فهرست
با ایموبیله از فرش تا عرش
با ایموبیله از فرش تا عرش

با ایموبیله از فرش تا عرش

آی اسپورت - در هفته بیست و پنجم رقابت‌های سری A ایتالیا روز گذشته تیم لاتزیو در خانه جنوا به میدان رفت و با نتیجه 3 بر دو به برتری دست پیدا کرد. در این مسابقه چیرو ایموبیله موفق شد بیست و هفتمین گل فصل خود را به ثمر برساند تا از آمار فابیو کوالیارلا، برترین گلزن فصل پیش با 26 گل زده، عبور کند. لاتزیو با این برتری 59 امتیازی شد و بالاتر از اینتر در فاصله یک امتیازی یوونتوس صدرنشین ایستاده است.

همین چند روز پیش بود که گل چیرو از روی نقطه پنالتی باعث شد لاتزیو، اینتر آماده‌ این فصل را متوقف کند تا لاتزیویی‌ها در جدول رده بندی سری A بالاتر از آبی پوشان میلان قرار بگیرند. ایموبیله در حالی این روزها به عنوان باارزش‌ترین مهاجم بین پنج لیگ معتبر اروپا شناخته می‌شود که برای رسیدن به چنین جایگاهی سختی‌های عجیبی را متحمل شده است؛ شاید عجیب به نظر برسد اما همین بازیکن نتوانست نظر یورگن کلوپ را برای حضور در ترکیب اصلی جلب کند و فصلی سختی را با نیمکت نشینی در دورتموند گذراند!

ایموبیله زاده شهر توره آنازیتا، شهرکوهپایه‌ای از استان ناپل ایتالیاست. به بهانه جشن تولد 30 سالگی ایموبیله به سراغ یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر اروپا رفتیم تا به تحلیل وضعیت او در سال‌های حرفه‌ای فوتبالی‌اش بپردازیم. شروع او در یوونتوس که فقط در سه بازی به صورت تعویضی وارد زمین شد و موفق به گلزنی نشد تا آقای گلی در سری A ایتالیا در تیم تورینو، ناکامی‌هایش در بوندسلیگا و لالیگا و البته امروز که در لاتزیو فصل درخشانی را پشت سر می‌گذارد.

او با 27 گلی که در 24 بازی در این فصل به ثمر رسانده آمار فوق‌العاده‌ای بجا گذاشته است. اوج و فرود در فوتبال امری طبیعی است که برای چیرو اوج آن را در 30 سالگی محقق شد، او در مصاحبه اخیرش در مورد ورود به 30 سالگی به شبکه رادیو لاتزیو گفته بود: "هنوز جوان هستم و از درون، خود را جوانتر هم حس می‌کنم. در خانه کنار همسر و فرزندانم از زندگی لذت می‌برم و در محیط کار نیز همراه با بازیکنان لاتزیو مثل یک خانواده هستیم. بنابراین اصلا حس نمی کنم 30 سال دارم."

خروج از ایتالیا

چیرو پس از فصل فوق العاده خود در تورینو که با 22 گل در 33 بازی آقای گل سری A شد به بوندسلیگا رفت تا در تیم دورتمند با سرمربیگری کلوپ راه را ادامه دهد اما نتوانست نظر سرمربی آلمانی را برای حضور در ترکیب اصلی جلب کند و فصلی سختی را با نیمکت نشینی گذراند. در فصل بعد از آن او بارش را بست و و به لالیگا رفت تا در سویا راه موفقیت را پیدا کند، اما نیمکت نشینی و افت شدیدش در سویا نیز ادامه پیدا کرد تا او مجاب شود که باید به خانه بازگردد.

بازگشت

در بازگشت به سری A همه چیز را عوض شد. او در بازگشت به تورینو بار دیگر آقای گل شد و توانست در 33 بازی 29 گل بزند. مثل گذشته و حتی بسیار بهتر از قبل. بعد از آن در فصل 2016 به تیم لاتزیو پیوست. چند فصل روبه رشد را پشت سر گذاشته و حالا در تیم سیمونه اینزاگی دوباره به روزهای اوجش بازگشته است و تا آنجا پیش آمده که در کنار ارلینگ هالند، لیونل مسی، رابرت لواندوفسکی و کریستیانو رونالدو یکی از شانس‌های اصلی کسب توپ طلای اروپاست.

 

ایلنا 

     
آی اسپورت
2020-02-24 12:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر