب مطمئنی دست پیدا کرده تا تمامی بار تیم بر روی دوش مسی نباشد و وقتی مسی فعالیت‌های در حیطه کاری خود را انجام دهد می‌تواند تاثیر گذار و درخشان عمل کند. درخششی که ۴ گل در ۲ بازی اخر و صدرنشین شدن وی در جدول گلزنان لالیگا با ۱۱ گل زده را همراه داشت. دلیل دوم پیشرفت چشمگیر تیم، سه بازیکنی بنام گریزو، پدری و دمبله بود. بازیکنانی که هر کدام با قرارگیری در جای درست خود در ترکیب، درخشان‌تر از همیشه ظاهر شدند.

اولین نفر از این لیست گریزمن بازیکن احیا شده‌ای بود که در نقش یک مهاجم سایهِ تنها،  خارق العاده در تیم خود ظاهر و توانست با دبل در برابر گرانادا و دو پاس گل در ۲ بازی اخرین نقش موثری را در تیم ایفا کند. نفر دوم این لیست پدری جوانی بود که حکم اسطوره اینیستا را در ۲ بازی اخیر در تیم به نمایش درآورد. دبل پاس گل او در برابر بیلبائو این امر را کامل می‌کرد. نفر اخر و سوم از تیم بارسا دمبله‌ای بود که با سرعت و تکنیک خاص خود از راست و چپ طوری زهرآگین بود که ۳ تاثیر گذاری مستقیم در گل‌های کاتالان‌ها را به نام خود ثبت کرد.علاوه بر ۲ دلیل ذکر شده، روحیه خوب بازیکنان در بازی‌های گذشته نیز تاثیرات فراوانی در روی تیم گذاشت. از تمامی این نکات و حرف‌ها مهم‌تر این است که تیم کومان بتواند پایداری در نتایج خوب خود را حفظ کند و تداوم عملکرد تیم او مهم از نتیجه گیری در این ۲ بازی است. باید دید و به نظاره نشست که آیا تیم رونالد کومان تا آخر این فصل می‌تواند این نوع نتیجه‌گیری یا حفظ کند یا خیر. آیا تمامی بازیکنانی که این چند بازی ناجی تیم‌شان بودند می‌توانند در ادامه نیز بازی خوب خود را حفظ کنند یا خیر. به زودی آینده همه چیز را مشخص می‌کند.

۹    
آی اسپورت
2021-01-11 11:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر