فهرست
هواداری كه شايد موفقيت بعدی قهرمان را نبيند
هواداری كه شايد موفقيت بعدی قهرمان را نبيند

هواداری كه شايد موفقيت بعدی قهرمان را نبيند

آی‌اسپورت- گرند‌پری فرمول یک اسپانیا مثل چهار مرحله قبل بود؛ همان همیشگی! لوییس همیلتون اول شد و هم‌تیمی‌اش والتری بوتاس دوم شد. راننده‌های فراری البته از دفعات قبل ضعیف‌تر ظاهر شدند و به رتبه‌های چهارم و پنجم بسنده کردند. ماکس ورشتاپن از تیم ردبول در این مرحله موفق شد جایگاه سوم را از آن خودش کند. در این مرحله همیلتون در دور تعیین خط بعد از بوتاس در جایگاه دوم قرار گرفت اما در مسابقه اصلی بلافاصله جایگاه خودش را در رده نخست تثبیت کرد و در نهایت نیز با زمان یک ۱۰:۳۵:۵۰ مقام نخست را کسب کرد. هم‌‌تیمی او با بیش از چهار ثانیه اختلاف دوم شد و ورشتاپن با بیش از هفت ثانیه اختلاف در جایگاه سوم قرار گرفت. سباستین فتل و چارلز لکلرک از فراری هم چهارم و پنجم شدند. همیلتون با پیروزی در گرندپری اسپانیا با چهار عنوان قهرمانی بعد از مایکل شوماخر که ۶ قهرمانی در این پیست دارد، در رده دوم قرار گرفت.

اما آنچه رقابت گرندپری اسپانیا را از مراحل قبلی متمایز کرده بود، بار احساسی این رقابت برای اعجوبه اتومبیلرانی دنیا بود. لوییس همیلتون بریتانیایی قبل از شروع مسابقه پیامی ویدیویی از طرف یکی از هوادارانش دریافت می‌کند؛ اتفاقی معمول در دنیای قهرمانی. اما این پیام با همه پیام‌هایی که قهرمان فرمول ۱ تاکنون دریافت کرده بود تفاوت دارد. این پیام از طرف یک پسر خردسال است که به بیماری نادری مبتلاست؛ بیماری سرطان استخوان. پسر بچه با دستانی به نازکی یک شاخه خشکیده رو به دوربین برای اسطوره ورزشی‌اش آرزوی موفقیت می‌کند. پسری که دکترها به خانواده‌اش گفته‌اند متاسفانه شاید یک هفته دیگر بیشتر زنده نماند. لوییز همیلتون آرزوی موفقیت هری شاو را به واقعیت تبدیل می‌کند. او به عنوان نفر نخست از خط پایان گرندپری اسپانیا عبور می‌کند و البته می‌داند که در این لحظات، کودک در حال تماشای اوست. با این حال قهرمانی تنها هدیه‌ای نیست که همیلتون تصمیم می‌گیرد برای جبران محبت کودک پنج‌ساله به او اهدا کند. نفر اول رنکینگ رقابت‌های فرمول یک قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ و مدافع عنوان قهرمانی، تقریبا هر افتخاری که در گرندپری اسپانیا به دست می‌آورد را به خانه شارلوت و جیمز، پدر و مادر هری می‌فرستد؛ پدر و مادری که نه ماه تمام است با بیماری هولناک فرزندشان دست به گریبان هستند. هدایای لوییز شامل سورپرایزهای زیادی است؛ از لباس‌هایی که با آنها عنوان قهرمانی را به دست آورده تا جام قهرمانی با ارزش مسابقات. همیلتون همچنین یک ماکت به اندازه واقعی از اتومبیل فرمول یک مرسدس را به همراه یک کامیون باری می‌فرستد جلوی در خانه خانواده شاو تا ذوق هری تکمیل شود. هری شاو بعد از دریافت هدیه‌های جالب همیلتون، از روی تخت بیمارستان پیامی ویدیویی خطاب به ستاره محبوبش ارسال می‌کند و در آن می‌گوید: «سلام لوئیز همیلتون. خوشحالم که در مسابقه اسپانیا برنده شدی. به خاطر همه هدایا از تو متشکرم. با عشق فراوان از طرف هری. خداحافظ». غم‌انگیزترین نکته ماجرا اینجاست که شاید هری‌ شاو نتواند قهرمانی بعدی همیلتون را ببیند.

بعد از اتمام پنجمین مرحله از رقابت‌های قهرمانی فرمول یک، تیم‌های مرسدس بنز و فراری در رده‌های اول و دوم قرار دارند. ردبول نیز با درخشش ورشتاپن خودش را به رده سوم رسانده است. ششمین مرحله رقابت‌ها، روز ۲۶ مه ‌در پیست شاه‌نشین موناکو در منطقه مونت‌کارلو برگزار خواهد شد؛ پیستی تحت سیطره آیرتون سنای فقید که همیلتون تنها دو بار در آن موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است.

۷    
آی اسپورت
2019-05-16 01:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر