فهرست
ورزشکارانی که آرتیست شدند؛ از فردین و امامعلی حبیبی تا علی پروین!
ورزشکارانی که آرتیست شدند؛ از فردین و امامعلی حبیبی تا علی پروین!

ورزشکارانی که آرتیست شدند؛ از فردین و امامعلی حبیبی تا علی پروین!

آی اسپورت - تب بازیگر شدن دوباره بین ورزشکاران داغ شده. علی پروین دوباره جلوی دوربین رفته است، علیرضا حیدری بزودی فیلمش اکران می شود و انصاریان هم تقریبا هر 20 روز یک فیلم جدید تولید می کند. تب حضور در سینما برای ورزشکاران به امروز یا دیروز برنمی‌گردد و از همان دهه 40 این موج وجود داشته است. از زمانی که محمد علی فردین نایب قهرمان کشتی آسیا ، ستاره سینمای ایران شد.

از همان زمان بود که خیلی‌های دیگر هم آرزوی‌شان ستاره سینما شدن بود. فردین البته بی شک با همه هنرپیشه‌های ورزشکار دیگر متفاوت بود و موفق ترین شان در همه این سال‌ها. او که حالا 25 سال بعد از درگذشتش ، بهزاد فراهانی اعتراف کرده قرار بوده در سریال امام علی (ع)نقش مالک اشتر را بازی کند. یعنی داود میرباقری به دلیل ویژگی اشتهارش به جوانمردی و محبوبیت و چهره زیبایش ، تصمیم داشته نقش مالک را به او بدهد.

محمد بیک زاده ، تهیه کننده این سریال هم گفته انتخاب اول شان فردین بوده و او چندبار با آن قهرمان سابق کشتی و ستاره فیلم های فارسی حرف زده بود اما روحیه ستاره ستیز مدیران سینمایی و تلویزیون ، مانع از این شده تا فردین بتواند در چنین نقشی بازی کند. غیر از فردین، رضا بیک ایمان وردی از قهرمانان نامی کشتی کچ ایران هم ستاره فیلم‌های فارسی بود. اما آنها تنها نبودند و غیر از این دو نفر در آن سال ها دیگرانی هم قصد حضور در سینما را کردند.

مرحوم محراب شاهرخی در فیلم علف های هرز جلوی دوربین رفت. امامعلی حبیبی در چند فیلم فارسی بازی کرد که با عتاب شدید جهان پهلوان تختی همراه شد. البته او خیلی درخشش نداشت و بی خیال شد. بلور ، مربی نامی کشتی هم چند باری تجربه حضور در سینما را داشت که او هم با خشم تختی روبرو شد. بعد از انقلاب هم این تب حضور را خیلی ها داشتند. از استاد بهمنش که در نقش خودش در خط پایان بازی کرد تا جواد زرینچه که ستاره فیلم محمد صالح اعلاء درباره قهرمانی استقلال شد .

حمید استیلی و عابدزاده هم در فیلم هایی بعد از جام جهانی 98 بازی کردند اما همه در گفتن دیالوگ هم ریپ می زدند. مهران غفوریان خیلی از بچه های نسل جدید را در سریال زیر آسمان شهر جلوی دوربین برد. انصاریان و نیکبخت و چند نفر دیگر ، این هایی بودند که جلوی دوربین رفتند. پژمان جمشیدی اما ستاره ای شد که سد شکست او با سریال پژمان درخشید و شد یک هنرپیشه. علی انصاریان هم از همان زمان وارد شد. او خودش فیلم ساخت و سرمایه گذاری کرد.

پژمان جمشیدی
پژمان جمشیدی

حالا در موجی جدید خداداد، علی پروین ، آرش برهانی و هاشمی نسب در فیلم حس خوب زندگی جلوی دوربین رفتند. هنرپیشه هایی که تجربه بازی کردن شان نشان می دهد ، خیلی با دوربین راحت نیستند. البته فیلم من یک ایرانی نیستم احمد نجفی با بازی علیرضا حیدری هم سرانجام آماده شده. نجفی می گوید حیدری می تواند فردین جدید سینما باشد. اگرچه تجربه اجرای ورزشی حیدری نشان داده او هم خیلی اهل راحت بودن جلوی دوربین نیست!

 

منبع: خبر آنلاین

۱    
آی اسپورت
2016-10-06 12:10:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر