فهرست
مارسیال، قهرمان یونایتد
مارسیال، قهرمان یونایتد

مارسیال، قهرمان یونایتد

آی اسپورت-  آنتونی مارسیال این پتانسیل را دارد که قهرمان یونایتد باشد. او واقعا خوب کار کرده است. در مقایسه با اول فصل او بهتر شده است. یونایتد بازی‌های زیادی انجام داده است، بازی‌های زیادی هم پیش رو هستند، مطمئنا فوتبال او بهتر هم می‌شودو هواداران روز به روز او را بیشتر دوست خواهند داشت. مربی او به فرصتی داده و او باید از آن استفاده کند. منچستریونایتد می‌تواند برای هر بازیکنی بهترین باشگاه برای بازی کردن باشد و هر بازیکنی می‎‌تواند در این باشگاه یک ستاره باشد. مارسیال هم باید این را تشخیص دهد.

میخیتاریان در اوایل فصل مشکلاتی داشت و با مربی هم رابطه خوبی نداشت، بازیکن مورد نظر مورینیو هم نبود، اما ادامه داد و فوق العاده شد. مارسیال هم باید تصمیم بگیرد می‌خواهد تا کجا برود، باید به دیگران نگاه کند. اسمالینگ وقتی وارد ترکیب اصلی شد با انتقاد رو به رو بود و حالا خوب کار می‌کند، لوک شاو هم یکی دیگر از بازیکنانی است که باید درباره آینده اش تصمیم بگیرد.

کاری که مورینیو می‌خواهد انجام دهد تغییر دادن این بازیکنان است و کاری می‌کند بازیکنان مدام از خودشان بپرسند آیا انقدر خوب هستند که برای این باشگاه بازی کنند؟ آیا انقدر توانایی دارند تا تیم را پیش ببرند؟ مارسیال از نظر مالی خریدی بزرگ برای یونایتد است و هنوز هم خیلی جوان است، اگرچه او استعدادی خیلی خیلی وسیع دارد، به نظر من این بازیکن می‌تواند به هر جایی که می‌خواهد برسد. در دیدار روز شنبه هم در بسیاری موارد او نشان داد که چه کارهایی می‌تواند بکند.

تاتنهام

به نظرم نباید درباره تاتنهام مانند 5 تیم دیگر بالای جدول قضاوت کرد. اول به این دلیل که پولی که آن‌ها خرج کرده اند 11 میلیون پوند است، کاری هم که پوچتینو در 3 سال انجام داده عالی است و حالا برای آن‌ها کار بزرگی برای انجام دادن وجود دارد. نکته بعدی این که میانگین سنی آن‌ها بالا نیست و می‌توان گفت جوان‌ترین تیم لیگ هستند. در سه سال اخیر از تماشای بازی این تیم لذت برده‌ام. فکر می‌کنم مربی‌شان عالی است.

فکر می‌کنم مصاحبه‌اش بعد از بازی روز شنبه جالب بود. او گفت تیمش جوان است، نیاز به آموزش دارد و برای رشد نیاز به زمان دارد. وقتی بازی آن‌ها در خانه مقابل من سیتی را دیدم دوندگی آن‌ها دیدنی بود. توپ را به خوبی در همه فضاها به گردش درمی‌آوردند. به حریف اجازه بازی کردن نمی‌دادند. این تیم بازیکنان جوان بالغی دارد که به خودشان ایمان دارند، چون بارها نشان داده‌اند که چه توانایی‌هایی دارند. فقط نیاز به کمی دیگر زمان و آموزش است، اما تا 18 ماه آینده پوچتینو انتظار دارد آن‌ها به سطحی که او می‌خواهد برسند. باید بتوانند بهتر با لیورپول، منچستریونایتد، منچسترسیتی و چلسی رقابت کنند. بازی‌های خانگی این تیم عالی است و باید در بازی‌های خارج از خانه هم پیشرفت کنند. نمی‌شود در خانه نتیجه بگیری و بیرون از خانه نه.

سوانزی

یک ماه پیش فکر می‌کردم کار این تیم تمام است. هال هم همین طور. فکر نمی‌کردم توانایی رقابت داشته باشند. پل کلمنت در مصاحبه‌ها درباره سازماندهی و تلاش زیاد صحبت کرده است، در بازی با لستر آن‌ها از نظر کیفیت عالی نبودند، فقط به مسائل اساسی این تیم دقت کنید، واقعا کار ساده‌ای انجام می‌دهند. ترکیبشان اصلا خاص و عجیب نیست، دفاع منسجم کار می‌کند و همه فشارها را برای نفر آخر نمی‌گذارد. بازیکنان به خوبی در زمین پخش شده‌اند و همه‌جا در دسترس هستند. این ساده است، کار ساده‌ای است که تیم‌های بزرگ انجام می‌دهند.

دوندگی‌شان بیشتر شده، سازماندهی‌شان هم همینطور. نتایج اخیر باعث شده اعتماد به نفس بهتری هم پیدا کنند. برای بازی این مسائل بسیار مهم هستند، وقتی در پایین جدول هستی، اصلا نباید درباره شرایط پیچیده بازی کردن با بازیکنان صحبت کرد. سرمربی این تیم هم کارش را عالی انجام داده است و مطمئنا موفق می‌شود.

 

۳    
آی اسپورت
2017-02-14 17:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر