فهرست
واقعا سپاهان پنجمین تیم گران لیگ است؟
واقعا سپاهان پنجمین تیم گران لیگ است؟

واقعا سپاهان پنجمین تیم گران لیگ است؟

آی اسپورت – روز گذشته امیر قلعه‌نویی یک بار دیگر به هزینه‌های چند ده میلیاردی چند تیم دیگر لیگ برتری اشاره کرد و مدعی شد آنها بیشتر از سپاهان هزینه کرده‌اند. ادعای قلعه‌نویی این بار اما یک تفاوت مهم و اساسی داشت. او پیش از این بارها اعلام کرده بود که سه تیم برای موفقیت و قهرمانی، هزینه‌های میلیاردی انجام داده‌اند اما دیروز او مدعی شد که سپاهان از نظر هزینه در لیگ هجدهم تیم پنجم است! این به معنای آن است که قلعه‌نویی معتقد است علاوه بر استقلال، تراکتورسازی و سپاهان، یک تیم چهارمی هم وجود دارد که بیشتر از سپاهان هزینه کرده است و حالا سوال این است که این تیم چهارم کدام تیم است؟

البته همین حالا هم بعید است که سپاهان، لااقل از پرسپولیس کمتر هزینه کرده باشد و شاید یک محاسبه سرانگشتی نشان می‌دهد که سپاهان یکی از 3 تیم پرهزینه لیگ هجدهم است. با این حال سوال اصلی این است که بر فرض صحت ادعای قلعه‌نویی، کدام تیم در سطح این چهار تیم هزینه کرده است و چگونه این هزینه‌ها از دید رسانه‌ها پنهان مانده است.

برای رسیدن به پاسخ باید تیم ‌های لیگ برتر هجدهم را مرور کنیم. اولین تیمی که می‌تواند تیم موردنظر قلعه‌نویی باشد پدیده است که همین حالا هم جزو مدعیان قهرمانی است. اما با توجه به این که قلعه‌نویی در چند روز اخیر از پدیده و سپاهان! به عنوان شگفتی‌سازان لیگ هجدهم نام برده و البته با توجه به مشکلاتی که پدیده در این فصل داشته، باید پذیرفت که منظور قلعه‌نویی پدیده نیست. تیم بعدی جدول فولاد است که از نظر بازیکن قابل مقایسه با ۵ تیم بالای جدول نیست. اما افشین قطبی را به عنوان یک مربی گران قیمت بالای سر خود می‌بیند که این هم برای حضور در جمع تیم‌های پرهزینه لیگ کافی نیست. ذوب‌آهن اصفهان تیم بعدی است که چند بازیکن گران‌قیمت در فهرست خود دارد و البته منصوریان هم سرمربی این تیم است اما بعید است هزینه‌ای که این تیم بابت بازیکنانش صرف کرده حتی به اندازه نصف هزینه سپاهان باشد. از رده هشتم به پایین جدول هم وضعیت مالی باشگاه‌ها و البته وضعیت کیفی بازیکنان آنها مشخص است و هزینه‌های آنها قطعا زیر  ۵۰ درصد هزینه تیم‌های بالای جدول است.

همین مرور اجمالی نشان می‌دهد که ادعای قلعه‌نویی به احتمال زیاد درست نیست و سپاهان اگر جزو 3 تیم پرهزینه لیگ برتر نباشد قطعا جزو 4 تیم اول هست مگر این که او تنها کسی باشد که از هزینه‌های گزاف یک تیم دیگر باخبر است!

۳۴ ۵  
آی اسپورت
2019-05-11 15:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
محمد
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۲۳
شما آقای نامدار آی کیو و البته حافظه ضعیفی دارید. قلعه نویی تو طول فصل اشاره کرد که تیم چهارم هزینه ذوب آهن هست که البته اختلاف کمی داره با سپاهان تو هزینه. تیم‌هایی که بازیکنانی مثل مهدی ترابی، آیاندا پاتوسی و اشکان دژاگه رو دارن قطعا بالای صد میلیارد خرج کردن و بحثی توش نیست.
۷
اسمان
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹
قلعه نویی هرهفته این حرفو مطرح میکنه.ما از نظرهزینه تیم چهرم وپنجم جدول هستیم.چه نتیجه ایی میخوای بگیری.تا بحال در لیگ برتر انگلیس از این حرفا شنیدین.اخه برادرمن بشین کارتو بکن بتو چه کی چقدر خرج کرده.مبیینه نمیتونه قهرمان بشه ازالان فرافکنی میکنه.
حسن
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۴۳
هروقت تو یه تیم بی پول و بی پارتی و بی رانت و بی رابطه کارکرو و به جائی رسید، بیاد حرف از هزینه بزنه. این داره با استفاده از شیوه های تبلیغاتی، ارج و قیمت خودشو برای باشگاههای خواهانش بالا میبره. وگرنه حرفش نه با منطق سازگاره نه با واقعیت. یکی از راههای جا انداختن دروغ بحای راست، اینه که مدام و با تحکم تکرارش کنی تا توی ذهن مخاطب جا بیفته. این داره دقیقا از همین روش استفاده میکنه. یک دروغ رو هر روز بگو تا یه روز باورش کنن
سپاهان از لحاظ هزینه پنجمین تیم لیگ برتر بوده است زیرا پرسپولیس و تراکتور و فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان بیش از همه تیمها خرج کرده اند
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۵۸
سپاهان اگر پول داشت به بازیکنان ملی پوش و فوق العاده باکیفیت آکادمی خودش (عارف غلامی و علی کریمی) می داد تا از سپاهان جدا نشوند. بجز پیام نیازمند و ولادیمیر کومان ، سایر بازیکنان سپاهان یا بخاطر خود قلعه نویی به سپاهان آمدند (خالد شفیعی و مهدی کیانی و کیروش استنلی) یا بخاطر احیا شدن به سپاهان آمدند (شهباززاده و محسن مسلمان)


جایگاه تیم ها در جدول رده بندی هیچ ربطی به جایگاه تیم ها در جدول میزان هزینه کرد ندارد


پرسپولیس که کاملا واضح است . لونگ با سرمربی خارجی اش و 3 بازیکن خارجی فوق العده با کیفیتش و سروش رفیعی و مهدی ترابی و رضایتنامه مهدی ترابی و مهدی شریفی که بخاطر پول خیلی بیشتر قید رفتن به باشگاههای معمولی مثل پیکان رو زد و بخاطر پول بیشتر حاضر شد انفرادی تمرین کند تا پرسپولیس بصورت تمام و کمال پولش را بدهدتراکتورسازی با سرمربی خارجی اش و بازیکنان خارجی اش که حتی مازادش را بصورت مجانی در اختیار ماشین سازی قرار دادصنعت نفت آبادان و سرمربی خارجی اش و بازیکنان خارجی اش که دائما جذب و رد می شوند و 4 بازیکن خارجی باکیفیت فعلی این تیم (جاناتان بالوتلی - وینیسیوس اولیویرا فرانکو - ماکومبا کانجی - عزیز سیدیکوف)فولاد خوزستان و افشین قطبی که حاضر شد از پیشنهادات دلاری و مختلف آسیای شرقی بگذرد و در دوران تحریم به ایران و به تیمی غیر از پرسپولیس برگردد و 4 بازیکن خارجی با کیفیتش (لوسیانو پریرا - تاکافومی آکاهوشی - رافائل مسی - زیه دیاباته)استقلال هم هزینه های جذب بازیکنانش را از درآمد فروش بازیکنانش بدست آورده است و ادعای قلعه نویی و حاج علی درباره هزینه های استقلال ، دقیقا مانند ادعای فتحی درباره بزرگ بودن شفر ، فقط یک کنایه به مدیران بی سابقه استقلال است که از ابتدای دولت کلیدساز ، با رفتار و گفتار خودشان ، دائم برای استقلال دردسر درست کردند
فرهاد
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۱۴
نامدار کثسف اگر غیر از این است ثابت کن فقط یم مورد اول همه چیز را مشخص می کند قرارداد قلعه نوعی با توجه به عدم قرمانی سپاهان 2 میلیارد قرارداد کادر فنی لنگ و کیسه 20 میلیارد همین برای اثبات حرفهای قلعه نوعی کافیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر