فهرست
بازی بد، نتیجه بدتر: چلسی لمپارد خالی بود
بازی بد، نتیجه بدتر: چلسی لمپارد خالی بود

بازی بد، نتیجه بدتر: چلسی لمپارد خالی بود

آی‌اسپورت- خستگی بعد از یک مسابقه خارج از خانه اروپایی گلایه‌ای قدیمی در فوتبال است و برای همین اینکه باخت خانگی شوکه‌کننده چلسی برابر وستهم نتیجه آن بود، غیرقابل انکار است. تیم میهمان در حالی به استمفوردبریج آمد که از ۱۳ بازی‌اش در ابتدای فصل تنها سه برد داشت اما پرانرژی و فیزیکی بود و تیم به وضوح خسته فرانک لمپارد نتوانست برابر تلاش شاگردان مانوئل پیگرینی چیزی به دست آورد بعد از آنکه در تساوی هفته گذشته با والنسیا از نظر روحی و جسمی خالی شدند. 

در نتیجه، چلسی به یک شکست بد و سزاوارانه تن داد، آرون کرس­ول تنها گل بازی را دقیقه ۴۸ زد آن هم با پای راست ضعیف‌ترش. این برد بسیار حساس و لازمی بود برای مربی شیلیایی تحت فشار اما نتیجه‌ای به دست نیامد که لمپارد انتظارش را داشت بخصوص با توجه به اینکه تیمش برابر حریفی قرار گرفت که سه بازی آخرش را باخته بود. 

آنچه بیشتر برای مربی آبی‌ها ناامیدکننده بود اینکه تیمش به ندرت دروازه‌بان سوم وستهم، دیوید مارتین را به دردسر انداخت. او برای نخستین بار در لیگ برتر بازی می‌کرد به خاطر اشتباهات مکرر روبرتو؛ لوکاژ فابیانسکی هم که مصدوم است. کلین‌شیت در نخستین بازی در لیگ برتر آن هم در استمفوردبریج دستاورد بزرگی برای او محسوب می‌شود اما حقیقت سرد و سخت این است که تیم بسیار معمولی چلسی اصلاً او را تحت فشار نگذاشت. الیویه ژیرو و پدرو به طور خاص در این قضیه مقصر بودند و کاملاً مشخص شد که چرا به ترتیب از مرداد و شهریور در ترکیب اصلی چلسی قرار نگرفته‌اند، کاملاً طبق انتظار فرسوده و ناکارآمد بودند و هیچ اثری روی بازی نداشتند تا اینکه تعویض شدند. در مقابل، کریستین پولیشیچ باثبات‌ترین سلاح چلسی بود هرچند او هم فرصت‌های خوب زیادی را از دست داد. 

چلسی در واقع بازی را خوب شروع کرده بود اما همین که آثار خستگی بازی مستایا روی تیم پیدا شد، ضرباهنگ تیم متوقف شد و حتی قبل از آنکه سوت پایان نیمه اول به صدا در آید، افتشان خودنمایی می‌کرد. 

در نیمه دوم اوضاع بدتر شد. در واقع، آبی‌ها در نیمه دوم اصلاً بازی نکردند و چند بازیکن که مقابل والنسیا در ترکیب اصلی بودند، از جمله ریسه جیمز، ژرژینیو و ماتئو کوواچیچ به شدت خستگی رویشان اثر گذاشته بود. مشکل کم‌تحرکی خط حمله آن اواخر تا حدی رفع شد، پولیشیچ در پست ۹ کاذب به بازی گرفته شد بعد از آنکه ویلیان و کالوم هادسون اودوی به بازی آمدند اما خیلی دیر شده بود، خیلی دیر. بنابراین وستهم خیلی آسان از برتری خود مراقبت کرد تا نخستین برد و نخستین کلین‌شیت خود در لیگ برتر را از ۳۱ شهریور و اولین پیروزی‌اش در استمفوردبریج را بعد از سال ۲۰۰۲ به دست آورد.

قبل از مسابقه، لمپارد اعتراف کرد تیمش در این فصل در خط حمله مشکل داشته. بر اساس آمار، چلسی در رده‌بندی گل کردن «موقعیت‌های بزرگ» در رتبه هفدهم لیگ برتر است بنابراین همانطور که انتظار می‌رفت نبودن تامی آبراهام مصدوم کاملاً احساس شد. این یک بازی بد و یک نتیجه بدتر بود.

آنها بعد از آنکه بین خودشان و امثال تاتنهام در رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان فاصله خوبی ایجاد کردند، حالا این اختلاف کمتر شده و با تیم احیاشده ژوزه مورینیو به طور مثال تنها شش امتیاز فاصله دارند. چلسی باید با سرعت به روزهای پیروزی برگردد اما در چند روز آینده باید دو بازی انجام دهند، در خانه مقابل استون ویلا و در زمین اورتون. این نگرانی وجود دارد که خستگی عامل تأثیرگذار همیشگی روی عملکرد آبی‌ها شود.

منبع: سایت گل

 

     
آی اسپورت
2019-12-03 01:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر