فهرست
مسی در فینال‌ها؛ ۳۵ بازی، ۱۱ باخت و ۳۱ گل زده
مسی در فینال‌ها؛ ۳۵ بازی، ۱۱ باخت و ۳۱ گل زده

مسی در فینال‌ها؛ ۳۵ بازی، ۱۱ باخت و ۳۱ گل زده

آی اسپورت - از اولین فینالی که لیونل مسی درآن حضور یافت وبه قهرمانی رسید؛ درسال ۲۰۰۵ و با تیم ملی زیر ۲۰ سال آرژانتین و برد ۲-۱ مقابل نیجریه در جام جهانی، تا باخت در فینال جام حذفی اسپانیا مقابل والنسیا ، چهارده سال گذشته است.درطول این سالها مسی تجربه حضور در فینالهای متعددی را داشته و طعم های تلخ و شیرین زیادی را چشیده.

لیونل مسی درطول کارنامه ورزشی اش مجموعا در ۳۵ بازی فینال به میدان رفته (با درنظر داشتن سوپرکاپهای اسپانیا که رفت و برگشت است) و در مجموع به ۲۴ برد و ۱۱ ناکامی دست یافته. دراین ۳۵ فینال مسی موفق شده تا ۳۱ گل هم به ثمر برساند. یازده ناکامی مسی در فینالها هم با پیراهن بارسلونا بوده و هم با پیراهن تیم ملی آرژانتین؛ لئو با پیراهن آبی اناری ها در ۷ فینال مغلوب شده و ۴ بار هم با تیم ملی کشورش نتوانسته به جام قهرمانی برسد.

قطعا دردناک ترین ناکامی مسی در فینالها، در فینال جام جهانی برزیل بود که در آن بازی آرژانتین با نتیجه ۱-۰ مغلوب آلمان شد. آن بازی ضربه ای کاری به مسی وارد کرد و همین باعث شد تا او برای مدتی با تیم ملی کشورش خداحافظی کند. تلخی این ناکامی به این خاطر زیاد بود که جام جهانی، تنها جامی است که تا به امروز درمقابل مسی مقاومت کرده و هنوز این ستاره آرژانتینی موفق به فتحش نشده است.

اما از سال ۲۰۱۵ به بعد، بارسلونا نتوانسته تا به فینال لیگ قهرمانان اروپابرسد؛ امسال آنها بیش از پیش به فینال نزدیک شدند و با کسب نتیجه ای مطلوب دربازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا امیدوار بودند تا بعد از سالها راهی فینال شوند ولی دربازی برگشت، لیورپول با یک نمایش حیرت آور رشته های بارسایی ها را پنبه کرد.

فوتبالی

 

۱    
آی اسپورت
2019-05-26 20:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر