فهرست
آنالیز ویژه از عبدالرحمان؛ نصف عُمَر!
آنالیز ویژه از عبدالرحمان؛ نصف عُمَر!

آنالیز ویژه از عبدالرحمان؛ نصف عُمَر!

آی اسپورت – استقلال در نمایشی فوق‌العاده در العین می‌توانست این تیم را با همه خریدهای خارجی گرانقیمتش شکست دهد اگر داور مالزیایی به یاری این تیم نمی شتافت. به جز داور مالزیایی که کمک بزرگی به العین کرد و در نتیجه بازی تاثیرگذار بود، یکی دیگر از بازیکنان کلیدی العین عمر عبدالرحمان بود که 9 ماه پیش، خاطره‌ای تلخ برای استقلالی‌ها به جا گذاشته بود اما دیشب کمتر توانست در جریان بازی قرار بگیرد. مقایسه عملکرد این بازیکن در دو تقابل اخیر استقلال و العین می‌تواند دلایل رخ دادن این اتفاق را نشان دهد.

 

هیت مپ عبدالرحمان در بازی ۶-۱
هیت مپ عبدالرحمان در بازی ۶-۱

این هیت‌مپ عمر عبدالرحمان در بازی خرداد ماه گذشته دو تیم است؛ جایی که العین 6-1 استقلال را شکست داد. همانطور که می‌بینید فوق ستاره العین در آن بازی تقریبا در تمام طول بازی در یک‌سوم دفاعی استقلال حضور داشته. عمر از هر دو جناح چپ و راست استقلال بارها نفوذ کرده و در محوطه جریمه استقلال هم حضور قابل توجهی داشته است. او حتی در اطراف محوطه 6 قدم استقلال و گاهی تا روی خط دروازه استقلال هم دیده شده است. همه این اتفاقات در حالی رخ داده که منصوریان در آن بازی، هرایر مکویان را مامور مستقیم مهار عموری کرده بود!

 

هیت مپ عمر عبدالرحمان در بازی ۲-۲
هیت مپ عمر عبدالرحمان در بازی ۲-۲

اما این، هیت‌مپ عمر عبدالرحمان در بازی شب گذشته است. او که بازیکن آزاد العین بود، تقریبا از جناح راست استقلال هرگز نتوانسته نفوذ کند و خود را به یک‎سوم دفاعی آبی‌ها برساند. بیشترین حرکات او در سمت چپ خط دفاعی استقلال بوده و حضور کمرنگی هم در گوشه چپ محوطه جریمه استقلال داشته . عمر تقریبا هرگز نتوانسته از مرکز خط میانی استقلال عبور کند و خود را به پشت محوطه جریمه برساند. جالب اینکه او گاهی مجبور شده تا نیمه زمین خودی عقب بیاید و در دفاع تیمی شرکت کند و مانع نفوذ و حرکات وریا غفوری شود.

 

آمار فنی عمر در بازی ۶-۱
آمار فنی عمر در بازی ۶-۱
 

مقایسه آماری این بازیکن در دو بازی هم می‌تواند ما را در یافتن دلیل کمرنگ بودن این ستاره اماراتی در بازی دیشب یاری کند. عمر در بازی خرداد ماه 4 شوت زد که 3 تای آن در چارچوب بود و 2 تایش گل شد! او در این بازی 7 پاس کلیدی! هم به همبازیانش داد و پاس گل آخر تیمش را هم او به الشمرانی داد.

 

آمار فنی  عمر در بازی ۲-۲
آمار فنی عمر در بازی ۲-۲

اما در بازی شب گذشته این تاثیرگذاری عبدالرحمان به حداقل رسید. او در مجموع فقط 2 شوت به سمت دروازه استقلال زد که فقط یکی از آنها در چارچوب بود. عمر در بازی دیشب فقط 3 پاس کلیدی به همبازیانش داد. نکته جالب اما تعداد لمس توپ‌ها و پاس‌های او در این دو بازی است. عمر در بازی خرداد ماه 97 لمس توپ و 74 پاس و در بازی دیشب 95 لمس توپ و 73 پاس داشت.

عملکرد او در این دو آیتم در دو بازی مختلف، به شکلی باورنکردنی تقریبا برابر است اما تاثیرگذاری او در دو بازی اصلا قابل مقایسه نیست. چیزی که در بازی دیشب از عمر عبدالرحمان دیدیم حتی به اندازه نصف عملکرد او در بازی خرداد ماه گذشته هم نبود و این نشان می‌دهد که کادر فنی استقلال به خوبی او را آنالیز کرده بود و بازیکنان استقلال در بازی دیشب در از کار انداختن او موفق عمل کرده‌اند.

۱۷ ۵  
آی اسپورت
2018-03-07 14:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
خشایار
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۱۲
چون جلوی پلنگ مازندران امید ابراهیمی مرد سال فوتبال ایران و سرور جباروف بهترین بازیکن آسیا بازی میکرده.
**
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
مرسی داداش.پلنگ مازرونه.میتونه تو تیم ملی خیلی کمک کنه
۷
راشفورد
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۴۴
اون لنگی های دکل نورد کجان الان؟؟؟
**
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۲۴
بازیکن خوبیه ولی نه روبروی فوتبال ایرانی.اگه امثال شفر و برانکو و کیروش باشن . اگه بازیکن ایرانی با یه مربی درست هدایت بشه نتیجش میشه صعود مقتدرانه به جام جهانی نتیجش میشه بازیهای ابرومند استقلال و پرسپولیس تو اسیا.
جيم
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۲
نترس تو ازادي سيفون رو ميكشه ...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر