فهرست
گزینه‌های جانشینی ویلموتس؛ از برانکو تا یحیی
گزینه‌های جانشینی ویلموتس؛ از برانکو تا یحیی

گزینه‌های جانشینی ویلموتس؛ از برانکو تا یحیی

آی اسپورت - احتمالا منهای محمد مایلی‌کهن و معدودی مربیانی که خودشان را آلترناتیو نیمکت تیم ملی می‌دانند، حالا خیلی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که ویلموتس نباید جانشین کی‌روش می‌شد.  البته به نظر می‌رسد کی‌روش هم بعد از جام جهانی باید می‌رفت چون رفتارش موجب نفاق و دعوا و اعتراض‌های زیادی شده بود اما اینکه کی‌روش را از سطح کلاس جهانی برداریم و ویلموتس بی‌تفاوت را جانشین او کنیم شاید چندان درست نبود چون میزان جاه‌طلبی کی‌روش با ویلموتس قابل مقایسه نبود و تیم ملی عادت به این‌ همه بی‌توجهی نداشت.

با تساوی بحرین و عراق و هدیه‌ای که به ایران دادند حالا شاید شک و تردیدهایی برای فسخ قرارداد با ویلموتسی که با عراق و بحرین در تهران بازی دارد به وجود آمده باشد اما واقعیت این است که خیلی‌ها روی این گزینه فکر می‌کنند.  یکی مثل فراز کمالوند حتی پیشنهاد مربیان ایرانی را به اسم مطرح می‌کند، مربیانی مثل دایی، قلعه‌نویی و گل‌محمدی پیشنهاد کمالوند هستند. پیشنهادهایی که بد هم به نظر نمی‌رسند . قلعه‌نویی دیسیپلین بالایی دارد، گل‌محمدی نشان داده که توان فنی بسیار بالایی دارد و دایی چیزی بین هر دوی این‌هاست. اما شاید بهترین گزینه برانکو ایوانکویچ باشد که این روزها بیکار است و البته کلی پول از پرسپولیس طلبکار است که در صورت پیشنهاد دادن به او باید منتظر شرط تسویه حساب پرسپولیس با او هم باشیم. برانکو ایران و بازیکنان و فضا و توقع‌ها را می‌شناسد و البته کارنامه‌ای بهتر از همه مربیان ایرانی در ایران از خود به جا گذاشته و طبیعتا مثل همه ما در فدراسیون فوتبال هم به او فکر می‌کنند چون مطمئن‌ترین گزینه است و ریسکش بسیار پایین است.

با همه این احوال فدراسیون یک راه دیگر هم دارد و آن مشورت کردن با محمد تقوی است کسی که هم فوتبال ایران را می‌شناسد، کارنامه خوبی دارد و با مربیان روز دنیا در ارتباط است و می‌تواند مربی خارجی ارزان‌تر اما مطابق‌تر با فوتبال ایران به تیم ملی بیاورد.  همه این گزینه‌ها روی میز است البته نگه داشتن ویلموتس هم روی میز است چون برداشتن او هزینه بالایی دارد. باید دید کمیته فنی فدراسیون فوتبال در نهایت چه تصمیمی می‌گیرد و آیا با ویلموتس ریسک بالایی را می‌پذیرد یا با انتخاب مربی ایرانی هزینه‌ها را کم می‌کند یا اینکه با برانکو و یا تقوی مذاکره می‌کند؟ هر کاری که بخواهیم انجام دهیم باید خیلی زود باشد. تنها چهار ماه فرصت داریم تا شروع مجدد مسابقات!

مدال

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-11-21 00:02:00
نظر دهید

۱ نظر
امیر
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۰۱
خارجی فقط زاکرونی ، داخلی دایی یا قلعه نویی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر