فهرست
طعنه باورنکردنی ده‌نمکی؛ به عربستان  پنج تا بزنید!
طعنه باورنکردنی ده‌نمکی؛ به عربستان پنج تا بزنید!

طعنه باورنکردنی ده‌نمکی؛ به عربستان پنج تا بزنید!

آی اسپورت - امروز مسعود ده‌نمکی مهمان برنامه فرمول یک و علی ضیا بود. بخشی از گفتگوی این دو نفر درباره فوتبال و جام ملت‌های آسیا بود و وقتی ضیا این بحث را با پیروزی ۵-۰ ایران بر یمن آغاز کرد با این پاسخ ده‌نمکی روبرو شد: «هنر کردن به یمن ۵ تا زدن»!

ضیا از شنیدن این جمله مات و مبهوت شد و ده‌نمکی پای غلامرضا تختی و پوریای ولی را به میان آورد و در ادامه گفت: «من اگر جای اونا بودم سعی می‌کردم ۵ تا به عربستان بزنم، به امارات بزنم. حالا که ملتی ۵ ساله توی قحطی مطلق هستن و استخونای دنده‌شون زده بیرون و گرسنگی می‌کشن، این همه چشم به اونا هست، اینو می‌شد با یدونه گل هم برد! این البته به بازیکن برنمی‌گرده، به اون سیاست‌گذاری و مدیریت برمی‌گرده که بگه شما که مطمئنید می‎‌برید یجوری ببرید که حداقل پهلوان باشید!» ده‌نمکی حتی مدعی شد که نگاه او به این ماجرا سیاسی نیست و فقط اخلاقی و پهلوانی است! او در پایان ادعا کرد اگر علی پروین یا امیر قلعه‌نویی بودند حتما از بازیکنان می‌خواستند که جوری یمن را ببرند که دل‌شان نشکند!

البته بد نبود آقای ده‌نمکی قبل از صحبت در این باره کمی مطالعه می‌کردند و متوجه می‌شدند که تیمی که مقابل ایران بازی کرد نماینده دولت یمن و متحد عربستان است. او اگر بازی را هم می‌دید، از بازی محکم و خشن بازیکنان این تیم هم متوجه می‌شد که آنها هیچ دوستی و رابطه برادری با ایرانی‌ها حس نمی‌کنند. ضمن این که بازیکنان این تیم از نظر بدنی چیزی از ما کم نداشتند و جزو قحطی‌زده‌های کشورشان محسوب نمی‌شوند! البته دم خروس سیاسی بودن حرف‌های ده‌نمکی وقتی بیرون زد که او فقط عربستان و امارات را مثال زد و کاری به تیمی مثل قطر یا دیگر کشورهای آسیایی نداشت!

۲۰ ۹  
آی اسپورت
2019-01-09 20:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
حمید پرسپولیسی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۳۵
در اینکه این حرف خیلی چرته که نباید به یمن گل زیاد بزنیم شکی نیست اما از گزارش احمدی خوشم نیومد علی الخصوص اونجا که بعد از گل پنجم بازیکن یمن داشت روی نیمکت گریه میکرد اما احمدی یه متلک به گریه کردن بازیکن یمن انداخت که حالم ازش بهم خورد. گفت شرمنده که اشکتون را در آوردیم. یک گزارشگر نباید یک همچین حرف چرتی بزنه حتی اگه اون بازی یک بازی ملی باشه
خوزستانی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۴۳
خاک بر سر ملت ایران
خاک سیاه و غم بار بر سرزمین ایران پراکنده شد که اندیشه های جهالت وار امثال ده نمکی خائن بر ما چیره گشت
این اندیشه های شوم و ضد ایرانی سبب شده شادی از ایران رخت بسته جوانان ما تشنه تفریح و نشاط سختی و رنج آوارگی در سرمای بالکان را بر تن ترجیح دهند و برای بدست آوردن حداقل رفاه انسانی جلای وطن کنند
خوزستان سرزمین نفت در تنگنای فقر دست و پا میزند
لرستان و بختیاری سرزمین آب تشنه باشند
بلوچستان وسیع با آن همه ساحل بکر زجر بکشد
کردستان در ماجرای کولبران کمر خم شد
اما امثال ده نمکی در فکر اینند که چرا به یمن عبدرب منصور هادی 5 گل زدیم !
تراختوریسم
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۴۴
آره شما راس میگید... هنوز توهینای سوریه جنگ زده رو فراموش نکردیم در آخرین بازی مقدماتی جام جهانی روسیه در تهران،هر چی از دهنشون در اومد بارایران و ایرانی کردن، کشورهای عربی ذاتشون یکیه از اردن هم باید بگیم که بعد بازی با استرالیا از خجالتشون دراومدن !!! اگه فوتبال به سیاست باشه که ما کلا نباید فوتبال داشته باشیم !!! در ضم تمام هزینه این یمن رو از کادر گرفته تا اردو و حقوق بازیکنا همین عربستان دشمن برعهده گرفته بود تا از این طریق شاید بتونن سنگ جلو پای تیم ملی ایران بندازن... !!!! کلا نمیدونم تعجب کنم یا تاسف بخورم!!
پرسپولیس
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۰۳
به خدا اگه این احمقا بفهمن حالا بیا حالیشون کن کلا عربستان خرج شون رو میده واسه شاخ شدن جلو ایران
۶
مرد منطقی
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۱۳
لایک
۱
علیرضا
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۰۵
افسوس بر این رسانه میلی بی خاصیت که باید تریبون پرهزینه صداو سیما رو بده دست ده نمکی
امید
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۱۳
zer moft zadeh
محسن استقلالی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۲۶
تیم ملی آقای دهنمکی رو بردیم‌خوب بنده خدا ناراحت شده... مسخره اش اینجاست که ایشون هیچی از ورزش نمیدونه و تختی که قهرمان یک رشته انفرادی بود رو با یک ورزش تیمی مقایسه میکنه!!!
محمد
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۲۷
فکر کن به یمن پنج تا زدن این طوری هوا برش داشته کیروش، به عربستان اگه زده بود باید مالیات ارزش افزوده تیم ملی بهش میدادیم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر