فهرست
همه پلی‌آف‌های ایرانی؛ معمولا حذف می‌شویم
همه پلی‌آف‌های ایرانی؛ معمولا حذف می‌شویم

همه پلی‌آف‌های ایرانی؛ معمولا حذف می‌شویم

آی اسپورت - استقلال امروز در حالي ميزبان السد قطر در پلي‌آف است كه تيم‌هاي ايراني تجربه كمي در اين بازي‌ها ندارند. جدا از اين منصوريان هم در پلي‌آف آسيا حسابي باتجربه بوده و حالا بايد ديد مي‌تواند از اين تجربه استفاده كند يا خير. در زير نگاهي به سرنوشت تيم‌هاي ايراني در پلي‌آف خواهيم داشت.

2012

با توجه به عملكرد ضعيف تيم‌هاي ايراني در دوره‌هاي گذشته، سهميه‌هاي ايران در اين فصل به دو ‌سهميه مستقيم و دو ‌سهميه پلي‌آف كاهش پيدا كرد. همين اتفاق باعث شد تا استقلال و ذوب‌آهن به پلي‌آف آسيا بروند و در اولين مرحله به هم بخورند. استقلال مظلومي موفق شد در اين دیدار ذوب‌آهن را با نتيجه دو بر صفر شكست دهد و حريف الاتفاق عربستان در پلي‌آف دوم شود. اين تيم عربستاني در فصلي كه برانكو را به عنوان سرمربي در اختيار داشت، با نتيجه سه بر يك در آزادي بازنده شد تا استقلال جواز حضور در مرحله گروهي را كسب كند. البته در پلي‌آف دوم برانكو به دليل مشكلات مالياتي‌اش به ايران نيامد تا ممنوع‌الخروج نشود.

2013

در اين فصل صبا به عنوان تنها نماينده ايران به پلي‌آف رفت تا با الشباب امارات ديدار كند. صبايي كه با مرفاوي به پلي‌آف رفته بود در وقت‌هاي قانوني با نتيجه يك-يك مقابل تيم اماراتي متوقف شد و در ضربات پنالتي به اين تيم باخت تا پشت در مرحله گروهي بماند. صبا در اين بازي تيم برتر ميدان بود و جدا از گلي كه زد، سه ‌بار هم تير دروازه الشباب را به لرزه درآورد اما با وجود ميزباني نتوانست به مرحله بعد صعود كند.

2015

نفت‌تهران در اين فصل با عليرضا منصوريان به آسيا رفت و حريف الجيش قطر در پلي‌آف شد. شاگردان منصوريان در ورزشگاه آزادي اين تيم را با نتيجه يك بر صفر شكست دادند و به مرحله گروهي رسيدند. نفت در اين فصل به جمع 8‌تيم برتر قاره رسيد.

2016

منصوريان فصل گذشته هم با نفت‌تهران به پلي‌آف آسيا رفت و بار ديگر حريف الجيش قطر شد اما اينبار برخلاف سال گذشته به اين تيم باخت و از دور رقابت‌ها كنار رفت. نفت منصوريان با نتيجه دو بر صفر به الجيش قطر باخت تا پشت در آسيا بماند.

 

روزنامه گل

۲    
آی اسپورت
2017-02-07 12:51:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر