فهرست
بارسا، پیشنهادی که نمی‎توانی رد کنی
بارسا، پیشنهادی که نمی‎توانی رد کنی

بارسا، پیشنهادی که نمی‎توانی رد کنی

آی اسپورت- اگر اوایل باز شدن پنجره نقل و انتقالات یا 6-7 ماه پیش کسی می‎گفت کوتینیو قرار است در ازای 100 یا 110 میلیون یورو جابه‌جا شود، همه می‌گفتند این پول زیادی برای این بازیمکن است و نمی‏شود این پیشنهاد را رد کرد.

اما در بازار فعلی چه کسی را می‎‏توان خرید؟ مدافعان 50-60 میلیون پوند هستند، فان دیک در ازای همین حدود رقم‎ها جابه‎جا شده است. پس چرا لیورپول کوتینیو را 100 میلیون نفروشد؟

بازیکنی که لیورپول برای مرکز میدان به دنبالش بود، نبی کیتا، یک شماره 10 نبود، یک هافبک بود، اما صحبت از 60-70 میلیون پوند برای او بود. چطور می‎شود کوتینیو را در ازای رقمی کمتر فروخت و جایگزینی برایش پیدا کرد؟

چرا باید یورگن کلوپ یا مالک لیورپول راضی شود که بهترین بازیکنش را بفروشد؟ همه تیم‎ها می‏خواهند موفق باشند. کلوپ نمی‎خواهد با آن تیم فقط جزو 4 تیم برتر جدول رده‎بندی باشد. موضوع کوتینیو این است که او خودش می‎خواهد برود. اما لیورپول اختیارش را دارد و می‏خواهد که او بماند. البته این اختیار فقط برای 12 ماه است. فعلا و در تابستان خیلی بعید می‎دانم لیورپول زیر بار فروش او برود.

فعلا درباره کوتینیو شرایط به گونه‎ای است که رفتنش از تیم واقعا بعید است. این بازار نقل و انتقالات برای لیورپول خوب نبوده است. در نتیجه اگر قرار باشد کوتینیو هم برود درست همان شرایطی برای باشگاه پیش می‎آید که در حال حاضر برای باشگاه پیش آمده است. یعنی در بازار بازیکنان خوبی جذب نکردند و یکی از بهترین بازیکنانشان هم از آن‎ها جدا شده است.

لیورپول فان دیک را می‏خواست، کیتا را می‎خواست، اما تا به حال موفق نبوده است. این تیم نیاز به پول ندارد، مالک باشگاه خودش پول خوبی دارد. کلوپ هم از زمانی که به این باشگاه آمده واقعا ولخرجی نکرده است. پس لیورپول نه تنها پول نمی‎خواهد، بلکه پول خوبی هم برای خرج کردن دارد.

فکر می‎کنم مالکان این باشگاه حاضرند در صورتی که فان دیک در بازار نقل و انتقالات در دسترس باشد، 50-60 میلیون پوند برایش بپردازند. پس نیازی به پول ندارند. پس حتی اگر 12 ماه دیگر هم از کوتینیو بازی بگیرند ارزشش را دارد.

هرچند من مطمئن نیستم کوتینیو بماند. باید ببینیم خودش چه می‏خواهد. یا این فکرها را از سرش بیرون کرده و می‎گوید می‎خواهد بماند، یا تصمیم می‎گیرد به بارسلونا برود. البته رد کردن پیشنهاد بارسا سخت است. او می‎داند اگر به بارسلونا برود به چه چیزهایی می‎رسد، می‎داند فرصت بازی کردن در کنار سوارس و مسی را پیدا می‎کند.

این از آن پیشنهادهایی است که یک بار، فقط یک بار برای هر نفر در زندگی اتفاق می‎افتد. پس بعید نیست در روزهای آینده شاهد فشار آوردن او برای جدایی‏اش از لیورپول باشیم.

 

۱    
آی اسپورت
2017-08-09 19:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر