فهرست
درباره صدا و سیما و عادل؛ تیشه به ریشه
درباره صدا و سیما و عادل؛ تیشه به ریشه

درباره صدا و سیما و عادل؛ تیشه به ریشه

آی اسپورت - در همه جای دنیا برنامه‌های تلویزیونی و مجری‌های‌شان تحت کنترل و پیرو سیاست‌های شبکه و تلویزیون مربوطه هستند و مسئولین آن تلویزیون می‌توانند هر تصمیمی درباره آنها بگیرند. اما این وضعیت به هیچ وجه نباید درباره صدا و سیمای ایران صدق کند چون اصولا و اخلاقا، مسولین آن نباید هیچ حقی در این باره برای خودشان قائل باشند. دلیلش هم این است که اغلب آنها موقتی و گذرا هستند و اصلا حضورشان در رسانه به اصطلاح ملی کشور، تصادفی یا رابطه‌ای بوده و بعضا زود هم از آن جدا می‌شوند. پس قاعدتا نباید هیچ حقی برای خودشان درباره برخورد با یک برنامه موفق و قدیمی قائل شوند. مدیری که هیچ سابقه درست و حسابی در رسانه و حتی مدیریت ندارد، در جایگاهی نیست که برنامه‌ای با این همه مخاطب را تعطیل کند یا مجری‌اش را تغییر دهد چون اصلا معلوم نیست خودش تا چند وقت دیگر مدیر آن شبکه یا رسانه است.

عادل فردوسی‌پور و برنامه نود، به اندازه کافی جای انتقاد دارند ولی با همین وضعیت هم کیلومترها از تمام برنامه‌ها و مجریان تلویزیون جلوتر هستند و از همه مهم‌تر اینکه در روزگار پر از فساد ایران و صدا و سیمایش، کسی در شرافت و پاکی‌شان تردیدی ندارد. متاسفانه کاری که مدیر شبکه سه یا مدیران کلان صدا و سیما انجام می‌دهند، تیشه به ریشه زدن است و کار آنها را جز بی‌احترامی به مردم و علایق‌شان، چیز دیگری نمی‌توان تعبیر کرد. عادل فردوسی‌پور همانطور که خودش گفته، فرزند رسانه است و امروز این ناپدری‌ها و نامادری‌ها نه تنها در حق او که در حق همه مردم ظلم می‌کنند، آن هم در شرایطی که ملت شریف ایران کمرشان زیر مشکلات اقتصادی خم شده و حتی در شب عید، دل خوشی خاصی جز خانواده‌های‌شان ندارند.

حالا در این وضعیت خاص، وظیفه و مسولیت بزرگان فوتبال و ستاره‌های حوزه ورزش و فرهنگ و هنر بسیار سنگین است که با بایکوت تلویزیون و تحریم جدی آن، در حمایت از نظر مردم و یکی از مجریان سالم صدا و سیما، تلاش خود را به کار گیرند و با این بی‌اخلاقی و بدسلیقگی مبارزه کنند. هیچ منطقی نمی‌گوید که مستاجر حق دارد صاحب‌خانه را بیرون کند ولو اینکه مستاجر با رابطه و بدون شایستگی، عنوان مدیر را یدک بکشد و خودش را مدعی ساختارسازی و اصول حرفه‌ای جلوه دهد.

۲۶ ۱  
آی اسپورت
2019-03-21 00:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اسمان
پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۱۰
اقای فروغی دوست نداره.جوانان وعاشقان فوتبال شادباشن.وتنها دلخوشی جوانان را گرفتن.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر