فهرست
سوال روز؛ جدایی برانکو مهندسی شده بود؟
سوال روز؛ جدایی برانکو مهندسی شده بود؟

سوال روز؛ جدایی برانکو مهندسی شده بود؟

آی اسپورت - شبی که امیر قلعه‌نویی شاکی از باخت خانگی سپاهان مقابل پرسپولیس حرف از مهندسی جام حذفی زد و گفت: «همه چیز مهندسی‌شده بود تا پرسپولیس به فینال برسد» استقلالی‌ها همین حرف را بهانه‌ای کردند برای زیر سؤال بردن موفقیت‌های پرسپولیس، اما حالا واژه مهندسی وارده ادبیات هواداران پرسپولیس شده است. حالا این هواداران پرسپولیس هستند که می‌گویند جدایی برانکو از مجموعه سرخ مهندسی‌شده بود.

هر چه باشگاه فریاد می‌زند برانکو خیال ماندن نداشت، هوادار باور نمی‌کند. طرفدارانی که مقابل باشگاه تجمع کرده‌اند، می‌گویند جدایی برانکو توطئه‌ای است علیه پرسپولیس و از قبل برنامه‌ریزی شده بود تا برانکو در ایران و پرسپولیس نماند. عده‌ای معتقدند عرب از وزارت ورزش مأموریت داشته برانکو را حذف کند. گروهی ادعا می‌کنند یک عضو هیئت مدیره برانکو را فراری داده تا عرب برکنار شود و خودش مدیرعامل پرسپولیس باشد! برخی پا را را فراتر گذاشته و معتقدند گروهی تحت فرماندهی یک مربی ایرانی مقیم خارج، برانکو را از شرایط داخلی ایران ترسانده‌اند تا او برود و این مربی هدایت پرسپولیس را بر عهده بگیرد.

بدون تعارف هیچ کدام از این فرضیه‌ها باورپذیر نیست. حقیقت این است که پرسپولیس به برانکو بدهکار بود و پرداخت این پول به حدی عقب افتاد که پروفسور وسوسه شد با سایر تیم‌هایی که خواهان او بودند، مذاکره کند. برانکو همان روزی که به خبرورزشی گفت: «از امروز مربی آزاد هستم و می‌توانم با هر باشگاهی دلم خواست مذاکره کنم» تصمیم خود را برای جدایی از پرسپولیس گرفته بود. او قبل از این مصاحبه (که روز ۱۲ اردیبهشت در خبرورزشی منتشر شد) دو نامه به فیفا زده و اعلام کرده بود پرسپولیس مطالباتم را نمی‌دهد و همان زمان ادعا کرد نامه سوم که بیاید آزادم با هر باشگاهی مذاکره کنم، اما باشگاه ساده‌لوحانه فکر کرد همین که ۵۰۰ هزار یورو از مطالباتش را بدهد پروفسور می‌ماند.

برانکو تمام کار‌ها را با برنامه قبلی جلو برد؛ دو نامه به فیفا، اعلام این نکته که حق دارد با هر باشگاهی مذاکره کند، اشاره به حق فسخ قراردادش، دادن مهلت دو هفته‌ای به پرسپولیس و... برنامه‌های برانکو برای جدایی از پرسپولیس بود. این وسط سهل‌انگاری‌های باشگاه هم به اجرای نقشه برانکو کمک کرد. باشگاه به دلخواه برانکو به فیفا نامه داد و آخرش هم آن‌قدر در پرداخت طلبش تعلل کرد که بهانه‌های پروفسور جور شد! او حالا خیلی راحت این موارد را کنار هم می‌چیند و به فیفا می‌گوید من از قبل گفته بودم طلب دارم، به آن‌ها مهلت دادم و در مهلت قانونی پولم را ندادند و با این حساب از محرومیت فرار می‌کند و نهایتاً یک غرامت اندک در حد همان ۳۰۰ هزار یورو به پرسپولیس می‌دهد.

مطالباتش را هم تا آخرین یورو از پرسپولیس می‌گیرد، چون پرسپولیس با نامه‌ای که به فیفا زد و تقاضا کرد طلب برانکو از محل درآمدهایش بابت جام جهانی (سهم ملی‌پوشان پرسپولیس در جام جهانی) پرداخت شود، به صورت علنی اعتراف کرد به سرمربی‌اش بدهی دارد. بدون تعارف دست پرسپولیس به جایی بند نیست. شکایت از باشگاه عربستانی هم فقط برای تلافی دست‌درازی الاهلی به نیمکت سرخ‌هاست و چیزی عاید مجموعه سرخ نمی‌شود.

خبر ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-06-20 19:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امید از تفت
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۴۲
مهندسی نه. برنامه ریزی شده بود. فراری دادن برانکو، بخاطر فرار وزیر ورزش از استیضاح نمایندگان مثلث تاس و برای فرار از فشارها بود. شما جواب بدید چطور تیمی که به فینال آسیا رفته، سه دوره قهرمان لیگ بوده، از لحاظ هواداری و اسپانسری بهترین تیم ایران است، نمیتونه 11 ماه حقوق مربی موفق خودش را بده و از طرفی استقلال مربی 50 میلیاردی استخدام میکنه!!؟ شما بگید. برانکو فنی و اخلاقی و شخصیتی یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال ایران بود و من مطمئنم عدم صداقت از طرف باشگاه باعث شده تصمیم به رفتن بگیره. البته انتقادی ازش دارم که چرا بعد از فینال حذفی این موضوع را اعلام نکرد. باشگاه هم از سه ماه پیش میدونست برانکو موندنی نیست و با قطبی مذاکره کرده بودند که تیرشون به سنگ خورد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر