فهرست
احتمال پیوستن وراتی به بارسا/ هنوز؟
احتمال پیوستن وراتی به بارسا/ هنوز؟

احتمال پیوستن وراتی به بارسا/ هنوز؟

آی اسپورت- تلاش بارسلونا برای جذب مارکو وراتی خوب پیش نرفت. پاری سن ژرمن زیر بار مذاکره با بارسلونا نرفت و در نتیجه تلاش ستاره ایتالیایی برای بازی در کنار مسی بی‎ نتیجه ماند. باشگاه فرانسوی حتی او را مجبور کرد تا عشق همیشگی‎اش و باشگاهی که از بچگی بازی کردن در آن را دوست داشته را فراموش کند. اما در فوتبال هرگز نباید گفت هرگز. هرگز نباید از کلمه غیرممکن استفاده کرد. همیشه رازهایی وجود دارند که می‎توانند هر شرایطی را تغییر دهند.

حتی امروز که به نظر می‏رسد پرونده انتقال وراتی به بارسا بسته شده هم می‎توان تصور کرد که او به نیوکمپ بیاید. تنها یک شانس کوچک و پیچیده وجود دارد، اما احتمال وجود دارد. فقط باید 3 اتفاق بیفتد که در آن پاری سن ژرمن، موناکو و بارسلونا و امباپه، وراتی و راکیتیچ دخیل هستند. یکی از عملیات‎هایی که انجامش آسان نیست. صحبت از پول زیاد است، باید آرامش و صبر زیادی وجود داشته باشد.

شروع همه چیز با امباپه است. پاری سن ژرمن، رئال مادرید و منچسترسیتی او را می‏خواهند. اگر او بخواهد با پی اس جی برود مالک ثروتمند عرب باید 130 میلیون یورو برایش بپردازد. اگر بتواند این کار را بکند بازیکنی را به خدمت گرفته که چشم همه بزرگان اروپا به آن خیره است. تنها در صورت انجام این معامله است که پی اس جی حاضر می‏شود وراتی را بفروشد تا بخشی از پول پرداختی برای امباپه را بازگرداند. اونای امری هم این را می‎داند و گفته اگر ستاره ایتالیایی بخواهد برود باید برایش جایگزینی پیدا کرد. این قسمتی است که به بارسلونا هم ربط دارد. آبی و اناری‎ها می‏توانند راکیتیچ به اضافه 70 میلیون پول را بدهند و وراتی 100 میلیونی را به خدمت گیرند.

در فصل 14-2013 زمانی که امری سرمربی سویا بود با راکیتیچ کار کرده بود. ستاره کروات نه تنها کاپیتان سویایی بود که قهرمان یورولیگ شد، بلکه ستاره آن تیم هم بود. به همین دلیل بود که کارشناسان انتقال او به بارسلونا در ازای 18 میلیون یورو را انتقالی موفق می‎دانستند. او بازیکنی بود که توسط مونچی و در ازای 1.5 میلیون یورو از شالکه به سویا پیوسته بود.

این می‎تواند زنجیره اموری باشد که به شرط انجام شدنشان وراتی می‎تواند به بارسا برود: پاری سن ژرمن امباپه را در ازای 130 میلیون یورو بخرد، با فروش وراتی 100 میلیون را بازگرداند یا با جذب راکیتیچ و 70 میلیون یورو سرمایه‌گذاری کند.

بارسلونا هرگز حاضر نیست 100 میلیون یورو برای وراتی بپردازد. اما با دادن راکیتیچ به اضافه 70 میلیون یورو مخالفتی ندارد. بازیکن اهل کرواسی هم مطمئنا بین ماندن در بارسا و ذخیره وراتی شدن یا رفتن به پاری سن ژرمن و دریافت پول بیشتر مطمئنا دومی را ترجیح می‎دهد. پس همه چیز به امباپه از موناکو و احتمال پیوستنش به پاری سن ژرمن ربط دارد و وراتی و بارسا فعلا باید فقط تماشاچی باشند.

۶    
آی اسپورت
2017-07-16 20:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر