فهرست
چرا یوونتوس، ساری را انتخاب کرد
چرا یوونتوس، ساری را انتخاب کرد

چرا یوونتوس، ساری را انتخاب کرد

آی اسپورت - برای همین مائوریتزیو ساری را آوردند. برای همین بود که یوونتوس به یک تغییر ۱۸۰ درجه‌ای فرهنگی و تاکتیکی تن داد. برای همین بود که ماسیمیلیانو آلگری بعد از پنج سال موفق، خواهان نداشت. همه اینها مشخص شد وقتی یوونتوس در خانه اینتر به پیروزی رسید. ساری تصمیمات مهم و عجیبی گرفت.

پائولو دیبالا جلوتر از گونسالو ایگواین و فدریکو برناردسکی در حفره میانی خط حمله قرار گرفت. امره جان و رودریگو بنتانکور برای اطمینان از کسب سه امتیاز و برای اینکه یوونتوس او برنامه تاکتیکی درستی داشته باشد (شاهدش 24 پاسی که منجر به گل پیروزی ایگواین شد) آمدند.

بقیه‌اش هم آزاد گذاشتن بازیکنان بزرگ برای اینکه از استعدادشان استفاده کنند مثل میرالم پیانیچ که به مثابه یک گارد رأس بازی کرد یا دوندگی‌ها و گل دیبالا و همچنین تلاشی که کریستیانو رونالدو کرد و دوبار موقعیت عالی گلزنی به‌دست آورد؛ یکی که به تیرک دروازه خورد و دیگری بعد از بده بستانی که با دیبالا داشت، به‌درستی مردود اعلام شد. وقتی حریف بااستعدادتر است و مربی خوبی دارد، باید هر کاری از دستت برمی‌آید، انجام دهی.

آنتونیو کونته همین کار را کرد و برای همین یک کارشناس ایتالیایی بعد از بازی گفت: «ساری این مسابقه را برد اما کونته آن را نباخت.» شما به مبارزه، انگیزه، خلاقیت و استعداد فردی نیاز دارید تا اوضاع را در چنین شرایطی به نفع خود تغییر دهید. اینتر کونته دوتای اول را زیاد داشت اما در مورد دوتای بعدی اتکای زیادی به استفانو سنسی داشت و او بعد از ۳۰ دقیقه به‌دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین شد. بعد از آن چراغ خلاقیت خاموش شد و اینتر تنها به قدرت انگیزه و جنگندگی‌اش متکی شد، اما کافی نبود.

اینکه دیبالا و ایگواین، دو بازیکنی که اصلاً قرار نبود در یوونتوس باشند، تا این حد برای تیم مهم شده‌اند، قابل توجه است. همینطور کسی مثل ساری که از نظر تاکتیکی نابغه است اما در مدیریت انسانی نه، توانسته بهترین بازی را از هر دو بگیرد و حتی جای‌شان را با هم عوض کند.

از دو بازیکنی حرف می‌زنیم که آینده مبهمی داشتند و حالا در این زمینه بلای ماتویدی و سامی خدیرا در موقعیت آنها هستند و در تفکرات ساری جایی ندارند. در دفاع، جدا از پنالتی، ماتیس دلیخت به سفرش ادامه می‌دهد، سفر سخت و پرماجرایی است اما قطعاً به رشد او در یک تیم برنده کمک می‌کند.

درباره اینتر هم در دو بازی آخرش برابر تیم‌های قدرتمندی که پر از ستاره بود یعنی بارسلونا و یوونتوس، کم آورد. آنها هم فرآیند خود را طی می‌کنند و بازیکنان‌شان را بهتر می‌شناسند. روملو لوکاکو هنوز نتوانسته خودش را پیدا کند و این به‌خاطر کم‌تلاشی نیست. این مسأله‌ای است که کونته می‌تواند در تمرین حل کند. دیگو گودین در خط دفاع سه‌نفره بخصوص در نقش مدافع کناری قانع‌کننده نیست.

همچنین برای تیمی که با دو مهاجم بازی می‌کند، به‌جای ماتئو پولیتانو که بازیکن خوبی است اما بیشتر بال است شاید می‌توانستند از مهاجم چهارم استفاده کنند. هنوز خیلی راه مانده و در این بازی‌ها است که عیار هر تیمی مشخص می‌شود.

۷    
آی اسپورت
2019-10-10 17:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر