فهرست
فریب‌خورده را محروم نمی‌کنند
فریب‌خورده را محروم نمی‌کنند

فریب‌خورده را محروم نمی‌کنند

آی‌اسپورت- محروم کردن مدیرعامل یک باشگاه لیگ برتری برای جادوگری بیشتر از هر چیزی نشان‌دهنده اعتقاد کمیته اخلاق به تاثیرگذار بودن جادو است. چهارشنبه، کمیته اخلاق اعلام کرد اگر سیاه‌جامگان یا مشکی‌پوشان، مدیرعامل‌اش را تغییر ندهد اجازه برگزار شدن بازی‌های این تیم را نمی‌دهد. گفته می‌شود علی عباسی، فرزند مالک باشگاه را به دلیل استفاده از جادوگران محروم کرده‌اند.

این اولین محرومیت ناشی از پیگیری پرونده رمالی و جادوگری در کمیته اخلاق است. استفاده از روش‌های غیرفوتبالی و ناجوانمردانه، ابزارهای خارج از بازی و هر چیزی جز بازی برای نتیجه گرفتن در بازی، غیراخلاقی و غیرقانونی است اما کسی که از جادو و چیزهای شبیه به آن استفاده می‌کند، سودی از آن نمی‌برد.

ساده است، اگر قرار بود جادو جای تمرین و تاکتیک را بگیرد فوتبال به شکل امروزی نبود و حتی نیاز به توضیح بیشتر از این هم نیست. آن‌ها که از جادو استفاده می‌کنند فریب‌خورده عده‌ای فرصت‌طلب‌اند. کسی که دوست دارد سرش را به دیوار بکوبد به جای طرد، باید درمان کرد.

هنوز گاهی می‌شود در روزنامه‌ها خبر دستگیری یک رمال، دعانویس فریب‌کار یا جادوگر را پیدا کرد. هرچند از سال‌هایی که تعداد چنین شیادانی به قدر محله‌های شهرها بود گذشته. واکنش‌ همیشگی نیروی انتظامی و قوه قضائیه در چنین مواردی نه دستگیری مشتریان آن‌ها بلکه دستگیر کردن این افراد و برخورد کردن با آن‌ها بوده. حالا چطور می‌شود به جای جادوگر، مشتری فریب‌خورده جادوگر را محکوم و تنبیه کرد، اگر باور داریم که جادوگری تاثیری در نتایج فوتبال ندارد؟

اعتبار فوتبال و لیگ با استفاده از جادو زیر سوال نمی‌رود، بلکه استفاده کننده‌ها از جادوگری، اعتبارشان زیر سوال است. وضعیت همیشگی سیاه‌جامگان در چند سال گذشته شاید حاصل همان نگاهی است که جادو را به جای تمرین و سرمایه‌گذاری و تلاش برمی‌گزیند. شاید مدیرعامل این تیم برای رشد باشگاه باید تغییر کند اما استفاده از محرومیت در هر جایی به خصوص جایی شبیه به این از جهاتی شبیه آتش زدن کسانی است که ناتوانی جسمی دارند.

 

۸ ۲  
آی اسپورت
2017-11-24 14:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
کور کورد(پسر کرد)
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۹
در شرایط کنونی و وجود رمال و برملا شدن استفاده تعداد مربیان و سرمربیان و مدیران از جادوگر باید بپذیریم دیواری کوتاه تر از عباسی پیدا نشده است... مربیان نامی و فاسدی که لابی و رابطه در پایتخت با بعضی از سئول نشینان باعث شده که کسی نتواند آنها را پایین بکشد.... نان و نمک است دیگر
محسن
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۱
خداییش داشتم به همین دیوار کوتاه فکر میکردم!ضمنا عوامل غیر فوتبالی دیگری هم دخیل بوده.دلایلی که حتی روی گفتنش را ندارند چون با شنیدن ان،مرغ پخته خندش میگیره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر