فهرست
۸ از ۸ ؛ و باز هم تاریخ علیه لیورپول است!
۸ از ۸ ؛ و باز هم تاریخ علیه لیورپول است!

۸ از ۸ ؛ و باز هم تاریخ علیه لیورپول است!

آی اسپورت -  حساس ترین بازی هفته هشتم لیگ برتر انگلیس میان تیم های لیورپول و لسترسیتی، تیم های اول و سوم جدول رده بندی برگزار شد و لیورپول توانست با پیروزی ۲-۱ به روند صد درصدی خود ادامه دهد.

لیورپول در شرایطی به پیروزی رسید که بازی با تساوی ۱-۱  وارد وقت های اضافه شده بود اما یک بی احتیاطی از مارک آلبرایتون موجب شد تا قرمزها صاحب یک ضربه پنالتی شده و به لطف کاپیتان جیمز میلنر، به هشتمین برد متوالی خود دست یابند. لیورپول اکنون شمار بردهای متوالی خود در لیگ برتر را به عدد ۱۷ رسانده و تنها یک پیروزی دیگر برای برابری با رکورد تاریخ لیگ برتر-منچسترسیتی، آگوست تا دسامبر ۲۰۱۷- فاصله دارد.

لیورپول تا پایان هفته هشتم با کسب تمامی امتیازات ممکن ۲۴ امتیازی است و پیش از آغاز بازی یکشنبه منچسترسیتی برابر وولورهمپتون با سیتیزن ها فاصله ای ۸ امتیازی ایجاد کرده است. اما تاریخ نشان می‌دهد که لیگ همیشه با تیم هایی که چنین استارت فوق العاده ای در لیگ زده اند، مهربان نبوده است.

پیش از فصل ۲۰۱۸، شش تیم مختلف توانسته اند در فصول مختلف لیگ های سطح اول انگلیس در هر ۸ بازی نخست به پیروزی برسند. نکته مهم در این خصوص آن است که از بین این ۶ تیم، تنها ۲ تیم توانسته اند در پایان فصل هم جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

آخرین و احتمالا موفق ترین نمونه از این تیم ها، چلسی ژوزه مورینیو در فصل ۲۰۰۵ است. چلسی که فصل را به عنوان مدافع قهرمانی (با کسب ۹۵ امتیاز و شکستن رکورد امتیازات تاریخ لیگ برتر) آغاز کرده بود، در ۸ دیدار ابتدایی فصل جدید هم به پیروزی رسید؛ دیدارهایی که در بین آن ها پیروزی های ۱-۰ برابر آرسنال، ۲-۰ برابر تاتنهام و ۴-۱ برابر لیورپول هم به چشم می‌خورد.

روند پیروزی های متوالی آبی ها در هفته نهم و با تساوی ۱-۱ برابر اورتون در گودیسون پارک پاره شد اما این اتفاقی خللی در روند مثبت چلسی ایجاد نکرد و شاگردان ژوزه مورینیو با کسب ۹۱ امتیاز برای دومین فصل متوالی قهرمان شدند.

در کنار چلسی مورینیو، تاتنهام مشهور بیل نیکولسون تنها تیم دیگری است که توانسته بعد از کسب ۸ پیروزی متوالی در ابتدای فصل، قهرمانی را هم جشن گیرد. تاتنهام در فصل ۱۹۶۰ (فصلی که دوگانه داخلی فوتبال انگلیس را فتح کرد) در ۱۱ دیدار ابتدایی خود به پیروزی رسید. شاید مهم ترین این پیروزی ها، برتری ۳-۲ مقابل آرسنال در ورزشگاه هایبری در دربی شمال لندن بوده باشد. بعد از این ۱۱ پیروزی، سرانجام منچسترسیتی توانست تاتنهام را در وایت هارت لین با تساوی ۱-۱ متوقف سازد.

به جز این دو نمونه موفق اما سایر تیم ها در پایان فصل چیزی به جز افسوس برای هواداران خود باقی نگذاشته اند. لیورپول در فصل ۱۹۹۰ با کنی دالگلیش در ۸ مسابقه نخست به پیروزی رسید (از جمله برتری 4-0 مقابل منچستریونایتد) اما در پایان فصل را در جایگاه دوم و پشت سر آرسنال به پایان برد.

منچستریونایتد در فصل ۱۹۸۵ در ۱۰ دیدار ابتدایی خود به پیروزی رسید اما در نهایت نتوانست به جایگاهی بهتر از چهارمی برسد. لیورپول در آن فصل قهرمانی در لیگ یک را جشن گرفت. شفیلد یونایتد در فصل ۱۹۰۳ بعد از ۸ پیروزی متوالی از ریل خارج شد و در پایان فصل به جایگاه هفتم رسید. (قهرمانی شفیلد ونزدی) اورتون نیز در فصل ۱۸۹۴ در ۸ مسابقه ابتدایی خود به پیروزی رسید، اما در پایان بعد از ساندرلند در رده دوم جدول ایستاد.

آیا لیورپول قادر به تغییر این عادت تاریخی است؟ آن ها در گام بعدی باید یکشنبه بعدی در اولدترافورد مهمان منچستریونایتد شوند و امیدوار باشند تا با پیروزی در این مسابقه، با رکورد نیمه آبی شهر منچستر برابری کنند.

 

90tv 

۲    
آی اسپورت
2019-10-06 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر