فهرست
فصلِ فراموشیِ فرهاد
فصلِ فراموشیِ فرهاد

فصلِ فراموشیِ فرهاد

آی اسپورت- شايد تا چند هفته قبل، هيچكدام از هواداران استقلال به خودشان اجازه نمی‌دادند كه به اندازهِ رويای شكست‌دادن پرسپوليس صدرنشين در دربی جاه طلب باشند اما در همين هفته‌ها، تحولات اساسی در باشگاه آبی‌پوش موجب شده‌ که پیروزی در دربی، تا حدودی دست‌یافتنی به نظر برسد و پیش‌بینی‌ها از یک تقابل یک‌طرفه به سمت یک رقابت نزدیک منحرف شوند. استقلال منصوريان روزهای خوبی را پشت سر مي‌گذارد و به جاي تيم پرمهره اما ناكام شروع فصل، تبديل به يك تيم معمولی اما خطرناك و پرانرژی شده است. اين تغيير نسل، هواداران باشگاه را نيز به وجد آورده تا آن‌ها به شكل جدی به اهميت وظيفه‌شان براي حمايت از تيم پي ببرند. بدون هوادارها، شكست‌دادن السد در آسيا ممكن نمی‌شد و بدون اين بازيكنان جوان، هوادارها حاضر نمی‌شدند سكوهاي ورزشگاه آزادي را براي ديدار با السد پر كنند.
درخشش رحمتی، حسرت ژاوی و جشن با پرچم ايران در آزادی، لحظه‌های ويژه بزرگ‌ترين جدال استقلال در طول فصل تا به امروز بودند اما مهم‌تر از همه اين لحظه‌ها شايد، اعتماد و باوری بود كه استقلالي‌ها براي بازيكنان نه چندان پرتجربه تيم‌شان خرج كردند و البته انگيزه‌اي كه براي پاسخ‌دادن به اين اعتماد شكل گرفت. سه‌شنبه‌شب در آزادی، حتي حضور فرهاد مجيدی هم  نتوانست تمركز سكوها را از شعار دادن براي بازيكنان جوان دريغ كند. فرهاد به شدت تشويق شد اما اين تشويق‌ها تنها چند لحظه بعد به پايان رسيدند تا مردان جنگجوی عليمنصور روبروي تيم ثروتمند السد، مورد تشويق قرار بگيرند. حالا شايد با اين تيم دوست‌داشتني، استقلال ديگر براي پر كردن آزادي در ديدارهاي آسيايي، نيازي به فراخوان‌هاي فرهاد ندارد. آن‌ها به جاي گذشته‌بافي و آينده‌فروشي، از زمان حال لذت می‌برند. از جواناني كه تا آخرين نفس، براي باشگاه مي‌جنگند.

۱۵ ۳  
آی اسپورت
2017-02-10 21:18:00
نظر دهید

۳ نظر
پرسپولیس پرسپولیسه
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۸
برام جالبه وقتی میبینم عده ای میخواند فرهاد مجیدی رو با علی کریمی مقایسه کنند و بعضیها پاشونو حتی فرا تر از واقعیت میزارند و فرهادو بزرگتر جلوه میکنند... البته خب فرهاد مجیدی ذاتن استعداد بسیاری در فوتبال داشت و اما در مقابل علی کریمی خارقلعاده بود و بدون شک اگه مغرور نمیبود حالا به یک اسطوره جهانی تبدیل میشد .در حالی که فرهاد مجیدی با تمام توان و غرورش تنها میتونست بصورت واقعی اسطوره استقلال میشد چیزی که همین الانم به چشم میخوره اما فرهاد مجیدی را بزرگ کردند تا مثلا در مقابل پرسپولیس با آن همه اسطوره خودنمایی کنند ....
pooyan
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۲۴
خارق العاده فرهاد بود
آقای کریمی دقیقا "خارقلعاده" بود
۴
مسعود
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۳۹
فرهاد فراموش نمیشه چیزی که تو قلب مردم هست
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر