فهرست
بررسی یک فرضیه؛ مسی و رونالدو در بازی بزرگ
بررسی یک فرضیه؛ مسی و رونالدو در بازی بزرگ
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

بررسی یک فرضیه؛ مسی و رونالدو در بازی بزرگ

آی‌اسپورت- به نظر می‌رسد این تئوری که رونالدو نسبت به مسی در بازی‌های بزرگ درخشان‌تر ظاهر می‌شود خیلی دور از حقیقت نیست. لیونل مسی در روزهای اخیر به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و استمرار عمل‌کرد نه چندان خوب او در تورنمنت‌های بزرگ با لباس آرژانتین و البته شروع طوفانی رونالدو در جام جهانی، باعث مطرح شدن این تئوری شده که ستاره پرتغالی نسبت به همتای آرژانتینی خود از شرایط بهتری در نبردهای سرنوشت‌ساز برخوردار است.

بررسی آمار نشان می‌دهد این موضوع حداقل در رده باشگاهی و در لیگ قهرمانان حیقت دارد زیرا هر چه به مراحل پایانی نزدیک می‌شویم رونالدو درخشان‌تر بازی کرده و تاثیر لئو مسی کمرنگ‌تر می‌شود. در مراحل گروهی لیگ قهرمانان، لیونل مسی تا به حال در ۶۳ بازی موفق به زدن ۶۰ گل شده و آمار در مورد رونالدو ۶۰ گل اما در ۷۹ بازی است.

در مرحله یک‌هشتم نهایی ستاره آرژانتینی در ۲۶ دیدار ۲۴ گل و رونالدو در ۲۸ مسابقه ۲۰ گل به ثمر رسانده است. اما در مرحله یک‌چهارم، مسی در ۲۰ بازی ۱۰ گل اما رونالدو در ۲۰ دیدار ۲۳ گل وارد دروازه رقبا کرده است.

در نیمه نهایی باز هم رونالدو با اختلافی فراوان شرایط بهتری دارد و در ۲۱ دیدار موفق به زدن ۱۳ گل شده اما مسی در ۱۳ بازی فقط ۴ بار گل‌زنی کرده است. در فینال‌ها نیز مسی در ۳ دیدار ۲ گل اما رونالدو در ۶ بازی ۴ گل زده و این نشان می‌دهد هر چه به سمت مراحل پایانی برسیم، رونالدو عمل‌کرد درخشان‌تری از خود ارائه می‌دهد.

 

ورزش سه

۳    
آی اسپورت
2018-06-23 23:02:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر