فهرست
تیم ملی چگونه می‌خواهد به ۱۲ امتیاز برسد؟
تیم ملی چگونه می‌خواهد به ۱۲ امتیاز برسد؟

تیم ملی چگونه می‌خواهد به ۱۲ امتیاز برسد؟

آی اسپورت - دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی در گروه C آسیا روز سه‌شنبه شروع شد و در روز استراحت تیم ملی همه نگاه‌ها به بازی حساس عراق - بحرین بود. پیش از این بازی بحث‌های داغی درباره اینکه کدام نتیجه به نفع ماست در گرفت، ولی آنچه کسی درباره‌اش تردیدی نداشت، محکوم بودن تیم ویلموتس به گرفتن ۱۲ امتیاز بازی‌های باقی‌مانده بود. تیم ملی از 4 بازی مرحله رفت تنها شش امتیاز گرفت و حالا برای صعود باید بتواند هر ۴ بازی دور برگشت را ببرد. ویلموتس تمام کارت‌هایش را در دور رفت سوزاند و حالا تیم ملی مجبور است نیمه دوم این مسیر را بدون اشتباه پشت سر بگذارد. ولی برای طی کردن یک مسیر بی‌نقص و گرفتن ۱۲ امتیاز باقی‌مانده هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که چه برنامه‌ای داریم.

وضعیت نیمکت تیم ملی پس از دو شکست متوالی مقابل بحرین و عراق هنوز نامعلوم است. مهدی تاج، نفر اول فدراسیون که در چنین شرایطی انتظار می‌رود اعلام موضع کند، هنوز حرفی نزده تا شایعات درباره آینده ویلموتس ادامه پیدا کند. اگر مصاحبه‌های حمایتی برخی مدیران فدراسیون را ملاک ابقای مربی بلژیکی قرار بدهیم، ادامه همکاری با روش فعلی شانس صعود را به حداقل می‌رساند. اگر قرار است ویلموتس همچنان روی نیمکت باشد، تیم ملی نیاز به حضور پررنگ کادر فنی‌اش دارد. انتخاب بازیکنان و ترکیب تیم در بازی‌های اخیر نشان داد که ویلموتس و دستیارانش هنوز با فوتبال ایران کاملاً آشنا نیستند و برای رصد مسابقات لیگ و البته لژیونرها باید وقت بیشتری بگذارند.

رسیدن به ترکیب اصلی و هماهنگی هم تنها با تمرینات، اردو و بازی‌های تدارکاتی بیشتر به دست می‌آید. این حداقل انتظاری است که از فدراسیون برای کمک به تیم ملی می‌رود. خوشبختانه تا دو بازی حساس خانگی مقابل بحرین و عراق (خرداد ماه) زمان زیادی داریم و فرصت کافی برای پیدا کردن حریفان تدارکاتی وجود دارد. با توجه به شرایط خاص تیم ملی حتی می‌توان خارج از روزهای فیفا با تیم‌های آسیایی برای برگزاری بازی تدارکاتی به توافق رسید. اگر کی‌روش توانست در این شرایط خاص راه‌های جدیدی برای تقویت تیم ملی پیدا کند ویلموتس هم می‌تواند، به شرطی که دلسوزی بیشتری برای تیم ملی نشان بدهد و اهمیت مأموریتی را که به او سپرده شده درک کند.

شرایط برای فدراسیون فوتبال هم حاد است. صعود تیم ملی به دو جام جهانی اخیر به حساب مسیر آسان و قدرت فوتبال ایران نوشته شد، ولی حالا تیم ملی ممکن است حتی در مرحله دوم مقدماتی هم غایب باشد. رخ دادن این سناریو گناهی نابخشودنی برای فدراسیون فوتبال خواهد بود و حتی متهم کردن ویلموتس هم نمی‌تواند از بار مسئولیت کم کند، پس از مدیران ارشد فوتبال هم انتظار می‌رود که هر راهی را برای تقویت تیم ملی امتحان کنند. گرفتن ۱۲ امتیاز دور برگشت کار سختی نیست، به شرطی که تیم ملی به خوبی آماده شده باشد. ولی اگر برنامه‌ای برای ماه‌های پیش‌رو نداشته باشیم، احتمال تکرار نتایج تلخ دور رفت وجود دارد.

۶    
آی اسپورت
2019-11-21 01:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر