فهرست
شائبه روز؛ مهاجم مدنظر استقلال صغر سن دارد؟
شائبه روز؛ مهاجم مدنظر استقلال صغر سن دارد؟

شائبه روز؛ مهاجم مدنظر استقلال صغر سن دارد؟

آی اسپورت - در هفته‌های گذشته پیش از پیوستن سروش رفیعی به پرسپولیس نام اَیمِن حسین به عنوان گزینه مدنظر باشگاه پرسپولیس برای پیوستن به این تیم مطرح شده بود ولی این مهاجم گلزن، به دو دلیل نتوانست به این تیم بپیوندد. ابتدا به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس و دوم اینکه باشگاه تهرانی در همان روزها با سروش رفیعی توافق کرد تا از نیم‎فصل به این تیم بپیوندد. البته این اولین بار نبود که رفیعی مانع از پیوستن ایمن حسین به یک تیم فوتبالی می‌شد! او در سال 2017 زمانی که کاندیدای عضویت در الخور قطر بود، به علت مصدومیت و دوری سه ماهه نتوانست به الخور بپیوندد و الخور پس از به خدمت گرفتن سروش رفیعی قید ایمن حسین را زد اما این تنها حاشیه مربوط به این فوتبالیست 22 یا 26 ساله! عراقی نیست.

در دی ماه سال 1396 پس از پایان مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا در سال 2018 که تیم فوتبال عراق هم با حضور همین بازیکن در آن شرکت داشت یک برنامه تلویزیونی ورزشی به نام معرض الُکره با دقیق شدن روی موضوع صغر سنی ایمِن حسین، یک برنامه خود را به موضوع صغر سنی در تیم‌های پایه عراق اختصاص داد.

در آن برنامه مجری و کارشناس با ارائه اسناد و مدارکی مربوط به برخی بازیکنان از جمله این مهاجم، ادعا کردند که اَیمِن حسین زننده گل صعود عراق به المپیک 2016 متولد 22 مارس 1996 نیست بلکه او در 21 ژانویه 1992 یعنی حدود 4 سال و نیم پیش از آن متولد شده است! در همان برنامه مجری معرض الُکرة هم خطاب به وزیر ورزش و رییس فدراسیون فوتبال همان کشور خواهان رسیدگی به موضوع صغر سن در فوتبال عراق می شود!

1
1

در این رابطه حسنین مبارک یکی از خبرنگاران و نویسندگان فوتبالی عراقی که در سایت ورزشی عراق اسپورت فعالیت دارد با ارائه تصویری از تاریخ تولد این بازیکن موضوع را افشا کرد. او علاوه بر آن که در برنامه نمایشگاه فوتبال (معرض الُکرة) ماجرا را پیگیر شد، در توئیترش نیز این موضوع را با مخاطبین خود در میان گذاشت. اینکه که چرا باید با جعل شناسنامه، راه برای ورود جوانان عراقی بسته شود تا یک فوتبالیست صغر سنی در تیم زیر 23 سال بازی کند؟

نکته جالب توجه اینکه در صفحه ویکی پدیای ایمِن حسین آمده که او از سال 2012 وارد دنیای حرفه‌ای فوتبال شده است. اگر این بازیکن را 23 ساله بدانیم یعنی او در سن 16 سالگی عضو باشگاه غاز الشمال (گاز شمال) عراق شده است! در حالی که اگر تاریخ واقعی تولدش 1992 باشد او در سن 20 سالگی به عضویت آن تیم درآمده است. مهمتر از همه اینکه این بازیکن عراقی این روزها در تهران است و باشگاه استقلال در شرایطی با او وارد مذاکره شده که به خیال خود قصد دارد یک بازیکن جوان 23 ساله را به خدمت بگیرد!

۲ ۶  
آی اسپورت
2018-07-30 15:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
حسام
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۰۸
اگه صغر سنی هم باشه چون برای استقلال بازی میکنه براش جزو سهمیه در نظر میگیرن. همین هفته استقلال بازیکن سایپا رو استفاده کرد که سایپا گفت ما از این بازیکن شکایت کردیم و مدرک داریم که بازیکن ما است و نباید بازی کنه. اما دیدین که بازی کرد و هیچ اتفاقی هم نمیفته. این پرونده هم میره پیش پرونده جک تری دی و شکستن صندلیهای ورزشگاه ذوب آهن
محسن
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۴۵
احمق جان، حالا صغر سن باشه یا نباشه،چه فرقی میکنه؟؟؟ چهل ساله نیست که ادعا کند سی و شش ساله است.بیست و دو یا بیست و چهار چه فرقی میکند؟ در ضمن محدودیت 23 ساله ها که مد نظر جنابعالی است برای بازیکن داخلی است!!!! اصلا میفهمی چرا باید تعداد خاصی زیر 23 سال در تیمهای لیگ برتر باشند؟ برای رشد و کسب تجربه و بازیکن سازی.
۹
حسام
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۱۹
احمق خودتی بیشعور. یه کم تحقیق کن بعد بیا زر بزن
۵
خشایار
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۹
صغر سنی نداره. عامل سوزاننده داره! آب رو بریزین جایی که میسوزه.
Kaveh 6 &4
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۳۱
مشکلی نیست، با یه توصیه وزیر جزو سهمیه زیر 23 سال حساب میشه...
۸
.
دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۳
کیسه داره از بازیکن غیرقانونی استقاده میکنه این چیزی نیست
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر